Byk - zdjęcie Byk - zdjęcie Byk - zdjęcie Byk - zdjęcie Byk - zdjęcie Byk - zdjęcie Byk - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,2 / 10

Byk

Roboczku, pōdź sam yno do ōpy, dej licko. Robert, powiedz księdzu wierszyk. Taki zdolny, ale leniwy. Panie Robercie, mistrzu, zapraszamy! Panie Robercie, czy to pan jest na tych zdjęciach? Czy pan jest pod wpływem narkotyków? A teraz przed państwem Robert Mamok, skandalista i prowokator! Panie Robercie, może pan coś powie po śląsku…? Robert, musisz mówić o swoich emocjach. Nie możesz się bać swoich emocji, Robert. Tato, jesteś tam? Tato! Robert, skurwysynu, jak mogłeś mi to zrobić? Robert, myślisz, że oni nas widzieli razem? Taki stary, a taki głupi. Tak bardzo się na panu zawiedliśmy, panie Robercie.

„Byk” to drugi po „Pokorze” tekst dramatyczny Szczepana Twardocha, autora bestsellerowych powieści m.in „Króla”, „Morfiny” i „Dracha”. Bohaterem monodramu jest Robert Mamok, który w dwóch językach, po polsku i po śląsku zmaga się z własną tożsamością klasową i etniczną. Oto mężczyzna w kryzysie: mocuje się ze swoją winą i słabościami, waży sukcesy i klęski, konfrontuje się z wagą rodzinnej tajemnicy, z brzemieniem surowego, śląskiego wychowania, z rozpaczą, gniewem i goryczą.

Na scenie występuje Robert Talarczyk.

Występują

Twórcy

TEKST

Szczepan Twardoch

REŻYSERIA

Robert Talarczyk / Szczepan Twardoch

SCENOGRAFIA

Marcel Sławiński

KIEROWNICZKA PRODUKCJI

Monika Balińska

MUZYKA

Aleksander Nowak

OBSADA

Robert Talarczyk

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Cudowny spektakl, z cudownym Robertem Talarczykiem. Wiem, że ciężko Polakom zrozumieć nas, Ślązaków, ale, właśnie, taka twórczość otwiera drzwi, które nie mają szans na otwarcie w szkolnictwie, czy mainz streamie. Szczepan Twardoch, Robert Talarczyk, podziynkowŏł.

  ko.....@gm...il.com / 01 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl wspaniale zagrany , emocjonalny poruszający trudne aspekty bycia śłązakiem i funkcjonujące stereotypy postrzegania Ślązaków przez "prawdziwych" Polaków Polecam , polecam , polecam!

  ew.....@gm...il.com / 14 października 2022

 • 10,0/ 10

  Pan Robert Talarczyk gra genialnie! Cieszę się, że mogłam zobaczyć tego aktora i reżysera na żywo. Polecam

  ma.....@re...ki.info / 22 maja 2022

STUDIO teatrgaleria - Adres i dojazd

Plac Defilad 1, PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej), Warszawa

http://teatrstudio.pl/

Kup bilet