Dzieci z dworca ZOO - zdjęcie Dzieci z dworca ZOO - zdjęcie Dzieci z dworca ZOO - zdjęcie Dzieci z dworca ZOO - zdjęcie Dzieci z dworca ZOO - zdjęcie Dzieci z dworca ZOO - zdjęcie Dzieci z dworca ZOO - zdjęcie

Średnia ocena

93 oddanych głosów
4 zainteresowane osoby

8,6 / 10

Dzieci z dworca ZOO

Spektakl dla widzów od 16. roku życia

„Czułam się jak we wspaniałej, nowej rodzinie. Nie mówiłam dużo, ale miałam, wiedziałam, że mogłabym z nimi rozmawiać o wszystkim. Heroina zrobiła z nas rodzeństwo. Wszyscy byliśmy równi. Potrafiłabym zdradzić im najskrytsze myśli. Czułam się szczęśliwa jak nigdy dotąd. Spaliśmy w jednym łóżku. Nikt mnie nawet nie dotknął. Byliśmy przecież rodzeństwem, heroinowym rodzeństwem”.

Świat może być dobry, tak mówią, tak jest nauczane. Do świata trzeba się przystosować, grać według jego reguł. To też częste. Jednak nie wszyscy potrafią. Nie każdy jest w stanie się przystosować, nie każdy potrafi znaleźć jakąkolwiek nić porozumienia ze światem, z ludźmi, z samym sobą. Nie wszyscy mają wystarczająco siły, nadziei. Niektórzy wszystko widzą poprzez ciemne okulary. Takie są dzieci z dworca ZOO. Pragną uciec, pragną bliskości, światła, co często sprawia, że parzą się albo płoną. Świat może być dobry. Kiedy się dobrze przyćpa.

Na scenie występują między innymi Monika Kufel, Michał Ana Nowicki, Agata Pośnik, Alina Szczegielniak, Ewelina Walczak, Paulina Michta.

Czas trwania: 180 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Piotr Kubic i Aleksandra Zdeb

Zwiastuny

Twórcy

Autor: Christiane F.

Tłumaczenie: Ryszard Turczyn

Reżyseria: Sebastian Oberc

Dramaturgia: Bartek Harat, Sebastian Oberc

Muzyka: Adrian Konarski

Aranżacja przestrzeni: Sebastian Oberc

Choreografia: Iwona Olszowska

Kostiumy: Monika Kufel

Reżyseria świateł: Michał Ana Nowicki

Opinie naszych widzów (30)

 • 10,0/ 10

  bardzo fajne, super, pozdrawiamy

  jj.....@gm...il.com / 20 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra aktorska, świetnie dobrana muzyka, odważna adaptacja... Polecam serdecznie

  su.....@on...et.eu / 21 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Wieczór kulturalny.. coś dla Duszy! Są emocje ,polecam .Dla mnie ta formuła to coś nowego ❤❤ Grupa szalenie utalentowanych artystów! Fantastyczny spektakl !! Realistyczny, bardzo poruszający . I ta cudowna młodzież która oddała te emocje 😢😥😢 .. i główna bohaterka.. OSKARA dla niej 🤟🤟 .Na mnie osobiście wywarł ogromne wrażenie.

  wi.....@tl...en.pl / 03 października 2021

 • 10,0/ 10

  Genialna gra aktorska! Świetne sceny, polecam bardzo;)

  ka.....@....pl / 11 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, świetni aktorzy- recepta na dobrze spełniony wieczór.

  jg.....@gm...il.com / 12 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Grupa szalenie utalentowanych artystów! Fantastyczny spektakl.

  h......@gm...il.com / 21 października 2018

 • 10,0/ 10

  Super spektakl, gra aktorów na bardzo wysokim poziomie, chcemy więcej takich spektakli!!

  ew.....@gm...il.com / 19 października 2018

 • 10,0/ 10

  Niezwykły spektakl, bardzo poruszający, popchnął mnie do przeczytania książki, która od dawna czekała na mnie na półce, ale nie mogłam sie za nią zabrać.

  ku.....@gm...il.com / 19 października 2018

 • 10,0/ 10

  Niesamowicie świetnie odegrany spektakl. Wywiera ogromne wrażenie na widzu. Skrajnie realistycznie przedstawiony, druzgocący, trzymający w napięciu.

  ko.....@gm...il.com / 18 października 2018

 • 10,0/ 10

  To co się działo na spektaklu jest nie do opisania! Trzeba przyjść i zobaczyć.

  ka.....@gm...il.com / 18 października 2018

 • 10,0/ 10

  Świetny

  an.....@gm...il.com / 18 września 2018

 • 10,0/ 10

  Długo odtwarzałem go w pamięci Dziękuję że było wspaniale Piotr

  si.....@....pl / 21 maja 2018

 • 10,0/ 10

  świetne przedstawienie. W przestrzeni teatru dzięki niewielkości sceny ma się wrażenie jakby wkraczało się w intymny świat bohaterów, który został przedstawiony z niezwyklą jak na tak młodych aktorów autentycznością. I do tego świetny Roman Gancarczyk. Do tego ideanie dopasowana muzyka. Warto

  ol.....@gm...il.com / 09 maja 2018

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl i gra aktorska trzymająca w napięciu do ostatniego momentu! Klimat Teatru Barakah oddaje atmosferę Dworca Zoo w Berlinie! Gorąco polecam!!

