Joanna Bejm śpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10,0 / 10

Joanna Bejm śpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej

„Jesteś” – Joanna Bejm śpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej

Koncert Joanny Bejm to spacer po meandrach duszy Haliny Poświatowskiej. Wiersze tej

wspaniałej poetki łączą się i przenikają z dźwiękami ciepłych, kojących utworów muzycznych Joanny, Marcina Skaby i Sebastiana Iwanowicza, tworząc subtelną, wielowarstwową, spójną kompozycję.

Utwory znalazły się na płycie „Jesteś”, wydanej nakładem wydawnictwa Soliton w październiku 2019 r., która zbiera bardzo pozytywne recenzje, m. in. Marka Niedźwieckiego:

„Od ponad 50 lat lubię czytać wiersze Haliny Poświatowskiej. Nie wiem, jak Ona je pisała, że się nie starzeją. Chyba nie jest łatwo je śpiewać... Kiedy dostałem od Joasi album „Jesteś”, przez chwilę miałem niepokój. A co będzie, jeśli mi się nie spodoba? Podoba mi się bardzo. Joasia i muzycy świetnie sobie poradzili. Tak, jakby te wiersze były tworzone na potrzeby tych właśnie piosenek. Brzmią klasycznie, ale także nowocześnie.

Joannie gratuluję, a Państwu – polecam.

Marek Niedźwiecki”

Projekt Joanny wyłamuje się spod pojęcia typowej poezji śpiewanej. Muzycznie usłyszymy tutaj wiele gatunków, od jazzu, world music, przez subtelny pop po folk. Na scenie Joannie towarzyszą znakomici muzycy, których niezwykła wrażliwość i umiejętności są gwarancją niebywałych przeżyć artystycznych.

Wystąpią:

Joanna Bejm – śpiew

Michał Jurkiewicz – altówka

Kamil Barański – fortepian

Zapraszamy do obejrzenia teledysku do singla „Czym ty jesteś” promującego płytę.

https://www.youtube.com/watch?v=US-MGe3RoHk

inne piosenki:

www.youtube.com/watch?v=7nwYXQoEhfk

www.youtube.com/watch?v=OVVFyIwKxOs

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Joanna Bejm interpretuje wiersze Haliny Poświatowskiej z niezwykłą czułością i namysłem. Pięknie przy tym prowadzi koncert i akompaniujących Jej, znakomitych Muzyków. Piękne kompozycje, barwne aranżacje i delikatność Asi sprawiają, że teksty Poświatowskiej wędrują po skórze i towarzyszą mi wciąż, na wiele tygodni po koncercie. Piękny koncert. PIĘKNA PŁYTA. Dziękuję.

    as.....@gm...il.com / 12 czerwca 2023

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25, Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.