Noc przed oczy nagle upadła - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Noc przed oczy nagle upadła

Performans na podstawie „Odprawy posłów greckich” Jana Kochanowskiego i tekstów Marzeny Sadochy.

Noc przed oczy nagle upadła nie tylko Kasandrze i nie tylko wtedy. Ślepota, sny, baśni próżne, słowa, które na wiatr idą. Pierwszy polski dramat był jednocześnie pierwszym dramatem politycznym. Tekstem zaangażowanym i płomiennie oddanym racji tłumaczącej co kraj może niszczyć i dlaczego jest to władza. Kobiety tego dramatu mówią niesłyszalnymi językami na obrzeżach akcji. Przedmioty transakcji, karpie w wannie, nasze księżniczki, nasze niewolnice. A na około: nierządne królestwo i zginienia bliskie / Gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość.

W Jazdowie 441 lat temu odbyła się prapremiera pierwszego dramatu w języku polskim. Oryginalnego, w pełni autorskiego i odważnego tekstu, który ciągle prowokuje nowe „sny znikome” językiem współczesnego dramatu poetyckiego. Rocznica tej prapremiery jest jak oglądanie albumu, w którym na wyblakłych zdjęciach odnajdujemy przodków z naszymi twarzami. Political fiction tylko na odwrót.

Na scenie występuje Lina Woski, Mariusz Bąkowski, Konrad Wosik.

Realizacja

Reżyseria, teksty – Marzena Sadocha

Muzyka – Dariusz Jackowski

Wideo – Anita Jackowska

Śpiew, kompozycje – Iwona Karbowska

Taniec – Mateusz Czyczerski

Asystent – Marek Mardosewicz

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Tak naprawde Polski jezyk nie jest ojczysty z tego powodu troche zle rozumialem rozmowy, Ale spiew Pani z opery byl fantastyczny! I wgl muzyczna czesc byla super.

    of.....@gm...il.com / 14 stycznia 2019

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.