Czy zbroja czyni Rycerza? Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 lat i opiekunów - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

5,0 / 10

Czy zbroja czyni Rycerza? Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 lat i opiekunów

Poznamy kodeks rycerski i sylwetkę Maltańskiego Rycerza. Przyjrzymy się uważnie obrazom Mattia Pretiego odczytując, jakie wartości ukryte są w przedstawionych scenach. Połączymy zasady, jakimi kierował się rycerz z jego dziełami. Na koniec zastanowimy się, czy są one aktualne i ważne dla nas dziś? Stworzymy sylwetkę współczesnego rycerza. Warsztaty towarzyszą czasowej wystawie „Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty” w Podchorążówce.

Dla kogo: dzieci 7+ z opiekunami

Miejsce: Podchorążówka i Stara Kordegarda, spotkanie przy kasie w Podchorążówce.

Janina Korwin-Szymanowska - absolwentka Kulturoznawstwa i Animacji Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi warsztaty w Łazienkach Królewskich dla dzieci, dorosłych i rodzin od 2016 r. Miłośniczka sztuki i natury.

Zajęcia dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi. Istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy, prosimy o zgłoszenie minimum dwa tygodnie przed terminem spotkania.

Zgłoszenia PJM: Dorota Stelmaszczyk-Szwed, e-mail: Dorota.Stelmaszczyk-Szwed@lazienki-krolewskie.pl

Link do programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie na stronie Muzeum Łazienki Królewskie: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-do-wystawy-mattia-preti

Czas trwania: 90 minut

Twórcy

Prowadzenie: Janina Korwin-Szymanowska

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.