Piotr Wyleżoł / Szymon Mika - Loud silence - zdjęcie

Piotr Wyleżoł / Szymon Mika - Loud silence

Pianista Piotr Wyleżoł i gitarzysta Szymon Mika to artyści należący do najwybitniejszych muzyków jazzowych w Europie. Współpracują ze sobą od wielu lat, przemierzając sceny Polski i świata w swoich autorskich projektach i składach innych artystów, m.in. z Jeff Ballard, Yumi Ito, Andy Middleton, Dayna Stephens i wielu innych.

Na albumie "Loud Silence" w kameralnym, intymnym formacie i akustycznym brzmieniu fortepianu i gitary prezentują muzykę autorską silnie zakorzenioną w nurcie szeroko pojętego jazzu, nadając jej swoje unikalne brzmienie i charakter.

Na płycie znalazły się też jedne z najbardziej znanych standardów jazzowych wszech czasów: Take Five oraz Stella by Starlight w wyjątkowej interpretacji. Kompozycje są również punktem wyjścia do spontanicznych i zaskakujących improwizacji, które ukazują intuicyjne wręcz porozumienie pomiędzy artystami.

Artyści sami dołączyli komentarz do płyty „Loud Silence”:

"Przedstawiamy Państwu szczególną dla nas płytę. Płytę, która kumuluje i wyraża wiele emocji, obaw i nadziei towarzyszących nam podczas pandemii Covid w 2020-2021 roku. Wówczas powstała większość kompozycji, a domowe muzykowanie w trakcie lockdown'u i niepewności o jutro z pewnością pomagało nam przejść przez ten trudny dla artystów czas. Swoisty czas "próby", spojrzenia w głąb siebie i refleksji nad rolą i znaczeniem muzyki w naszym życiu."

 

Album „Loud Silence” opublikowany ostatnich tygodniach grudnia został natychmiast doceniony przez polskich i zagranicznych krytyków i znalazł się w kilku zestawieniach wśród najlepszych europejskich płyt jazzowych 2022 roku (jazz-fun.de, allaboutjazz.com) !

 

"Loud Silence to znakomity pokaz zarówno indywidualnych talentów, jak i pracy zespołowej dwóch najwyższej klasy muzyków jazzowych, których słucha się z przyjemnością od początku do końca." ..

Adam Baruch

"Dwóch świetnych instrumentalistów, dwie różne osobowości stworzyły piękny album, spójny kompozycyjnie i brzmieniowo” jazzpress.de

Bilety 40/50 zł

Rezerwacje 887 333 383

Czas trwania: 90 minut

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25, Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.