Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich. - zdjęcie

Średnia ocena

135 oddanych głosów

9,5 / 10

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, w tym „Beksiński” - kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich.

Bilet upoważnia do zwiedzania całego muzeum tj. wystawy stałej muzeum, w tym 27 obrazów Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich oraz wystaw czasowych dostępnych w danym dniu ( wystawy czasowe -> KLIKNIJ TUTAJ )

Na wystawie stałej prezentowana jest sztuka sakralna i świecka, od średniowiecza do współczesności.

W podziemiach muzeum prezentowane są m.in. naczynia liturgiczne, bogaty zbiór dawnych ornatów, malarstwo religijne (Bassano, Smuglewicz, Sacchi, Marata) oraz rzeźby drewniane, w tym najstarsza rzeźba w zbiorach MAW – Chrystus animowany z ok. 1400 r. Muzeum prezentuje pamiątki związane z bł. Stefanem Kardynałem Wyszyńskim (ornaty, naczynia liturgiczne, medale, dokumenty i zdjęcia) oraz film pokazujący najważniejsze wydarzenia z życia Prymasa Tysiąclecia.

Zbiory na piętrze pierwszym obejmują kolekcję zegarów stojących, szafkowych i kominkowych, meble, obrazy i rzeźby. Zobaczą Państwo dzieła wybitnych artystów, m.in. J. Malczewskiego, W. Hofmana, A. Karnego, J. Brodowskiego, H. Kuny, J. Rustema, A. Kolberga.

Na piętrze budynku zgromadzono także 27 obrazów Zdzisława Beksińskiego, z tego 25 z kolekcji prywatnej Państwa Dmochowskich (Paryż) oraz dwa obrazy będące własnością MAW. Prezentowane obrazy zostały namalowane w latach 1970 - 2004 r. i są to oleje na płycie pilśniowej. Kolekcja będzie pokazywana do czerwca 2024 r.

Wystawy czasowe realizowane są w salach na parterze muzeum. Z aktualną ofertą wystaw czasowych prosimy zapoznać się na stronie Muzeum.

Muzeum jest dostosowane dla osób mających trudności z poruszaniem się (winda, toalety, pochylnia dla wózków – boczne wejście do muzeum).

Bilet kupiony na daną godzinę upoważnia do wstępu do muzeum o tej godzinie, na którą został kupiony.

RODZAJE BILETÓW:

Bilet normalny - 25 zł -> (od kwietnia 30 zł)

Bilet ulgowy - 18 zł (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele, os. niepełnosprawne oraz ich opiekunowie) -> (od kwietnia 22 zł)

Bilet rodzinny - 60 zł (2 dorosłych i 3 dzieci) -> (od kwietnia 72 zł)

MUZEUM CZYNNE:

• wtorek - piątek: 12.00 -18.00

• sobota - niedziela: 12.00 - 16.00

• poniedziałek: nieczynne

Ostatnie wejście do muzeum możliwe jest na pół godziny przed jego zamknięciem.

Źródło zdjęcia: Fot. Marc-Olivier Giguère Photographer www.mogiguere.com, Archiwum MAW

Opinie naszych widzów (36)

 • 10,0/ 10

  Boska muzyka pasująca do obrazów

  an.....@....pl / 09 sierpnia 2023

 • 10,0/ 10

  Obrazy Beksińskiego rewelacyjne

  ew.....@....pl / 06 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Jeszcze nigdy nie byłam tak zafascynowana eksponatami (obrazami) w żadnym innym muzeum ani żadnej innej galerii. Niesamowite obrazy.

  mi.....@....pl / 30 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawa, nieduża wystawa prac, które do tej pory nie widziałam. Polecam.

  jo.....@....pl / 13 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Super klimat z oprawa muzyczną.

  mb.....@gm...il.com / 09 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna wystawa. Z ciekawością odkrywasz wiele intrygujących szczegółów w obrazach, przynoszą wiele refleksji. Obrazy, których się nie zapomina....

  ma.....@gm...il.com / 12 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Polecam wizytę w muzeum, nie tylko z uwagi na wystawę obrazów Beksińskiego, ale również miłośnikom sztuki sakralnej.

  zg.....@....pl / 22 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Fantastycznie!

