Zagrajmy partyjkę, czyli warsztaty gier dawnych - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

9,7 / 10

Zagrajmy partyjkę, czyli warsztaty gier dawnych

Wśród obrazów, które wkrótce będzie można oglądać na wystawie poświęconej twórczości Mattii Pretiego, uwagę zwraca płótno zatytułowane „Partia tryktraka”.

Zapraszamy na warsztaty, których uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki tej popularnej od wieków gry. Zajęcia poświęcone tryktrakowi będą pierwszymi z cyklu spotkań z grami. Podczas kolejnych będziemy pod okiem profesjonalnej nauczycielki i sędzi szachowej szkolić umiejętność gry w szachy oraz dowiemy się, jak bawili się między innymi goście Stanisława Augusta, grając w trou madame.

Wszystkie warsztaty: Dla dorosłych i młodzieży 14+

● 22.10 godz. 14:00-16:00 Tryktrak

Spotkanie przy kasie w Podchorążówce. Spotkanie zaczniemy od obejrzenia obrazu „Gra w tryktraka”. Następnie przejdziemy do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie pod okiem doświadczonego gracza poznamy zasady tryktraka. Każdy uczestnik będzie miał okazję rozegrać partię oraz uzyskać porady dotyczące strategii gry.

● 28.10 godz. 11:00-14:00 Szachy

Spotkanie w Centrum Edukacji Ekologicznej. W trakcie zajęć uczestnicy poznają fachową terminologię, zasady gry w szachy oraz najważniejsze punkty kodeksu szachowego. Każdy będzie mógł przećwiczyć na szachownicach kolejno prezentowane elementy gry, tak aby pod koniec zajęć rozegrać bezbłędnie swoją pierwszą partię szachową.

● 5.11 godz. 14:00-15:30 Trou madame

Spotkanie w Centrum Edukacji Ekologicznej. Trou madame, gra polegająca na wrzucaniu kulek do ponumerowanych bramek była bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu już od XVII w. Także na terenie Łazienek znajdował się pawilon rozrywkowy gdzie grano w tę popularną grę towarzyską. Jej celem jest trafienie w jak największą liczbę bramek i uzbieranie najwyższej liczby punktów. Uczestnicy spotkania poświęconego trou madame poznają zasady gry, inne jej warianty takie jak Bagatelle czy Mississippi oraz będą mieli okazję wypróbować swoich sił i zagrać w miniturnieju trou madame.

_______________________________________________

Warsztaty towarzyszące wystawie „Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty”.

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Proponuję włączyć wydarzenie do stałej oferty Łazienek Królewskich

  Pa.....@gm...il.com / 06 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Sam pomysł jest po prostu wspaniały, ale jego wykonanie przez p. Darię było po prostu wyjątkowo profesjonalne, bez zbędnego nadęcia i powagi. Uśmiech i profesjonalizm p. Darii dodał wiele do tego deszczowego popołudnia, a sama gra była wyjątkowa.

  mu.....@gm...il.com / 06 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonała organizacja, merytoryczne przygotowanie i prowadzenie, wspaniała atmosfera. Trudny temat w przyswajalnej formie i dostępność dla różnych grup wiekowych. Więcej takich!!!:) Proszę:) Podziękowania i uznanie dla pomysłodawców!

  Pa.....@gm...il.com / 23 października 2023

 • 9,0/ 10

  Kameralna grupa sprzyjała komfortowi zajęć. Ciekawy temat. Połączenie z możliwością podziwiania i wyjaśnienia obrazu Mattia Preti – Partia tryktraka, uatrakcyjnił spotkanie. Możliwość wspólnej nauki w miłym towarzystwie i tak atrakcyjnym miejscu bezcenna. Dobry pomysł - powielajcie.

  d......@po...ta.onet.pl / 23 października 2023

 • 9,0/ 10

  Wydarzenie tego typu to świetny pomysł, na pewno unikatowy i warty odwiedzenia... Można było poznać szczyptę mniej znanej historii a ponadto czynnie sprawdzić zdobyta wiedzę... Bardzo polecam i popieram...

  id.....@gm...il.com / 23 października 2023

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.