„Orlando” Virginii Woolf / Dyskusyjny Klub Książki - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

„Orlando” Virginii Woolf / Dyskusyjny Klub Książki

Orlando, którego poznajemy jako szesnastoletniego młodzieńca na dworze królowej Elżbiety I, pod koniec powieści jest trzydziestosześcioletnią kobietą w latach dwudziestych XX wieku. Czy jest tą samą osobą? Czy granice płci są płynne? Czy nasze „ja” pozostaje stałe i niezmienne w miarę upływu czasu, czy też nieustannie się przekształca?

Prowadzenie: Karolina Rychter i Joanna Szumańska

dr Karolina Rychter – filozofka i dziennikarka. Interesują ją punkty przecięcia filozofii z innymi dyscyplinami W Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi seminaria łączące filozofię z historią sztuki, historią teatru, literaturą, psychologią. Wraz z Joanną Szumańską prowadzi internetowy magazyn literacki "Praktyki Czytania".

Joanna Szumańska - historyczka teatru i sztuki, doktorantka w zakładzie Historii i Teorii Teatru w Instytucie Sztuki PAN, pełnomocnik Dyrektora ds. Teatru w Muzeum Łazienki Królewskie. Współpracuje z Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi wraz z Karoliną Rychter internetowy magazyn literacki "Praktyki Czytania".

_________________________________________________________________________________

Zapraszamy do udziału w comiesięcznych spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkania odbywać się będą w kameralnym gronie, we wtorkowe popołudnia, w sali edukacyjnej na piętrze Białego Domu w Muzeum Łazienki Królewskie.

W czasie tegorocznej odsłony cyklu dalej będziemy nawiązywać do „Metamorfoz” Owidiusza, tropiąc motyw przemiany w dziełach literackich różnych epok. Okazuje się, że przemiany (ciała, uczuć, losu, charakteru) są̨ integralną częścią̨ nie tylko większości opowiadań́ mitologicznych, ale też właściwie każdej dobrej opowieści.

Terminy i tematy spotkań:

26 kwietnia - „Faust” Johanna Wolfganga von Goethego

17 maja – „Frankenstein” Mary Shelley

14 czerwca – „Myśli różne o sposobie zakładania ogrodów” Izabeli Czartoryskiej

12 lipca – „Orlando” Virginii Woolf

__________________________________________________________________________________

Bilety na pojedyncze spotkania w cenie 12 zł

Karnet na wszystkie 4 zajęcia w cenie 44 zł dostępny do 26.04:

KLIKNIJ TUTAJ

Czas trwania: 60 minut

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.