  al.....@gm...il.com / 05 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo polecamy wizytę, przede wszystkim ze względu na wystawę prac Beksińskiego, są piękne i przerażające zarazem, pozostawiają w człowieku mocny ślad. Wystawa stała również ciekawa, sporo ikon, zobaczycie również pracę Malczewskiego i Nowosielskiego. Ciekawe wystawy dodatkowe. Bardzo polecamy. Dodatkowe wystawy również ciekawe.

  ab.....@....pl / 16 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  Dobra prezentacja z muzyka. Odkryłem Beksińskiego.

  ps.....@....pl / 10 października 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo przjazne miejsce

  an.....@po...ta.onet.eu / 12 września 2022

 • 10,0/ 10

  Przejmująca ekspozycja. Tyle zamyśleń i pytań,o Sens! Zwłaszcza w czasach, w których tu i teraz nam przyszło egzystować.

  bl.....@....pl / 06 września 2022

 • 10,0/ 10

  Udało się trafić na przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o wystawie Beksińskiego.

  ko.....@gm...il.com / 11 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Piękna wystawa, aranżacja muzyczna dodawała klimatu.

  kl.....@ya...oo.com / 16 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Poruszająca wystawa. Polecam. Mam ochotę od razu jechać do Sanoka. Samo muzeum jest również bardzo ciekawe, nie trafiłabym tutaj gdyby nie Beksiński. Warto obejrzeć całość.

  ag.....@in...ia.pl / 04 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  W swej grozie piękna wystawa; bardzo ciekawym i aspektem był dodatek mrocznej muzyki lecącej w tle.

  M......@pr...il.com / 07 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Nic dodać się nie da - Beksiński.

  pa.....@gm...il.com / 02 marca 2022

 • 10,0/ 10

  możliwość podziwiania tych obrazów z bliska jest niesamowitym doświadczeniem

  ag.....@ic...ud.com / 07 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Obrazy, które znałem wcześniej, oglądane na żywo robią piorunujące wrażenie. Nastrojowa dobrze dobrana muzyka tworzy wraz z obrazami niepowtarzalny klimat. Jeżeli jesteś fanem Beksińskiego wystawa obowiązkowa, jeżeli tylko chcesz obejrzeć ciekawe, dobrze namalowane obrazy Naprawdę Warto. Polecam. A i tak największe wrażenie zrobiła Szafa Gdańska. Klimatyczne Miejsce. Polecam.

  ba.....@....pl / 23 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Wszelkie reprodukcje nie oddają wrażenia . Siła wyrazu ale i niewiarygodna technika malarska .?

  kj.....@....pl / 29 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Wystawa Beksińskiego w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, to 26 pełnowymiarowych obrazów z prywatnej kolekcji. Absolutny szok w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

  So.....@gm...il.com / 15 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Obrazów Beksińskiego nie trzeba zachwalać. To klasa sama w sobie. Wystawa jest malutka, zaledwie kilkanaście prac. Moim zdaniem trochę słabo przemyślane oświetlenie obrazów. Czasem bardzo przeszkadzało,gdyż zamiast doświetlić światło odbijało się od płaszczyzny obrazu. I nie działała muzyka, która wg opisu ma towarzyszyć wystawie.

  ok.....@gm...il.com / 14 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Niesamowite doświadczenie być tak blisko mistrza Beksińskiego. Niesamowita podróż wgłąb siebie i zderzenie z wewnętrzna ocena. Polecam zobaczenie wystawy w towarzystwie i rozmowę o emocjach jakie wywołują obrazy.

  ka.....@ic...ud.com / 05 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Nowoczesna aranżacja zabytkowych (czy raczej odtworzonych) wnętrz. Obrazy wyeksponowane dość dobrze, choć niektóre szczegóły oświetlenia dzieł są do korekty. Dobór muzyki, która towarzyszy ekspozycji jest chyba dość ryzykowny. Przynajmniej dla mnie! Obrazy oczywiście niezwykłe i inspirujące. Na wystawie Rzepińskiego solidna porcja wiedzy i dużo lepsze oświetlenie, ale te dzieła są jakby mniej wymagające pod tym względem. Polecam!

  zb.....@....pl / 09 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna wystawa. Dająca natchnienie w tych trudnych czasach.

  P......@gm...il.com / 03 sierpnia 2020

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej - Adres i dojazd

ul. Dziekania 1
Warszawa

http://maw.art.pl/