"W pracowni Pretiego" - cykl warsztatów podstaw malarstwa olejnego dla dorosłych i młodzieży 14+

Cykl trzech spotkań, który przybliży proces powstawania obrazu. Na warsztatach uczestnicy poznają podstawowe informacje na temat tworzenia w technice olejnej. Na pierwszym spotkaniu będzie można uczestniczyć w pokazie, w trakcie którego prowadząca wyjaśni krok po kroku czym jest przeklejanie i gruntowanie płótna. Adepci sztuki malarskiej poznają pojęcia takie jak: gesso, pigment, werniks, laserunek. Dowiedzą się co oznaczają techniki pośrednie i bezpośrednie w malarstwie oraz czym jest impasto. Następnie, w trakcie trzech spotkań, każdy będzie mógł namalować w technice olejnej wybrany motyw inspirowany obrazami Mattii Pretiego.

Małgorzata Myszka – malarka, rysowniczka, twórczyni batiku, ceramiki, pedagog. Ur. w 1980 roku w Warszawie. Ukończyła Wydział Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie pod kierunkiem prof. Antoniego Fałata. Wcześniej studiowała w pracowniach profesorów: Andrzeja Sadowskiego, Franciszka Starowieyskiego oraz Józefa Panfila. Aneks do dyplomu ze sztuki użytkowej pod kierunkiem dr. Wojciecha Plewako. Twórczość Małgorzaty Myszki charakteryzuje różnorodność, bogactwo form, dbałość o szczegóły, mnogość detali, dekoracyjność. W artystycznym świecie artystki widoczny jest dualizm – Światło i Mrok. W swej twórczości oscyluje między światem zewnętrznym a wewnętrznym.

Artystka kreuje wyimaginowane światy, tajemnicze, często mroczne, pejzaże emocjonalne, które czasem oscylują na granicy figuracji i abstrakcji. W jej pracach pojawiają się postaci z pogranicza jawy i snu. W swej pracy posługuje się wieloma technikami takimi jak: rysunek, malarstwo, batik, ceramika, grafika komputerowa, techniki łączone. W dorobku posiada również realizacje scenograficzne oraz stylizacje wnętrz do zdjęć reklamowych. Prezentuje swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Należy do Stowarzyszenia Akademia Łucznica oraz Związku Polskich Artystów Plastyków (Sekcja Tkaniny, Sekcja Malarstwa oraz interdyscyplinarna grupa twórcza PositiveArt).

https://myszka.art/start/

fb Małgorzata Myszka Art

instagram m_myszka_art

Warsztaty towarzyszą czasowej wystawie „Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty” w Podchorążówce.

Dla kogo: dorośli, młodzież 14 +

Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni

Link do programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie na stronie Muzeum Łazienki Królewskie: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-do-wystawy-mattia-preti

Terminy:

● 18.11 godz. 11:00 – 14:00

● 2.12 godz. 11:00 – 14:00

● 16.12 godz. 11:00 – 14:00

Czas trwania: 180 minut

Twórcy

Prowadzenie: Małgorzata Myszka

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.