Maleńkie Królestwo królewny Aurelki - zdjęcie Maleńkie Królestwo królewny Aurelki - zdjęcie Maleńkie Królestwo królewny Aurelki - zdjęcie Maleńkie Królestwo królewny Aurelki - zdjęcie Maleńkie Królestwo królewny Aurelki - zdjęcie Maleńkie Królestwo królewny Aurelki - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

9,3 / 10

Maleńkie Królestwo królewny Aurelki

Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Szczęśliwie spełnione marzenie, powiecie? Aurelka też tak myślała. Ale okazało się, że niekoniecznie wygląda to tak, jak sobie wyobrażała. Korona trochę ciśnie, tron jest twardy, piękna suknia uwiera, a Wielki Ochmistrz zmusza do zarządzania królestwem. Do tego wszystkiego zjawia się zarozumiały królewicz, a z krzaków wyłazi smok obżerający się cukierkami.

Ta przekornie i z humorem opowiedziana historia jest zaproszeniem do rozmowy o odpowiedzialności, o stereotypach i odwadze bycia sobą.

Książka „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ukazała się nakładem Wydawnictwa Bajka w 2009 roku i w tym samym roku wygrała Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” organizowany przez Empik. Została wpisana na prestiżową Złotą Listę Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Wkrótce, 10 października 2018 rok, ukaże się drugie, rozszerzone wydanie tej znakomitej książki. Nasza premiera je wyprzedzi. Ewa Piotrowska, reżyserka, postanowiła zrobić na jej podstawie spektakl, do którego autorka napisała scenariusz.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5. roku życia.

Na scenie występuje Aleksandra Muszyńska jako Aurelka, Oskar Lasota jako Emeryk, Dama dworu, Marta Gryko-Sokołowska jako Jaga, Piotr Michalski jako Wielki Ochmistrz, Wilk Arnold, Andrzej Bocian jako Smok Ryszard, Kucharz.

Występują

Oskar Lasota - zdjęcie

Oskar Lasota
Emeryk, Dama dworu

Piotr Michalski - zdjęcie

Piotr Michalski
Wielki Ochmistrz, Wilk Arnold

Andrzej Bocian - zdjęcie

Andrzej Bocian
Smok Ryszard, Kucharz

Realizacja

Autorka: Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Reżyseria: Ewa Piotrowska

Scenografia: Andrzej Czyczyło

Muzyka: Wojciech Błażejczyk

Projekcje multimedialne: Kacper Czyczyło

Opinie naszych widzów (1)

  • 9,0/ 10

    Mniejsze dzieci troszkę się gubiły i nie bardzo rozumiały tej bajki. Ale polecam bo sztuka bardzo ładnie przygotowana, nie ma sie czego bać a tam gdzie można by było to sa salwy śmiechu a to dla dzieciaczków najważniejsze.

    mk.....@gm...il.com / 05 czerwca 2023

Teatr Baj - Adres i dojazd

ul. Jagiellońska 28, Warszawa

http://teatrbaj.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.