Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi] - zdjęcie Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi] - zdjęcie Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi] - zdjęcie Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi] - zdjęcie Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi] - zdjęcie Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi] - zdjęcie

Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]

Na kanwie tekstu słynnego spektaklu Andrzeja Wajdy ze Starego Teatru z 1978 roku wracamy do Krakowa z czasów Młodej Polski. Postacie literackie zaczerpnięte z modernistycznych dramatów spotykają się z autentycznymi mieszkańcami ówczesnego Krakowa - Zapolską, Przybyszewskim, Dagny Juel czy Boyem Żeleńskim. W tym pozornie pełnym i mocno współczesnym pejzażu starcia mieszczan z filistrami, artystów z kołtunerią, kogoś jednak bardzo brak. Okrutne doświadczenie XX wieku wymazało z pamięci całe akapity życia. Ze starych fotografii, strzępów informacji, domysłów i zadeptanych śladów chcemy przywołać pamięć o tych, którzy kiedyś żyli na sąsiednich ulicach, chodzili tymi samymi ścieżkami, spotykali i mijali się z naszymi prababciami i pradziadkami, a których potworność Zagłady skazała na nieistnienie. To, co naprawdę ważne - choćby wydarzyło się sto lat temu - jest w nas dalej. Jakby zdarzyło się wczoraj.

Na scenie występują między innymi Dominika Bednarczyk, Małgorzata Biela, Hanna Bieluszko, Pola Błasik, Zuzanna Czerniejewska, Dorota Godzic.

Czas trwania: 170 minut

Realizacja

Reżyseria i adaptacja: Agnieszka Glińska

Scenografia: Agnieszka Zawadowska

Kostiumy: Magdalena Maciejewska

Choreografia: Weronika Pelczyńska

Współpraca dramaturgiczna: Hubert Sulima

Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

Muzyka i opracowanie muzyczne: Mateusz Bieryt, Modest Ruciński

Asystent reżysera: Szymon Komarnicki (PWST)

Inspicjent: Anna Wójcicka

Producent: Agata Schweiger

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Adres i dojazd

pl. Św. Ducha 1, Kraków

https://teatrwkrakowie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.