Gdzie jest Buteleczka? - zdjęcie

Średnia ocena

103 oddanych głosów

9,7 / 10

Gdzie jest Buteleczka?

GARNIZON SZTUKI - teatr pozytywnych emocji zaprasza na muzyczną bajkę “Gdzie jest Buteleczka?"

Przed nami kolejne wyjątkowe wydarzenie w Teatrze Garnizon Sztuki, które wpisze się w inaugurację sezonu teatralnego 2021/2022. Tym razem przygotowujemy coś specjalnego dla naszych najmłodszych widzów. Z autentycznej potrzeby zwrócenia uwagi na problem śmieci, które zalewają całą naszą planetę, powstała ekologiczna bajka muzyczna “Gdzie jest Buteleczka?”. Nasza bajka niesie pozytywne przesłanie i daje nadzieję. Bawi i uczy nie tylko dzieci. Premiera spektaklu planowana jest na 5 grudnia tego roku.

Naszym celem jest uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat. Każdy z nas może zostać Superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi - zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka to wartości, które przekazujemy w naszej bajce, a wpadające w ucho piosenki inspirują do działania. Razem możemy uratować naszą Planetę, a dzieci to nasza nadzieja!

Premiera spektaklu "Gdzie jest Buteleczka” rozpoczyna cykl bajek edukacyjnych w naszym teatrze. Podejmujemy ważne problemy współczesności i opowiadamy o nich językiem najmłodszych. Zawsze niesiemy pozytywne przesłanie i dajemy nadzieję. Autorem i reżyserem bajki jest Piotr Stawski, a autorem muzyki i piosenek Piotr Aleksandrowicz.

Gdzie jest Buteleczka?

Streszczenie Bajki

Kiedy plastikowa Buteleczka trafia na plażę, szybko przekonuje się, że nie jest to odpowiednie dla niej miejsce. Jakieś niesforne dziecko zostawiło ją na piasku, a przecież powinna leżeć, razem z innymi butelkami, w pojemniku na plastiki. Nie tylko wysoka temperatura jest dla niej zagrożeniem. Prawdziwe kłopoty pojawiają się, gdy butelka wpada do Oceanu. Szybko znosi ją fala, prąd morski oddala od brzegu, a Buteleczka traci orientację. W poszukiwaniu drogi do domu napotyka Glonka, z którym się zaprzyjaźnia. We wspólnej podróży poznają innych mieszkańców Oceanu – Rafę Koralową, Żółwia Morskiego, w końcu Wieloryba, dzięki któremu trafiają na wielką wyspę plastiku gdzieś na środku Oceanu Spokojnego. Ale Buteleczka bardzo tęskni za rodzicami. Jak skończy się ta pełna niebezpieczeństw podróż? Czy odnajdzie drogę do domu? A może przy okazji uratuje Świat? Jak? Przekonajcie się sami! I koniecznie zabierzcie ze sobą rodziców, bo nasza ekologiczna bajka bawi i uczy nie tylko najmłodszych!

Twórcy:

Scenariusz i reżyseria -Piotr Stawski

Kompozytor muzyki i piosenek -Piotr Aleksandrowicz

Scenografia i kostiumy - Marta Baczewska - Ologele

-------------------------------------------

Dla dzieci w wieku 4-10 lat

Na scenie występuje Weronika Stawska, Aleksandra Gotowicka, Przemysław Niedzielski, Katarzyna Janiszewska, Szymon Kołodziej.

Czas trwania: 65 minut

Opinie naszych widzów (57)

 • 10,0/ 10

  Piękne przedstawienie. Przede wszystkim ciekawe. Dobra zabawa dla dzieci i dorosłych. Wspaniała scenografia i rekwizyty. Dawno nie widziałem tak dobrego przedstawienia kierowanego do najmłodszych widzów. Polecam!

  pa.....@....pl / 01 grudnia 2023

 • 10,0/ 10

  Spektal wspaniały. Tematyka i gra aktorów na wysokim poziomie. Dzieci z zaineresowaniem uczestniczyły w wydarzeniu teatralnym. Tło oceanu uspokajało i zadziwiało. Super pomysły przekazywania dzieciom rzeczywistości. Moja ocena 6

  ha.....@ha...ol.pl / 29 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, wzruszający, pouczający, magiczny... polecam, urzeka nie tylko dzieci, ale i dorosłych :-)

  z_.....@ga...ta.pl / 29 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajna gra aktorska, super spektakl. Polecam nie tylko dzieciom, ale i rodzicom :)

  ro.....@gm...il.com / 29 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska, tekst rymowany, z dozą humorystyczną, i morałem, świetna muzyka i efekty świetlne. Możliwość aktywnego udziału widzów. Sztuka Idealnie zmieszczona w ramy czasowe dla małych widzów. Bardzo uprzejma i miła obsługa teatru. Dziękujemy

  mi.....@....pl / 22 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny, piękna muzyka, efekty świetlne ale nie za dużo. Wyważony w ilości bodźców. Polecam!

