Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30) - zdjęcie

Średnia ocena

1 772 oddanych głosów

9,1 / 10

Pociąg RETRO - (odjazd o 10:30)

UWAGA! BILET POKAZUJEMY NA TELEFONIE LUB W WERSJI WYDRUKOWANEJ KASJEROWI PRZED WEJŚCIEM NA TEREN MUZEUM.

●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

BILETY SPECJALNE: POCIĄG RETRO + RODZINNY PARK ROZRYWKI ŚMIECHOMINEK

Zostały wprowadzone na przejazd pociągiem RETRO połączone z odwiedzinami rodzinnego parku rozrywki Śmiechominek. Opcja odwiedzin rodzinnego parku Śmiechominek zmienia harmonogram wycieczki zastępując spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej oraz piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej. Pasażerowie zabierani są przez podstawiony autokar (Wilcze Tułowskie -Śmiechomiek-Tułowice) na ok. 2,5 h.

Co to jest Śmiechominek?

Z miłości do ludzi i zwierząt powstał ŚMIECHOMINEK (Secyminek 3). Zapraszamy Państwa do naszej arkadii, gdzie Matylda (wielbłąd) rozdaje buziaki, Maja, Gucio i Filipek (alpaki) zaglądają w oczy, a cała rodzina kangurków czeka na koniczynkę. Karmienie ich to niewątpliwa przyjemność. Urokliwe miejsce jest położone między Wisłą a Puszczą Kampinoską. Rozległy, ogrodzony teren przysposabia do odpoczynku i dobrej zabawy. Plac zabaw z drewnianymi odpowiednikami naszych zwierzaczków, dmuchaniec Alladyn i karuzela zapewnią maluchom i starszakom moc niezapomnianych wrażeń. Staw w kształcie serca potrafi roztkliwić a las ze swoim zapachem przenieść w inny wymiar. Dopełnieniem jest nasza pizza z opalanego drewnem pieca. Zapraszamy.

● Bilet RETRO normalny ŚMIECHOMINEK – 78 zł (niebieskie miejsca na podglądzie przy zakupie biletów)

● Bilet RETRO ulgowy ŚMIECHOMINEK - 71 zł (niebieskie miejsca na podglądzie przy zakupie biletów)

UWAGA! Jeśli przy zakupie kilku BILETÓW SPECJALNYCH: POCIĄG RETRO + RODZINNY PARK ROZRYWKI ŚMIECHOMINEK system pokazuje błąd - oznacza to, że tego typu bilety zostały wyprzedane!

●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

Zapraszamy na przejazd pociągiem RETRO.

W 2022 roku wąskotorowy pociąg RETRO będzie kursował w następujących terminach*:

KWIECIEŃ: 30 kwietnia (sobota).

MAJ: 1 maja (niedziela) , 2 maja (poniedziałek), 3 maja (wtorek), 7 maja (sobota), 8 maja (niedziela), 21 maja (sobota), 22 maja (niedziela), 28 maja (sobota) i 29 maja (niedziela).

CZERWIEC: 4 czerwca (sobota), 5 czerwca (niedziela), 11 czerwca (sobota), 12 czerwca (niedziela), 17 czerwca (piątek), 18 czerwca (sobota), 19 czerwca (niedziela), 25 czerwca (sobota) i 26 czerwca (niedziela).

LIPIEC: 1 lipca (piątek), 2 lipca (sobota), 3 lipca (niedziela), 8 lipca (piątek), 9 lipca (sobota), 10 lipca (niedziela), 15 lipca (piątek), 16 lipca (sobota), 17 lipca (niedziela), 22 lipca (piątek), 23 lipca (sobota), 24 lipca (niedziela), 29 lipca (piątek), 30 lipca (sobota) i 31 lipca (niedziela).

SIERPIEŃ: 5 sierpnia (piątek), 6 sierpnia (sobota), 7 sierpnia (niedziela), 12 sierpnia (piątek), 13 sierpnia (sobota), 14 sierpnia (niedziela), 15 sierpnia (poniedziałek), 19 sierpnia (piątek), 20 sierpnia (sobota), 21 sierpnia (niedziela), 26 sierpnia (piątek), 27 sierpnia (sobota) i 28 sierpnia (niedziela).

WRZESIEŃ: 3 września (sobota), 4 września (niedziela), 10 września (sobota), 11 września (niedziela), 17 września (sobota), 18 września (niedziela) i 24września (sobota, zakończenie sezonu turystycznego).

