Dreams - zdjęcie

Średnia ocena

240 oddanych głosów

9,3 / 10

Dreams

Musical „Dreams” to nowy projekt twórców i aktorów musicalu „Friends”, który już jesienią 2020 roku zagości na deskach Teatru Capitol!

Szkoła musicalowa B&B tym razem przedstawi historię o marzeniach młodych ludzi, którzy mimo narzuconego systemu, niezależnych od ich uwarunkowań społecznych, chce realizować swoje cele i plany.

„Dreams” to pełna emocji opowieść o relacjach – rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia.

Historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli.

Wartka akcja, punkty zwrotne, emocje i wzruszenia.

Zabawne, ale i pełne refleksji dialogi, znakomita gra młodych aktorów znanych już – młodej teatralnej publiczności – z hitowego musicalu „Friends”.

„Wmówiono nam, że błędów powinniśmy się wstydzić, a to błędy nas uczą i pozwalają iść do przodu. Ilość popełnionych błędów jest odzwierciedleniem Twojej ciężkiej pracy”.

Akcja spektaklu rozgrywa się na sali prób i na teatralnej scenie – podczas przesłuchań do nowego musicalu „Dreams”. Każdy z bohaterów przedstawia siebie – opowiada o swoich pasjach, talentach, ale też o problemach, z którymi musi mierzyć się w codziennym życiu.

„Nigdy nie daj się ocenić jednakową miarą, bo to co wnosisz i kim chcesz być nie podlega ocenie”.

Jednym z głównych bohaterów spektaklu jest Mia, postać, która propaguje ekologiczny styl życia i podkreśla jak ważne jest dbanie o naturę i o naszą planetę. To jedno z jej przesłań.

„Każdy w sobie ma talent i powinien go rozwijać, jednak musi mieć do tego naturalną przestrzeń. Żadne z naszych marzeń, nie będą mogły być zrealizowane, jeżeli sami w sobie nie zbudujemy świadomości i realizacji dbania o dobro naszej planety”

“Dreams”, to także musical, więc i tu nie może zabraknąć spektakularnych choreografii, grafik, dobrej muzyki, świetnych tekstów piosenek, które dopełniają znakomite dialogi aktorów.

Co ciekawe, autorem słów niektórych piosenek musicalowych jest młody aktor Wiktor Worotnik.

Nic więcej na temat fabuły już nie zdradzimy ;) Przekonajcie się sami jakie przesłanie niesie ze sobą musical “Dreams.” Zapraszamy na spektakl do Teatru Capitol!

Wiek: 8-16 lat

___________________________________________________

W cenie biletu po spektaklu spotkanie z aktorami oraz prelekcja prowadzona przez fachowców z Fundacji SOS Wioski Dziecięce na temat wzajemnych relacji w rodzinie z nastawieniem na życie w stylu EKO.

Musical „Dreams” wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Część dochodu z biletów przeznaczamy na pomoc dla naszych rówieśników, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Na scenie występują między innymi Mateusz Ceran, Julia Zakrzewska, Magda Bartoszewicz, Nina Feliksiak, Agata Florkiewicz, Justyna Galaszewska.

Czas trwania: 59 minut

Zwiastuny

Twórcy

Produkcja: Szkoła Musicalowa B&B Marzena Barcik&Anna Butkiewicz

Scenariusz i Reżyseria: Marzena Barcik, Anna Butkiewicz, Karol Jasiński

Scenografia: Szkoła musicalowa B&B

Kostiumy: „Unknow Style” Katarzyna Barcik

Muzyka: Stephen Schwartz, Justin Hurvitz, Alan Menken

Teksty piosenek: Anna Butkiewicz, Wiktor Worotnik

Choreografia: Marzena Barcik

Projekt plakatu: Szkoła musicalowa B&B

Opinie naszych widzów (96)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska! Tematyka dobrze dobrana pod kątem problemów młodzieży. Polecam znajomym!

  ul.....@....pl / 27 września 2023

 • 10,0/ 10

  SUPER, POLECAM, WSPANIAŁY WYSTĘP!

  ed.....@....pl / 05 września 2023

 • 10,0/ 10

  Cudowny spektakl! Uważam, że nie tylko dla starszych dzieci i młodzieży, skierowany jest również do dorosłych w szczególności rodziców. Mądry ale jednocześnie przy tym zabawny i wzruszający. Wg mnie każdy rodzic powinien zobaczyć, córce lat 10 też się bardzo podobał. No i ta młodzież....taacy utalentowani.

  ew.....@....pl / 21 sierpnia 2023

 • 10,0/ 10

  Na musical zabrałam swoich uczniów z klasy 5. Po obejrzeniu, wszystkie dzieci bardzo pozytywnie wypowiadały się na temat spektaklu. Chcą ponownie wrócić do Capitolu, na kolejne przedstawienie w wykonaniu tej samej grupy młodych aktorów.

