Kot w butach - zdjęcie Kot w butach - zdjęcie Kot w butach - zdjęcie Kot w butach - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

8,9 / 10

Kot w butach

Jest to historia o mądrym i sprytnym kocie. Bohaterem baśni jest Janek, syn młynarza. Jego ojciec na starość podzielił majątek: najstarszemu synowi ofiarował młyn, średniemu osła a Janek dostał tylko kota. Jednak okazuje się, że kot jest niezwykły. Nie tylko umie mówić, potrafi też latać i jest najlepszym przyjacielem na świecie. Pomaga swojemu mało zaradnemu panu osiągnąć sukces. Dzięki sprytnym podstępom i fortelom kota biedny Janek poślubia córkę króla.

Baśń pokazuje dzieciom, że nie można poddawać się przeciwnościom losu. Cały czas trzeba działać i szukać nowych rozwiązań. Dużo więcej można osiągnąć sprytem i inteligencją niż bogactwem. Trzeba wierzyć w siebie, być odważnym i mieć przyjaciół. Nie ma wtedy rzeczy niemożliwych.

Tym razem zabieramy widzów w baśniową podróż do Francji, do Paryża. Usłyszymy zatem walce i tanga paryskie z charakterystycznym brzmieniem akordeonu. Zobaczymy aktorów w kostiumach z lat 20 typowych dla bohemy paryskiej tego okresu. Z pewnością oczarują widzów lalki – marionetki sycylijskie misternie wyrzeźbione w drewnie. Całość przedstawienia wypełnią zabawne piosenki i śmieszni bohaterowie.

Na scenie występuje Urszula Binkowska, Magdalena Dratkiewicz, Włodzimierz Twardowski, Maciej Piotrowski.

Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: zbiorowa (Urszula Binkowska, Włodzimierz Twardowski)

Scenografia: Maria Kostrzewska-Baron

Muzyka (konsultacja): Tomasz Walczak

Wykonanie lalek: Andrzej Raab

Ruch sceniczny (konsultacja): Kazimierz Knol

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Jak wiele przedstawień w Baśniowej kawiarence, tak i to jest po prostu super. Fajne rekwizyty w postaci marionetek sycylijskich, żywa gra aktorów i możliwość dotknięcia/potrzymania przez dziecko rekwizytów biorących udział w spektaklu przybliża je do teatru i sprawia, iż przedstawienie jest bardziej interesujące. Gorąco polecam!!!

  be.....@....pl / 01 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Witam spektakl był świetny, dzieci były zachwycone, bardzo nam się podobało, miła atmosfera wspaniali artyści, miło, ciepło i przytulnie polecam to miejsce :-)

  ba.....@....pl / 28 stycznia 2019

 • 8,0/ 10

  Polecam, świetna zabawa dla dzieci. Fajny kontakt aktora z widzem.

  s......@gm...il.com / 28 listopada 2018

 • 7,0/ 10

  Polecam

  ma.....@ya...oo.pl / 26 listopada 2018

Teatr Baśniowa Kawiarenka - Adres i dojazd

Narutowicza 79C
Łódź

http://www.basniowakawiarenka.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.