9:15 - zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

10:30 - odjazd pociągu z muzeum do Wilcza Tułowskiego

11:45 - przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego, na skraju Puszczy Kampinoskiej

11:45-12:25 - spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej

12:25 - odjazd pociągu z Wilcza Tułowskiego

12:34 - przyjazd pociągu do Tułowic

12:34-14:14 - piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach (pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym w Osadzie Puszczańskiej)

14:14 - odjazd pociągu z Tułowic do Sochaczewa

15:20 - powrót pociągu do muzeum

Ceny biletów na Pociąg RETRO:

● Bilet RETRO normalny – 38 zł

● Bilet RETRO ulgowy – 31 zł

● Bilet RETRO bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 10 zł

● Bilet RETRO na przewóz roweru – 11 zł (dodatkowy bilet na rower do zakupienia na miejscu)

● Bilet RETRO normalny ŚMIECHOMINEK – 78 zł (niebieskie miejsca na podglądzie przy zakupie biletów)

● Bilet RETRO ulgowy ŚMIECHOMINEK - 71 zł (niebieskie miejsca na podglądzie przy zakupie biletów)

Pociąg jest dostosowany do przewozu wózków dziecięcych. Pociąg nie jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo (na wózku inwalidzkim). Szerokość wejścia do wagonu wynosi od 66cm do 68cm w zależności od wagonu, a z przedsionka do wnętrza przedziału - 60 cm.

Istnieje możliwość przewiezienia psa za darmo - bilet dla zwierzęcia nie jest wymagany (obowiązkowa aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz). Punkt dot. spaceru po Puszczy Kampinoskiej jest niedostępny dla pasażerów z czworonogami dlatego proszeni są oni o pozostanie na postoju.

Jednocześnie informujemy, że pociąg RETRO będzie dezynfekowany przed, w trakcie oraz po odbytym kursie. Cały czas w pociągu będzie dostępny płyn dezynfekujący.

Rozkładowy pociąg prowadzony będzie:

● w miesiącu maj, czerwiec, wrzesień skład będzie obsługiwany w soboty przez lokomotywę parową; w niedzielę przez lokomotywę spalinową

● w miesiącu lipiec i sierpień skład będzie obsługiwany w piątek przez lokomotywę parową i inny dzień przypadający od poniedziałku do czwartku; w sobotę i niedzielę przez lokomotywę spalinową

● skład wagonów prowadzonych przez lokomotywę spalinową będzie wynosił maksymalnie 6 wagonów + 1 wagon barowy łączna ilość osób 252

● skład wagonów prowadzonych przez lokomotywę parową będzie wynosił maksymalnie 5 wagonów łączna ilość osób 192

W UZASADNIONYCH PRZYPADKACH, W TYM ZAGROŻENIA POŻAROWEGO, MUZEUM ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIANY LOKOMOTYWY PROWADZĄCEJ POCIĄG RETRO.

_________________________________________________________________________________________________________________________

W sprawie dużych rezerwacji grupowych w tygodniu zapraszamy do kontaktu z Organizatorem tel. 46 862 59 75 rezerwacja@stacjamuzeum.pl

W sprawie rezerwacji grupowych na przejazdy weekendowe zapraszamy do kontaktu z infolinią eWejściówek tel. 79 204 22 88 lub e-mail: info@ewejsciowki.pl

_________________________________________________________________________________________________________________________

Do nabycia biletów ulgowych uprawnieni są:

a) dzieci powyżej 4 lat;

b) młodzież szkolna i akademicka (do 26 roku życia);

c) emeryci i renciści;

d) osoby niepełnosprawne;

e) opiekun osoby niepełnosprawnej;

f) posiadający legitymację nauczyciela,

g) kombatanci;

h) osoby fizyczne odznaczone odznakę „Za opiekę nad zabytkami”, odznakę honorową „Zasłużone działacz kultury”, odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, wyróżniony tytułem honorowym „Zasłużony dla Kultury Narodowej”

Czas trwania: 395 minut
Źródło zdjęcia: Stacja Muzeum

Zwiastuny

Realizacja

Stacja Muzeum

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Opinie naszych widzów (611)

 • 10,0/ 10

  Świetnie zorganizowana wycieczka,ciekawie opowiedziane przez przewodniczkę. Krotki spacer po puszczy z garścią informacji o których nie słyszałem. Posiłek 1 klasa.

  ka.....@....pl / 21 września 2022

 • 10,0/ 10

  Wydarzenie dobrze zorganizowane. Można wiele dowiedzieć się o historii kolei i miło spędzić czas. Nie stałoby się nic, gdyby spacer po puszczy był trochę dłuższy ;-) Super sprawa z ogniskiem. Warto "upolować" przejazd pociąganiem napędzanym parowozem - wrażania niezapomniane dla dużych i małych.

  oz.....@....pl / 21 września 2022

 • 10,0/ 10

  Super pomysł na całodniową wycieczkę. Na początek zwiedzanie bardzo ciekawej wystawy w muzeum. Potem wycieczka. Warto upolować bilet na dzień, kiedy skład ciągnie parowóz - wrażenia niesamowite. Krótki spacer z przewodnikiem po Kampinosie, można nacieszyć oczy zielenią i pooddychać świeżym powietrzem. Ognisko w pięknym miejscu nad rzeką Łasicą. Tu z kolei warto wziąć ze sobą prowiant, jest duża wiata, stoły i ławy. Nasza przewodniczka opowiadała bardzo ciekawie. Słowem: bardzo dobry, kompletny produkt turystyczny.

