„Przyjemność w ruchu” – warsztaty dla dorosłych i młodzieży 16+ - zdjęcie

„Przyjemność w ruchu” – warsztaty dla dorosłych i młodzieży 16+

Rzeźba to forma stworzona w konkretnym materiale, znajduje się w konkretnej przestrzeni. Rzeźbę można obejść, spojrzeć na nią z różnych stron. Wielkość rzeźby, jej kształty możemy odbierać w ruchu, przemieszczając się. Rzeźba powstała za pomocą pracy rąk. Czy możemy poczuć w formie rzeźby ślady gestów rąk, które je stworzyły? Jak patrzenie na rzeźbę wpływa na nasz zmysł dotyku? Razem z uczestnikami/czkami, za pomocą ruchu własnego ciała poszukamy sposobów, żeby ucieleśnić oglądane rzeźby Marii Papy, żeby poczuć w ciele to, co w nas wywołują. Zastanowimy się też nad rolą postumentów i porównamy rzeźby Marii Papy z klasycznymi rzeźbami znajdującymi się na wystawie. Wprowadzeniem i zachętą do ruchu będą proste ćwiczenia ruchowe.

Warsztaty towarzyszą czasowej wystawie rzeźb „Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska” w Starej Oranżerii.

Dla kogo: młodzież i dorośli ( 16+)

Prowadząca Alicja Bielawska - (ur. 1980) artystka wizualna. Tworzy rysunki, rzeźby, instalacje. Jej prace koncentrują się wokół materialnej sfery codzienności i relacji pomiędzy przedmiotami, wnętrzami a wspomnieniami, poruszając kwestie względności percepcji i roli pamięci. Do swoich realizacji wprowadza elementy choreografii i performansu.

Ukończyła wydział historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim (2005) i sztuki piękne w Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie (2009), w 2022 roku obroniła doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W 2015 roku nominowana do nagrody Spojrzenia – Nagroda Deutsche Bank, w 2016 roku do nagrody Paszporty Polityki w kategorii sztuki wizualne. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012), Startstipendium Mondriaan Fonds (2012/13), Młodej Polski (2014). Reprezentowała Polskę razem z CENTRALĄ i Aleksandrą Kędziorek na London Design Biennale 2021, na Design Biennale w Ljubljanie, 2022 i Lisbon Architecture Triennale 2022. Wykładowczyni School of Form Uniwersytetu SWPS w Warszawie i Fundacji Atelier w Warszawie.

Link do programu edukacyjnego na stronie Muzeum Łazienki Królewskie:

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/obietnica-szczescia-wydarzenia-wokol-wystawy-rzezb-marii-pap

_______________________________________________

Zajęcia dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi. Istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy, prosimy o zgłoszenie minimum dwa tygodnie przed terminem spotkania. Zgłoszenia PJM: Dorota Stelmaszczyk-Szwed, e-mail: Dorota.Stelmaszczyk-Szwed@lazienki- krolewskie.pl

Czas trwania: 90 minut

Twórcy

Prowadzenie: Alicja Bielawska

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.