Pan Maluśkiewicz i Wieloryb - zdjęcie Pan Maluśkiewicz i Wieloryb - zdjęcie Pan Maluśkiewicz i Wieloryb - zdjęcie Pan Maluśkiewicz i Wieloryb - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

9,7 / 10

Pan Maluśkiewicz i Wieloryb

Mały Widz 3+

Dwie spragnione przygód podróżniczki udają się na wyprawę do lasu w celu poszukiwania skarbów. Wydaje im się, że są przygotowane na każdą okazję. Wzięły nawet zapasowe sandały i... zimową czapkę oraz wełniane skarpety na wypadek mroźnych nocy. Żadnej z nich nie przeszło przez myśl, że w dzikiej puszczy czeka ich przygoda, której nie przewidziały w swoich misternych planach. Pośród drzew spotykają pewnego jegomościa, który właśnie kończy pakować ekwipunek na swoją autorską wyprawę. Gdy podróżniczki zajrzały w jego bagaż nie zobaczyły nic ciekawego. Na szczęście przypomniało im się, że mają przy sobie lupę. Gdy przez nią spojrzały nie mogły uwierzyć własnym oczom! Dostrzegły: worek z jedzeniem, namiot, rower, narzędzia, gramofon, radio, armatę, strzelbę, skrzynkę nabojów oraz futro. A wszystko to było tak tyciuchne, że zmieściłoby się w łupince orzecha. Jesteście ciekawi dokąd udadzą się w podróż i jakie przygody ich czekają.

Jedno jest pewne - będzie to niesamowita wyprawa, gdyż jej historia została napisana z mistrzowskim wyczuciem, humorem oraz wrażliwością przez Juliana Tuwima.

Na scenie występuje Monika Gryc, Jagna Polakowska.

Czas trwania: 50 minut

Realizacja

Autor: Julian Tuwim

Reżyser: Aga Błaszczak

Adaptacja: Aga Błaszczak

Animacje: Katarzyna Schulz-Marcinkiewicz

Muzyka: Bogdan Szczepański

Projekty lalek: Alina Domin

Scenografia: Ireneusz Salwa, Alina Domin

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  polecam

  al.....@gm...il.com / 26 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Ciekawe, nowe, nowoczesne i ekologiczne ujęcie znanej i lubianej historii. Dzieci dokładnie zrozumiały zamysł reżysera i przy tym świetnie się bawiły.

  e......@gm...il.com / 23 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna zabawa dla maluchów

  ka.....@gm...il.com / 23 maja 2022

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.