  pa.....@gm...il.com / 19 września 2022

 • 10,0/ 10

  Było super. Polecam.

  da.....@....pl / 19 września 2022

 • 10,0/ 10

  świetnie spędzony czas ze znajomymi

  a......@....pl / 19 września 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniała impreza dla młodszych i starszych. Wspaniała Pani Przewodnik w muzeum i w trakcie podróży pociągiem. Z pewnością jeszcze tam wrócę 👌👌👌👌👌

  da.....@....pl / 18 września 2022

 • 10,0/ 10

  Świetne miejsce na spędzenie z rodziną wolnej niedzieli!

  ag.....@....pl / 14 września 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna wycieczka dla tych dużych i małych pasjonatów starych pociągów. Bardzo dobra organizacja, przewodnik ma dużą wiedzę i przekazuje ją w bardzo ciekawy sposób. Polecam Super wycieczka

  bi.....@gm...il.com / 14 września 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna sprawa :-). Super atrakcja i samo prowadzenie przez obsługę muzeum również genialne.

  to.....@....pl / 11 września 2022

 • 10,0/ 10

  Było cudownie. Lokomotywa zrobiła i na dzieciach i na dorosłych ogromne wrażenie. Bardzo miła atomosfera stworzona przez samo miejsce, ale tez pracowników. Dziękujemy, na pewno wrócimy :)

  ew.....@gm...il.com / 11 września 2022

 • 10,0/ 10

  CAŁE WYDARZENIE OD POCZĄTKU DO KONICA BYŁO SUPER. WNUKI , DZIECI I DZIADKI ZADOWOLONE. TRZEBA DBAĆ O HISTORIĘ. POZDROWIENIA DLA CAŁEGO ZESPOŁU MUZEUM.

  mi.....@on...et.eu / 11 września 2022

 • 10,0/ 10

  Idealne połączenie historii, przebywania na łonie natury i świetnej zabawy. Odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i doroslych. Polecam 😊

  ga.....@....pl / 05 września 2022

 • 10,0/ 10

  Pani przewodniczka super. Wycieczka rewelacja.

  sl.....@gm...il.com / 05 września 2022

 • 10,0/ 10

  Jeździmy od wielu lat. Piękna okazja do przejechania się starymi wagonikami, pokazania dzieciom jak świat wygląda jeszcze nie tak dawno temu. Za rok , może wcześniej, znów pojedziemy.

  as.....@....pl / 05 września 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna przygoda a przy okazji lekcja historii dla dzieci i dorosłych. Świetnie przygotowani przewodnicy, pięknie i ze szczegółami odrestaurowany parowóz, panowie maszyniści, którzy potrafią odpowiedzieć na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Polecam każdemu 😀

  al.....@gm...il.com / 05 września 2022

 • 10,0/ 10

  Super, że została w ramach przejazdu pociągiem retro dodana opcja dodatkowej wycieczki do Śmiechominka. Dzieci miały super atrakcję :)

  pa.....@gm...il.com / 04 września 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniała wycieczka - fajna przygoda :)

  a......@gm...il.com / 02 września 2022

 • 10,0/ 10

  Fajna wyprawa, jedyne co to na postoju słabe jedzenie jak na taką miejscowość powinny wyroby takie jak kaszanka czy kiełbasa być dobre, dużo lepiej zabrać swój prowiant. Co do samej podróży obsługa super, przemiły Pan kontroler, brawo!!!

  do.....@gm...il.com / 02 września 2022

 • 10,0/ 10

  Wszystko bardzo dobrze zorganizowane, a pani przewodniczka bardzo sympatyczna.. Miałbym tylko jedną małą sugestię - jeżeli jest 7 wagonów, to jeden z nich mógłby być tylko dla dorosłych. Dzieci niestety są głośne.

  d_.....@....pl / 31 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawe zbiory w muzeum uzupełnione przejazdem pociągiem retro jest miłym akcentem wycieczki rodzinnej nawet dla rodzin ze starszymi dziećmi. Możliwość biwakowania na łonie natury sprzyja relaksowi!

  gr.....@gm...il.com / 29 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy wykład miło się słucha przewodników. Miła atmosfera.polecam

  Ar.....@gm...il.com / 29 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Super przygoda dla dzieci, a Pani oprowadzająca świetnie przygotowana i elokwętna

  ma.....@tl...en.pl / 29 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny przewodnik, ciekawa historia

  t......@gm...il.com / 28 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjnie - przyjemni przewodnicy

  sz.....@tl...en.pl / 27 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Git!!!

  ar.....@....pl / 22 sierpnia 2022

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie - Adres i dojazd

ul. Licealna 18, Sochaczew

https://www.kolejkasochaczew.pl/

Kup bilet