Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie Kwartet - zdjęcie

Średnia ocena

242 oddanych głosów

9,2 / 10

Kwartet

Kwartet Ronalda Harwooda (1999) jest jedną z najbardziej znanych sztuk teatralnych słynnego brytyjskiego dramaturga, powieściopisarza i scenarzysty filmowego, laureata Oscara w 2002 roku za najlepszy scenariusz adaptowany Pianisty Romana Polańskiego. Rzecz dzieje się w domu spokojnej starości dla artystów-weteranów, gdzie spotykają się dawni sceniczni partnerzy z genialnego kwartetu z IV aktu opery Rigoletto Giuseppe Verdiego. Jedna z par kwartetu była niegdyś małżeństwem… Swego czasu sławni, młodzi i piękni, dziś są siedemdziesięciolatkami pełnymi zgryźliwości i wzajemnych zabawnych złośliwości, wspominającymi z sentymentem i nieukrywaną miłością minione czasy. Ostatnim rzutem na taśmę próbują odtworzyć kwartet Verdiego, który w finale sztuki zabrzmi jak wyzwanie rzucone światu przez byłych wirtuozów operowego śpiewu. I po raz któryś okazuje się, że prawdziwa sztuka jest nieśmiertelna. Kwartet był i jest aktorskim popisem dla czworga gwiazd „starej daty” każdego teatru, w Ateneum reprezentowanych przez Magdę Zawadzką, Marzenę Trybałę oraz dwóch Krzysztofów, Gosztyłę i Tyńca.

Na scenie występuje Krzysztof Tyniec jako Wilfred Bond, Marzena Trybała jako Jean Horton, Magdalena Zawadzka jako Cecily Robson, Krzysztof Gosztyła jako Reginald Paget.

Czas trwania: 140 minut
Źródło zdjęcia: fot. Bartek Warzecha

Występują

Krzysztof Tyniec - zdjęcie

Krzysztof Tyniec
Wilfred Bond

Marzena Trybała - zdjęcie

Marzena Trybała
Jean Horton

Magdalena Zawadzka - zdjęcie

Magdalena Zawadzka
Cecily Robson

Krzysztof Gosztyła - zdjęcie

Krzysztof Gosztyła
Reginald Paget

Realizacja

autor: Ronald Harwood

przekład: Michał Ronikier

reżyseria: Wojciech Adamczyk

scenografia: Marcelina Początek- Kunikowska

kostiumy: Anna Englert

asystent reżysera: Magdalena Sowińska

Opinie naszych widzów (107)

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie ! Mądra ale pełna humoru sztuka o przemijaniu i o tym ze warto cieszyć się każdym dniem i znajdować szczęście nawet w małych codziennych rzeczach . Wspaniała gra aktorska - Pani Magda Zawadzka, pan Krzysztof Gosztyla i pan Krzysztof Tyniec - rewelacja ! Wielkie aktorstwo i uczta dla duszy . Dobra, klasyczna scenografia - teatr w starej , dobrej odsłonie . Bardzo polecam , Szczególnie starszej widowni .

  lu.....@ya...oo.com / 26 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska. Sztuka zabawna ale dająca do myślenia.

  al.....@in...ia.pl / 26 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl. Wspaniałe kreacje aktorskie!! Klasyka w najlepszym wydaniu, która stanowi ucztę dla oczu i uszu. To wszystko za sprawą M. Zawadzkiej, M. Trybały K.Tyńca i K. Gosztyły. Mim znakomity.!! Gorąco polecam, by się pośmiać, zrelaksować, ale i zastanowić, bo to spektakl z przesłaniem...

  de.....@gm...il.com / 26 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Wydarzenie super.

  eu.....@po...ta.onet.pl / 25 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Popis fantastycznej gry aktorskiej! Treść i do uśmiechu i do refleksji, zwłaszcza do osób, które zbliżają się do wieku dojrzałego. Piękne przeżycie, serdecznie polecam!

  an.....@....pl / 24 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, wspaniała obsada aktorska , można było się wzruszyć i pośmiać zarazem , kto nie był , polecam pójść bo warto !!!

  ga.....@po...ta.fm / 24 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie sztuki rewelacyjne. Ubawiłam się i zadumałam, a do tego świetna obsada. PS. jedyną niedogodnością było nagłośnienie, szczególnie p. Sylwię było słabo słychać.

  an.....@au...af.pl / 16 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo nam się podobał. Wspaniała gra aktorów , ładna inscenizacja. Po raz pierwszy byliśmy na Scenie20 ,mimo ,ze mieliśmy miejsca w 12 rzędzie , widok na scenę był bardzo dobry , akustyka również.Chętnie wybierzemy sie ponownie.