  ro.....@gm...il.com / 09 maja 2018

 • 9,0/ 10

  Spektakl robi duże wrażenie, szczególnie jeśli jest się przyzwyczajonym do wielkiej sceny i aktorów grających jedynie na niej. Podczas oglądania można powiedzieć, że jesteśmy na scenie razem z aktorami, ponieważ grają oni również na obszarze gdzie siedzi widownia, dzięki czemu jeszcze bardziej można wczuć się w historie i w pewnym sensie poczuć się jej częścią. Spektakl oglądałam po przeczytaniu książki i oglądnięciu filmu, bardzo byłam ciekawa jak ta sama treść zostanie zrealizowana na scenie i zdecydowanie się nie zawiodłam. Trudna historia i temat, jednak zagrana w bardzo ciekawy i wyrazisty sposób.

  gu.....@gm...il.com / 18 września 2018

 • 9,0/ 10

  rewelacyjne przedstawienie

  sp.....@gm...il.com / 18 maja 2018

 • 9,0/ 10

  Spektakl i aktorzy super. Jedyna uwaga to tylko tyle, że spektakl ciut za długi. Za to odjelam jeden malutki punkcik.

  iw.....@....pl / 27 grudnia 2017

 • 9,0/ 10

  Fenomenalny spektakl! Życzę tzw. dużym teatrom, by wystawiały u siebie sztuki trzymające widza przez cały czas w napięciu i emanujące olbrzymim zaangażowaniem ze strony aktorów - bo takie właśnie były "Dzieci z dworca Zoo". A obsadzenie tych trzech młodziutkich aktorek było strzałem w dziesiątkę - jestem przekonany, że takiego występu nie powstydziliby się doświadczeni i utytułowani aktorzy. Jeżeli dziewczyny dalej będą prezentować co najmniej tak wysoki poziom, to szybko rozwiną skrzydła i zasłużą na najwyższe laury. To były zdecydowanie wartościowe 3 godziny spędzone przez nas w Teatrze Barakah. Powodzenia! Bartłomiej Bieżański

  bi.....@....pl / 20 listopada 2017

 • 9,0/ 10

  Spektakl długi (3h) ale zupełnie się tego nie czuje. Świetne, klimatyczne wstawki wokalne. Bardzo dobrze obsadzeni aktorzy. Joanna Puzio w roli głównej do bólu autentyczna. Po wyjściu z teatru chciałem od razu obejrzeć go jeszcze raz.

  gi.....@....pl / 14 listopada 2017

 • 8,0/ 10

  Spektakl bardzo dobry jednak brakowało dobrze czytelnej informacji, że w spektaklu nie występuje już Dawid Ogrodnik.

  ar.....@gm...il.com / 12 maja 2019

 • 8,0/ 10

  Trudne historie ubrane w ciekawą aranżację i utalentowanych aktorów. Polecam zobaczyć.

  ko.....@be...ka.pl / 18 października 2018

 • 8,0/ 10

  + rewelacyjna główna rola Cristine! + mimo tych 3 godzin spektakl się nie dłużył - dużo scen na podłodze, trzeba było bardzo kręcić głową na wszystkie strony żeby z trzeciego rzędu cokolwiek zobaczyć...

  al.....@xt...rf.eu / 09 maja 2018

 • 7,0/ 10

  Gra aktorska na naprawdę wysokim poziomie, mimo ciężkiego tematu spektaklu przyjemnie się go oglądało

  wh.....@....pl / 12 kwietnia 2018

 • 6,0/ 10

  Bardzo wyczekiwałam zobaczenia spektaklu, wiązałam z nim naprawdę duże nadzieje i niestety nie zostały one spełnione. Sztuka moim zdaniem ominęła dużo wartościowych dla historii aspektów życia bohaterów, w szczególności Christiane (tj. jej dzieciństwo), wyłapałam także kilka merytorycznych błędów (Christiane swoją „przygodę” z narkotykami zaczęła od haszyszu nie heroiny). Mogą być to szczegóły, ale dla fanki historii Dzieci z dworca zoo były to istotne rzeczy. Sztuka dla mnie osobiście była zbytnio unowocześniona, a, że miało to być stricte „Dzieci z dworca zoo”, a nie historia na nich wzorowana, wiele wątków nie pasowało do fabuły. Największy minus to nieszczęsne strzykawki, których w spektaklu nie było wcale, podawanie heroiny występowało w postaci wcierania w dziąsła co kompletnie zaburza prawdziwą historię. Plusów całej sztuki w moim odczuciu nie ma dużo, lecz jednym co na pewno mogłabym wymienić jest gra aktorów, były to postaci bardzo trudne do zagrania jednak oni zrobili to na najwyższym poziomie. Podsumowując, było to ciekawe doświadczenie, ale koniec końców wyszłam bardziej zawiedziona niż zadowolona.

  ma.....@gm...il.com / 23 listopada 2023

 • 6,0/ 10

  Nierówne aktorstwo

  ma.....@in...ia.pl / 09 maja 2018

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28, Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.