THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA I LOEBA - zdjęcie THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA I LOEBA - zdjęcie THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA I LOEBA - zdjęcie THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA I LOEBA - zdjęcie THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA I LOEBA - zdjęcie THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA I LOEBA - zdjęcie THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA I LOEBA - zdjęcie THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA I LOEBA - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

THRILL ME. HISTORIA LEOPOLDA I LOEBA

Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem

o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb – pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię "The Thrill Killers".

Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu „Sznur” Alfreda Hitchcocka czy „Funny Games” Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji. Polska premiera sztuki autorstwa Stephena Dolginoffa odbyła się 16 października 2020 roku.

„Thrill me” to mrożący krew w żyłach musical przedstawiający historię tego legendarnego duetu, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku.

„Thrill me” to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem.

To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei.

Spektakl dla widzów dorosłych, od 18 roku życia.

Czas trwania: 90 minut

Twórcy

Reżyseria: Tadeusz Kabicz

Koncepcja sceniczna: Tadeusz Kabicz, Maciej Pawlak

Obsada: Maciej Pawlak, Marcin Januszkiewicz

z gościnnym udziałem: Filipa Kosiora i Mirosława Zbrojewicza

Fortepian: Karina Komendera

Animacje: Karolina Jacewicz

Reżyseria świateł: Dariusz Albrycht

Autorka przekładu na język polski: Małgorzata Lipska

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Genialne, must see.

    ag.....@....pl / 21 marca 2022

Mazowiecki Teatr Muzyczny - Adres i dojazd

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury – Kino Praha, ul. Jagiellońska 26, Warszawa

http://mteatr.pl/

Kup bilet