  be.....@gm...il.com / 24 lipca 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo przyje,mnie się oglądało. Młodzież miała pierwszy raz w sowim życiu kontakt z teatrem . Sztuka lekka i zrozumiała dla nich. Świetna dla nich tematyka! Ocena wartości na pieniądzu - rewelacja! strzałem w 10tkę było zaproszenie na scenę i możliwość fotografowania sie z aktorami... moje ośmioklasistki stały w kolejce do RAPERA!:)

  ko.....@ko...mb.biz / 08 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  To było pierwsze "dorosłe" przedstawienie dla moich Trzecioklasistów - byli zachwyceni. Ja również byłam pod ogromnym wrażeniem, jak fantastycznie zostały przedstawione problemy współczesnych Dzieciaków. Wielkie brawa! A niespodzianka pod postacią wejścia na scenę - bombowa. Podsumowanie tematu przez Panią z Wiosek Dziecięcych zrobione w punkt. Świetny pomysł! Wielkie dzięki za wszystko

  a......@iz...in.edu.pl / 29 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Świetnie spędzony czas z bardzo energiczną i utalentowaną młodzieżą. To był absolutny wulkan pozytywnej energii, która umożliwi młodym ludziom dowartościowanie …. siebie. Dziekujemy!

  Sa.....@ig...yk.com / 27 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, nie tylko ze względu na walory artystyczne ale i przekaz.

  pi.....@gm...il.com / 22 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Musical dynamiczny i z ważnymi przesłaniami. Myślę, że każdy młody człowiek znajdzie w przedstawieniu cząstkę siebie. Na pewno będę polecać znajomym.

  a......@....eu / 22 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Dzień dobry, Spektakl Dreams tak samo jak Friends powinien być obowiązkowy dla szkół. Wspaniały, niesamowite, że z jednego spektaklu można wynieść tyle dobrego. Polecam każdemu znajomemu i wychowawcy. Dziękuję, za wspaniałe doświadczenie. Pozdrawiam

  iz.....@po...ta.onet.pl / 21 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Niesamowici, pełni charyzmy i pasji młodzi artyści przekazują energie podparta nadrzędnymi wartościami egzystencji człowieka. Bardzo konkretny przekaz zwłaszcza dla naszych dzieci.

  Ar.....@....pl / 21 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Piękna praca młodych artystów.

  ma.....@gm...il.com / 21 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo wartościowy. Młodzież zadowolona.

  au.....@gm...il.com / 17 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra sztuka nie tylko dla młodzieży ale i dla rodzica.

  ed.....@ya...oo.co.uk / 19 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonały spektakl, wnuczka zafascynowana,

  jj.....@....pl / 16 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Dzieci i nauczyciel zachwyceni - najwyższy poziom!

  jo.....@fo...to.waw.pl / 15 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Super, znakomity spektakl!!

  jo.....@gm...il.com / 01 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Super świetny :)

  ce.....@or...ge.com / 13 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie poruszą bardzo ważne problemy młodych ludzi i świata.Swietna gra młodych aktorów. Wzruszyłam oglądając spektakl

  an.....@....pl / 13 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Było super, byłam z dwoma córkami 12 i 23 lata, obie zachwycone, zwłaszcza młodsza ja też. Najbardziej podobała mi się dziewczyna która tańczyła na rurze. Pozdrawiam

  do.....@....pl / 23 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, byłam z synami 9 i 10 lat oraz mężem i wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem, zarówno gry aktorskiej młodych ludzi, tańca i akrobacji! Zdecydowanie warto wybrać się na ten show.

  fa.....@gm...il.com / 21 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Uważam spektakl pt. „Dreams” za bardzo udany! 1. Świetne układy taneczne, choreografia 2. Dobranie świetnej (znanej) muzyki na przykład jak: „Błękitna Rapsodia” George’a Bershwina. 3. Możliwość zrobienia sobie zdjęcia, uściśnięcia dłoni artystom😀.

  ag.....@....pl / 21 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl nie tylko dla młodzieży

  pa.....@gm...il.com / 13 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Organizacja, osoby z którymi kontaktowałam się, opieka w teatrze i samo przedstawienie super. Moje szkolne dzieciaki megaaaa szczęśliwe

  zy.....@po...ta.fm / 12 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Przykuwający uwagę, a to ważne dla uczniów ( 7 klasa). piękne głosy oraz muzyka.

  ka.....@....pl / 01 lutego 2023

Teatr Capitol - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 115, Warszawa

https://teatrcapitol.pl/