Sława Przybylska śpiewa swoje najpiękniejsze przeboje - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

9,9 / 10

Sława Przybylska śpiewa swoje najpiękniejsze przeboje

Zapraszamy na recital legendy polskiej piosenki Sławy Przybylskiej, która zaprezentuje swoje największe przeboje.

W trakcie studiów czynnie występowała z kabaretem klubu studenckiego Stodoła w Warszawie. W 1957 r.zwyciężyła w konkursie dla piosenkarzy amatorów prowadzonym przez Polskie Radio oraz w podobnym konkursie organizowanym przez Telewizję Polską. Rok później zdobyła sławę, dzięki piosence „Pamiętasz, była jesień”, skomponowanej przez Lucjana Kaszyckiego do filmu „Pożegnania”. W latach 1957-1960 piosenki Przybylskiej pojawiały się w filmach: „Popiół i diament”, „Zezowate szczęście”, „Niewinni czarodzieje”, „Pożegnania”, „Rozstanie”. W roku 1960 wystąpiła jako pierwsza polska piosenkarka z własnym recitalem.

W późniejszym czasie dokonywała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz stacji telewizyjnych w Moskwie, Pradze, Tbilisi, Bratysławie, Nowym Jorku, koncertowała bodaj we wszystkich krajach Europy. Na przestrzeni lat 1974-1987 współpracowała z Teatrem „Stara Prochownia”, była aktorką i piosenkarką „Teatru na Targówku” w Warszawie. Zagrała w wielu spektaklach teatralnych, m.in.: „Toast weselny”, „Bukiecik alpejskich fiołków”, „Ballada o miłości zagrożonej”, występowała również u boku polskich Żydów. W 1992 roku występowała na berlińskim festiwalu „Kobieta w pieśniach żydowskich”. 40-lecie swojej pracy artystycznej Sława obchodziła w roku 1997, w którym zaprzestała wieloletniej działalności estradowej, wieńcząc ją jubileuszowym pożegnalnym koncertem w Warszawie.

W 2001 roku ukazała się obszerna i bogato ilustrowana biografia artystki pod tytułem: „Oblicza Sławy” autorstwa Róży Jaśkowskiej i Jana Krzyżanowskiego. W roku 2007 Sława Przybylska obchodziła 50-lecie twórczości, w związku z tym wznowiła działalność.

Została odznaczona przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Bilety w cenie 120 zł

Rezerwacje 887 333 383

Ilość miejsc mocno ograniczona!

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Wspaniały wieczór spędzony z pięknymi piosenkami w wykonaniu Pani Sławy, która jest osobą bardzo ciepłą i pełną humoru i opowiada krótkie ciekawe epizody ze swojego życia. Bardzo polecam.

    ma.....@....pl / 13 marca 2023

  • 10,0/ 10

    Piękny koncert! Polecam

    tt.....@ya...oo.com / 13 marca 2023

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25, Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.