Dziadek do orzechów - zdjęcie Dziadek do orzechów - zdjęcie Dziadek do orzechów - zdjęcie Dziadek do orzechów - zdjęcie Dziadek do orzechów - zdjęcie Dziadek do orzechów - zdjęcie Dziadek do orzechów - zdjęcie Dziadek do orzechów - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów

9,8 / 10

Dziadek do orzechów

W dawnych czasach ludzie i myszy żyli w zgodzie. Splot wydarzeń sprawił, że ich rody się poróżniły i, jak to często bywa, stały się największymi wrogami. Dawny konflikt nie został zażegnany i trwa do dziś. Powraca w pewną zimową noc na ulice Warszawy.

Wrażliwa i empatyczna Klara oraz jej psotny brat Fred dostają w prezencie od ojca chrzestnego dziadka do orzechów, który okazuje się nie być zwykłą zabawką. To za jego sprawą spotykamy mściwego Króla Myszy. Wspólnie musimy stawić czoła mysiej armii i obronić wszystkie grzeczne dzieci przed grożącym im niebezpieczeństwem.

Do tej emocjonującej przygody zapraszamy widzów, którzy mają odwagę puścić wodze fantazji i udać się do mrocznej, zimowej Warszawy, w której dzieją się niewiarygodne rzeczy.

Dzięki wykorzystaniu różnych technik teatralnych oraz współczesnemu spojrzeniu twórców spektaklu na znaną z opowiadania E. T. A. Hoffmanna historię „Dziadek do orzechów” przenosimy się do świata snu i wyobraźni.

Na scenie występują między innymi Elżbieta Bieda, Elżbieta Bielińska, Marta Gryko-Sokołowska, Aneta Płuszka, Andrzej Bocian, Marcin Marcinowicz.

Zwiastuny

Twórcy

autor:

Małgorzata Sikorska-Miszczuk

reżyseria:

Ewa Piotrowska

scenografia:

Anna Chadaj

muzyka:

Wojciech Błażejczyk

reżyseria światła:

Prot Jarnuszkiewicz

ruch sceniczny:

Marta Bury

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Synek zachwycony.

  no.....@....pl / 27 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie barwne dynamiczne świetnie się ogląda i słucha. Proponuję nagrać piosenki na płytę.

  jh.....@gm...il.com / 19 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Podkład muzyczny i elementy obecnego młodzieżowego stylu - do tej pory brzęczą w głowie;))

  em.....@gm...il.com / 11 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  super spektakl!

  mo.....@....pl / 27 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Byliśmy z wnukiem zachwyceni... BRAWO BRAWO BRAWO

  ew.....@....pl / 17 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl " Dziadek do orzechów" to genialne przedstawienie. Było zabawnie, mądrze, chwilami nieco strasznie. Polecam wszystkim rodzicom i dzieciom, ale takim od 6 r.ż. Szczególne ukłony na Króla Myszy- jest boski :)

  ka.....@....pl / 13 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl, gra aktorska na najwyższym poziomie, dziecko zachwycona i ja również . Z pewnością wrócimy nie raz do teatru Baj.

  kh.....@tl...en.pl / 13 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl fenomenalny. Aktorzy świetni, scenografia, muzyka, zapiera dech w piersiach. Naprawdę warto się wybrać. Proszę jednak zwracać uwagę na wiek dzieci. Spektakl jest od 7 lat. Były młodsze dzieci i jak zaczęło się robić głośno i mrocznie, dwoje dzieci płakało. Jedno nawet musiało opuścić salę.

  ew.....@....pl / 05 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl.

  dc.....@....pl / 01 listopada 2021

 • 9,0/ 10

  Wspaniałe kostiumy, scenografia, rewelacyjna gra aktorów. Mnóstwo emocji, nie tylko u dzieci ale i u dorosłych. Kolejne wspaniałe przedstawienie w Teatrze Baj. Na pewno wrócimy 🙂

  ag.....@....pl / 20 listopada 2023

 • 9,0/ 10

  Bardzo fajne przedstawienie, szczególnie dla dzieci między 6 a 9 rokiem życia. Wielkie brawa za techniki teatralne mieszane. Plus również za interakcje z publicznością.

  ka.....@he...rt.pl / 16 grudnia 2022

 • 8,0/ 10

  dziecku się podobało, mamie też. Ciekawe przedstawienie, Ładna scenografia.

  as.....@on...et.eu / 24 lutego 2022

Teatr Baj - Adres i dojazd

ul. Jagiellońska 28, Warszawa

http://teatrbaj.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.