Noce Waniliowych Myszy – „Tajemnica Łasicy” (odc. 8) - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

8,0 / 10

Noce Waniliowych Myszy – „Tajemnica Łasicy” (odc. 8)

Noce Waniliowych Myszy to spektakle z elementami kabaretu. Artyści Teatru Barakah komentują wydarzenia z rzeczywistości zarówno lokalnej, jak i tej dalszej – krajowej a nawet międzynarodowej. Słowem, gestem i dźwiękiem drwią ze świata kultury, polityki, religii oraz relacji damsko-męskich. Tytuł „Noce Waniliowych Myszy” został zaczerpnięty z jednego z wierszy amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego, zamieszczonego w tomie o tym samym tytule wydanym w 2014 roku nakładem Noir Sur Blanc.

Kto powiedział, że na sztuce nie da się zarobić? Na pewno nie ci, którzy trzęsą światem szołbiznesu i trzymają forsę budżetówki! Noce Waniliowych Myszy zapraszają na spektakl opowiadający o wielkiej intrydze, w którąwmieszani są uciśnieni ludzie teatru, książęta znanych polskich rodów, cały staw grubych ryb, a także inne miłościwie nam panujące władze – choćby te najmiłościwsze, czyli państwowe! A wszystko to za sprawą tajemniczej sprawy kradzieży pewnego niezwykle wartościowego obrazu z gryzoniem na pierwszym planie. „Tajemnica Łasicy” to opowieść łącząca w sobie elementy kina nowej przygody, tajemniczą aurę znaną nam z filmów z Indianą Jonesem w roli głównej, a także kryminału political fiction w najlepszym gatunku. Widzowie kolejnego, ósmego już odcinka dowiedzą się jak znikają pieniądze na kulturę, kto lansuje wizerunek artysty jako biednej poczciwiny i czy w kodzie Leonarda Da Vinci maczał palce jakiś inny KOD.

Kto nigdy na Nocach Waniliowych Myszy nie był, niech nastawi się na humor w wymiarze gigant, ostrą krytykę otaczającej nas rzeczywistości oraz, napisane specjalnie na tę okazję, piosenki, które usłyszy w wykonaniu niezwykle utalentowanych krakowskich aktorów. To wszystko przy akompaniamencie muzyki skomponowanej przez Renatę Przemyk, znaną polską wokalistkę i kompozytorkę. Spotkanie z „Myszami” znów będzie ekstatycznym spektaklem spontanicznych wybuchów śmiechu i innych wilgotnych uniesień.

Na scenie występują między innymi Lidia Bogaczówna, Katarzyna Chlebny, Marcel Wiercichowski, Piotr Franasowicz, Krzysztof Bochenek, Paweł Plewa.

Realizacja

Autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Like

Reżyseria: Ana Nowicka

Muzyka: Renata Przemyk

Kostiumy: Monika Kufel

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Rewelacyjny czekam na kolejny odcinek :)

    Ir.....@....pl / 04 kwietnia 2017

  • 10,0/ 10

    Kolejny wyśmienity odcinek 'Myszy'. Przezabawna satyra na współczesną politykę i nastroje społeczeństwa. Gra słów, skojarzeń i wyśmienita gra aktorska. Szkoda tylko, że jest to śmiech przez łzy, ale to już zawdzięczamy naszym politykom. Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek!

    na.....@gm...il.com / 28 marca 2017

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28, Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.