Och, te duchy! - zdjęcie Och, te duchy! - zdjęcie Och, te duchy! - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

6,0 / 10

Och, te duchy!

Czy dom, który wynajął Pasquale Lojacono jest nawiedzony? Mówią, że zamurowano w nim żywcem dwoje kochanków. A może mężczyzna woli wierzyć w duchy, zamiast przyjąć do wiadomości fakt, że jego żona Maria go zdradza? Wypiera i desperacko ucieka od bolesnej prawdy w fantazję? Łzawa komedia miesza się tu z horrorem klasy B, potajemne romanse – z paranormalnymi zjawiskami.

Dan Jemmett, pierwszy brytyjski reżyser na stałe współpracujący z legendarnym paryskim Comédie-Francaise, po Wielkiej magii włoskiego dramatopisarza Eduardo de Filippo, bierze się za Och, te duchy! Sztuka w zabawny sposób eksploruje naszą percepcję rzeczywistości i zdolność (albo właśnie niezdolność) do akceptowania rzeczy takimi, jakie są naprawdę.

Dla de Filippo teatr miał ścisły związek z tym, co nadprzyrodzone. Transformował rzeczywistość w coś fantastycznego, napędzającego marzenia. Był miejscem iluzji, przestrzenią do pojawiania się postaci, które ożywają i umierają na scenie każdego wieczoru. Może więc to sam teatr jest nawiedzony?

Występują

Tłumaczenie:

Anna Osmólska-Mętrak

Reżyseria:

Dan Jemmett

Tłumacz:

Krzysztof Rogoza

Asystentka reżysera:

Dagna Dywicka

Scenografia:

Dick Bird

Kostiumy:

Sylvie Martin-Hyszka

Asystentka kostiumolożki:

Magdalena Dąbrowska

Reżyseria światła:

Damian Pawella

Inspicjentka:

Klaudia Sobura

Teatr im. Stefana Żeromskiego - Adres i dojazd

Adres tymczasowy :
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
KIELCE

http://www.teatrzeromskiego.pl

Kup bilet