„Przyjemność tworzenia skojarzeń” – warsztaty dla dorosłych i młodzieży 16+ - zdjęcie

„Przyjemność tworzenia skojarzeń” – warsztaty dla dorosłych i młodzieży 16+

Proces twórczy to proces przemian. W tworzeniu rzeźby praca rąk nadaje materiałowi nowe kształty i tworzy nowe znaczenia. Ale oglądając rzeźby odnosimy się przede wszystkim do własnych doświadczeń, przeżyć, wspomnień, tworzymy osobiste interpretacje. Zastanowimy się jakim językiem mówią rzeźby Marii Papy, jaka jest rola materiałów, kolorów i tytułów. Uczestnicy/czki poszukają sposobów na zapisanie swoich refleksji używając słów. Przykładami do pracy ze słowami będzie poezja konkretna – wizualne kompozycje tworzone za pomocą słów.

Warsztaty towarzyszą czasowej wystawie rzeźb „Obietnica szczęścia. Maria Papa Rostkowska” w Starej Oranżerii.

Dla kogo: młodzież i dorośli ( 16+)

Prowadząca Alicja Bielawska - (ur. 1980) artystka wizualna. Tworzy rysunki, rzeźby, instalacje. Jej prace koncentrują się wokół materialnej sfery codzienności i relacji pomiędzy przedmiotami, wnętrzami a wspomnieniami, poruszając kwestie względności percepcji i roli pamięci. Do swoich realizacji wprowadza elementy choreografii i performansu. Ukończyła wydział historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim (2005) i sztuki piękne w Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie (2009), w 2022 roku obroniła doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2015 roku nominowana do nagrody Spojrzenia – Nagroda Deutsche Bank, w 2016 roku do nagrody Paszporty Polityki w kategorii sztuki wizualne. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012), Startstipendium Mondriaan Fonds (2012/13), Młodej Polski (2014). Reprezentowała Polskę razem z CENTRALĄ i Aleksandrą Kędziorek na London Design Biennale 2021, na Design Biennale w Ljubljanie, 2022 i Lisbon Architecture Triennale 2022. Wykładowczyni School of Form Uniwersytetu SWPS w Warszawie i Fundacji Atelier w Warszawie.

Link do programu edukacyjnego na stronie Muzeum Łazienki Królewskie:

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/obietnica-szczescia-wydarzenia-wokol-wystawy-rzezb-marii-pap

_____________________________________________

Zajęcia dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi. Istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy, prosimy o zgłoszenie minimum dwa tygodnie przed terminem spotkania.

Zgłoszenia PJM: Dorota Stelmaszczyk-Szwed, e-mail: Dorota.Stelmaszczyk-Szwed@lazienki- krolewskie.pl

Czas trwania: 90 minut

Twórcy

Prowadzenie: Alicja Bielawska

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.