Warsztaty międzypokoleniowe – Ciało w baroku - Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 lat i opiekunów - zdjęcie

Warsztaty międzypokoleniowe – Ciało w baroku - Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 lat i opiekunów

Dramatyczne gesty, pozy i mimika namalowanych przez Mattię Pretiego postaci mówią widzom o łączących je relacjach, charakterach oraz roli w scenach biblijnych i mitologicznych. Podczas warsztatów uczestnicy poczują na własnym ciele, kogo przedstawiają barokowe obrazy. Wspólnie odegramy alegoryczne sceny i opowiemy historię z perspektywy namalowanych postaci, aby wczuć się w ich położenie. Przekonamy się o sile dramatycznego ruchu XVII-wiecznego malarstwa. Jednym słowem: staniemy się żywym obrazem! Międzypokoleniowy charakter warsztatów ma na celu rozbudzić intuicję całego ciała podczas myślenia o sztuce oraz wzmocnić pozytywne relacje między uczestnikami.

Warsztaty towarzyszą czasowej wystawie „Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty” w Podchorążówce.

Dla kogo: dzieci 7+ z opiekunami

Miejsce: Podchorążówka i Stara Kordegarda, spotkanie przy kasie w Podchorążówce

Adrianna Filipiak - doktorantka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, edukatorka. Specjalizuje się w polskiej sztuce nowoczesnej i grafice, szczególnie w autoportretach.

Zajęcia dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi. Istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy, prosimy o zgłoszenie minimum dwa tygodnie przed terminem spotkania.

Zgłoszenia PJM: Dorota Stelmaszczyk-Szwed, e-mail: Dorota.Stelmaszczyk-Szwed@lazienki-krolewskie.pl

Link do programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie na stronie Muzeum Łazienki Królewskie: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-do-wystawy-mattia-preti

Czas trwania: 90 minut

Twórcy

Prowadzenie: Adrianna Filipiak

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.