  Ma.....@gm...il.com / 19 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Świetnie zrobiony spektakl dla dzieci. Podobał się wnukom lat 5, 8 ,10 i babci lat 68

  z......@....pl / 19 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniała oprawa muzyczna, cudna gra aktorów, piękne efekty. Niesamowite przeżycie. Gratuluję ekipie, wspomnienie zostanie ze mną na długo 🙂

  Ka.....@gm...il.com / 19 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie super. Historia z przesłaniem, gra aktorska oraz scenografia przygotowane na wysokim poziomie. Polecam w szczególności dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

  bo.....@gm...il.com / 08 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Dobra zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Polecam :)

  ag.....@kr...ow.pl / 25 października 2023

 • 10,0/ 10

  Absolutnie najlepszy spektakl dla dzieci, na którym byłam. Piękna oprawa muzyczna, temat spektaklu jak najbardziej aktualny, do tego przedstawienie w nowoczesnym wydaniu z przepięknymi efektami świetlnymi. Aktorzy śpiewają absolutnie cudownie, wspaniałe piosenki! Jako dorosła osoba zaśmiewałam się i płakałam. Z wielką ochotą obejrzałabym jeszcze raz!

  ek.....@gm...il.com / 25 października 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie zawierało istotne kwestie ochrony środowiska (zanieczyszczania plastikami mórz i oceanów). Wielkim plusem była interakcja aktorów z publicznością. Gorąco polecam!

  MS.....@....PL / 11 października 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe, interaktywne przedstawianie, dzieci zafascynowane, piękne kostiumy, świetna muzyka, klimatyzowana, duża widownia, dziękujemy!

  pr.....@ca...ol.pl / 11 października 2023

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny pomysl i wykonanie

  aa.....@ad...ts.com / 14 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Najlepsze przedstawienie na jakim byłam z Synkiem.

  as.....@gm...il.com / 10 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonałe przedstawienie, na plus; zaangażowanie małych widzów, minimalistyczne ale jednocześnie barwne stroje, piękne wykonania piosenek,

  cz.....@....pl / 06 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl dla dzieci! Chodzimy z synem przynajmniej raz w miesiącu do teatru i sztuki są różne. Ta jest jedna z lepszych, które do tej pory widzieliśmy :) po pierwszy dynamiczna, po drugie język prosty i zrozumiały dla dziecka, po trzecie bardzo ważny i codzienny temat, który zostal pięknie przedstawiony. Na plus piękne efekty wizualne/świetlne + ruch aktorów po widowni, co bardzo spodobało się dziecku. Same plusy tego wyjścia :)

  an.....@....pl / 04 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Było fantastycznie! Bardzo się podobało mojemu synowi. Aktorzy pięknie grają i śpiewają. Polecam wszystkich małym i dużym :)

  br.....@gm...il.com / 02 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Wnuki 5 i 6 latek byli zachwyceni. Sztuka atrakcyjna, dynamiczna i bardzo pouczająca. Dziękuję całemu zespołowi za pomysł i wykonanie. Babcia

  jo.....@gm...il.com / 13 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Wesoły i kolorowy, Dawno nie wyszliśmy tak zadowoleni z teatru,

  kt.....@bi...ta.pl / 12 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl był magiczny, zachwycający i dla mnie i dla mojej pięcioletniej wnuczki. Historia buteleczki porusza, uczy. Dzieci aktywnie uczestniczą w spektaklu. Ma się poczucie, że naprawdę wraz z buteleczką wędrujemy po podwodnym świecie. Brawa za efekty, rafa koralowa, świetliki, cudowne. Spektakl oceniam na sześć z plusem. Polecam.

  w......@gm...il.com / 12 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Ciekawy spektakl, pełen efektów wizualnych, świetlnych, ubarwiony piosenkami. Brawo za pomysłowe, podświetlane kostiumy. Sądzę, że przedstawienie rodzicom także może się spodobać.

  kr.....@gm...il.com / 12 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Cudowne, emocjonalne i pouczające przedstawienie. Przepiękna oprawa muzyczna, efekty specjalne i gra świateł. Spektakl, który polecę każdemu.

  an.....@....pl / 10 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Naprawdę warto wybrać się na ten spektakl. Cudowna, mądra i wartościowa opowieść. piękne kreacje aktorskie i choreografia. Przepiękna oprawa muzyczna. Duży kontakt z publicznością, 😍😍😍 Aktorzy w świecących strojach biegali wśród publiczności.

  an.....@gm...il.com / 10 marca 2023

 • 10,0/ 10

  wysoki poziom artystyczny

  be.....@gm...il.com / 23 stycznia 2023

Garnizon Sztuki - Adres i dojazd

ul. Konopnickiej 6, Warszawa

https://garnizonsztuki.org.pl