Miasto białych kart - zdjęcie Miasto białych kart - zdjęcie Miasto białych kart - zdjęcie Miasto białych kart - zdjęcie Miasto białych kart - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

7,0 / 10

Miasto białych kart

Druga po ŁAKNĄĆ premiera cyklu Daniel Buren i młodzi reżyserzy

Miasto białych kart to political fiction w orwellowskim stylu. Saramago pokazuje, jak demokracja w płynny i niemal niezauważalny sposób potrafi przekształcić się w totalitaryzm. Świat Saramago to model rzeczywistej demokracji, w której obywatel staje się maszynką do wypełniania obowiązku wyborczego – skreślania raz na kilka lat nazwisk na karcie do głosowania. Demokracja stopniowo przestaje być gwarantem obywatelskiej wolności, kontroli nad rządem czy nawet prawem do podejmowania faktycznie wolnych wyborów. Rucińska przygotowuje aktualny spektakl, który będzie studium opresyjności władzy i najciemniejszych stron ludzkiej natury, a także wnikliwym spojrzeniem na społeczną naturę człowieka i jego zdolność do nieustannych zmian.

Ewa Rucińska jest absolwentką wydziału aktorstwa dramatycznego w Cours Florent i INALCO w Paryżu, studentką wydziału reżyserii krakowskiej AST. Laureatką nagrody Jacques 2013 za najlepszy debiut reżyserski oraz nagrody P'tit Molière, a także nagrody ZAiKS-u na 7. Forum Młodej Reżyserii. W Polsce współpracuje m.in. z Operą Narodową w Warszawie jako asystentka Mariusza Trelińskiego. W lutym 2018 zadebiutowała spektaklem Świętoszek w Teatrze Żeromskiego w Kielcach.

Daniel Buren i młodzi reżyserzy

W tym sezonie realizacji idei „teatrugalerii" podjął się Daniel Buren - jeden z najwybitniejszych światowych artystów współczesnych i teoretyków sztuki. Obiekt-scenografia Burena jest punktem wyjścia do pracy trzech młodych reżyserów: Radosława Maciąga, Ewy Rucińskiej oraz Grzegorza Jaremki. Pierwsza premiera (Sarah Kane ŁAKNĄĆ) odbyła się 12 października 2018 r. w reż. R. Maciąga.

Na scenie występuje Monika Obara, Mateusz Smoliński, Konrad Beta, Krzysztof Strużycki.

Twórcy

AUTOR - José Saramago

ADAPTACJA I REŻYSERIA - Ewa Rucińska

SCENOGRAFIA - Daniel Buren

KONCEPCJA SCENOGRAFICZNA / KOSTIUMY - Ela Tolak

MUZYKA - Wojciech Kostrzewa

REŻYSERIA ŚWIATŁA - Paulina Góral

INSPICJENTKA - Maria Lejman-Kasz

KIEROWNIK PRODUKCJI - Justyna Pankiewicz

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    ciekawy pomysł, pomysłowy motyw z obrotową sceną, mały pocisk na Radom - ale to nawet sympatyczne

    an.....@po...ta.wp.pl / 02 lipca 2019

  • 8,0/ 10

    Dobra sztuka i gra aktorów. Ciekawa scenografia.

    be.....@ga...ta.pl / 22 czerwca 2019

STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd

Plac Defilad 1, PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej), Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Kup bilet