  iw.....@tl...en.pl / 11 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Ktoś napisał "Taki teatr mogę – przynajmniej ja – oglądać codziennie." z czym zdecydowanie zgadzam się.

  bo.....@tl...en.pl / 10 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Cudowny wieczór wspaniala gra aktorów,

  st.....@ya...oo.com / 10 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Swietni aktorzy, fantastyczna komedia, super, super zabawa, zapraszamy do Trojmiasta :-) :-)

  ha.....@....pl / 10 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo chcialam zobacyc Magdalenę Zawadzką, bo jest mojim kumirem od lat dziecinstwa. Dziekuje teatru ze aktorzy starszego pokolenia wciąz ma role w spektaklach

  li.....@ma...as.lt / 10 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna gra aktorska. Jestem pod wrażeniem. Sztuka lekka, zabawna, idealna na wieczorny relaks.

  a......@in...ia.pl / 09 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjni aktorzy, pierwszorzędna liga! Fabuła zaskakująca, wciągająca, jednocześnie refleksyjna oraz przezabawna. Zdecydowanie zasłużone owacje na stojąco. Do tej pory najlepszy spektakl z widzianych w teatrze Ateneum (z Ława przysięgłych oraz Kasta Ła vista).

  gw.....@in...ia.pl / 09 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Perełka! Znakomity spektakl z wirtuozerską grą aktorów.

  tu.....@ho...ga.pl / 09 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonała sztuka,doskonali aktorzy

  ma.....@gm...il.com / 09 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  CUDOWNE !!!!!! CUDOWNA ! i cudowni aktorzy, Ich kunszt, zaangażowanie, profesjonalizm, radość z gry i dawania nam radości - mistrzostwo i klasa !!!! To jest Ateneum.... nigdy nie zawiedzie !!!! Dziękuję serdecznie w imieniu nas wszystkich !!!! Pozdrawiam. Iwona Andersson

  yv.....@vi...ma.com / 09 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Teatr, który nie wymaga rekomendacji :)

  ew.....@tl...en.pl / 09 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Na spektaklu byli teściowie; sztuka bardzo dobrze odebrana. My byliśmy jakiś czas temu, dlatego też poleciliśmy tę sztukę ofiarując na nią bilety pod choinkę :) Teraz czekam na Mariana Opanię i jego "W progu" w obecnych czasach potrzeba oderwania się od absurdu sytuacji codziennych.... Pozdrawiam serdecznie i do miłego w Ateneum oczywiście! Beata

  la.....@....pl / 08 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Znakomita sztuka. Świetny tekst i wszyscy aktorzy sa znakomici. Gratuluję pomysłu z mimem prowadzącym widza poprzez tą historię. Dodał / dodała blasku i lekkości. Pani Magdalena Zazwdzka cudna, reszta obsady też fantastyczna. Będę polecać znajomym.

  be.....@gm...il.com / 08 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Wyszłam z teatru z uśmiechem, bo przedstawienie było po prostu ładne. Gra aktorów stosowana do ról i miejsce akcji, żarty i dowcipy ze smakiem i umiarem dozowane, estetyczna i gustowna scenografia, elementy pantomimy... wszystko razem dało urodę i lekkość przedstawieniu, To rzeczywiście "portret artysty z czasów starości" i nie tylko artysty. Gratulacje dla wszystkich, którzy stworzyli spektakl. Pozdrawiam - Siedemdziesięcioośmiolatka przed decyzją, gdzie i jak spędzić czas, który Jej pozostał.

  jk.....@gm...il.com / 08 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo przyjemna sztuka okraszona humorem oraz dużą nutą życiowej prozy.

  ju.....@mi...ka.pl / 08 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Teatr Ateneum i jego aktorów uwielbiam. Przedstawienie pięknie zrealizowane, obsada mistrzowska, wszystko było super 👍 Sztuka ujmująca i dająca do myślenia. Jedynym mankamentem było słabe nagłośnienie (scena20), momentami nie było dobrze słychać aktorów zwłaszcza p. Sylwii.

  an.....@au...af.pl / 05 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonałe zakończenie Starego Roku..../byliśmy 30 grudnia/ Bardzo dobra sztuka ,świetnie zagrana, doskonali aktorzy Bardzo sympatyczna atmosfera na widowni.....Byle tak dalej

  es.....@gm...il.com / 04 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Dziękuję. Razem z córkami byłyśmy zachwycone. Gra wszystkich aktorów była super. Na szczególną uwagę i zachwyt zasłuzyli Pani Magdalena Zawadzka i Krzysztof Tyniec. Pozdrawiamy

  or.....@on...et.eu / 02 stycznia 2023

Teatr Ateneum - Adres i dojazd

ul. Jaracza 2, Warszawa

http://teatrateneum.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.