2 spektakle: MISSPIECE Dominika Wiak + TENS Marta Wołowiec | Festiwal C/U - zdjęcie 2 spektakle: MISSPIECE Dominika Wiak + TENS Marta Wołowiec | Festiwal C/U - zdjęcie 2 spektakle: MISSPIECE Dominika Wiak + TENS Marta Wołowiec | Festiwal C/U - zdjęcie 2 spektakle: MISSPIECE Dominika Wiak + TENS Marta Wołowiec | Festiwal C/U - zdjęcie

2 spektakle: MISSPIECE Dominika Wiak + TENS Marta Wołowiec | Festiwal C/U

MISSPIECE Dominika Wiak, Polska, premiera warszawska

Kogo nie słychać? Jak pisze Rebecca Solnit w "Matce wszystkich pytań" historia milczenia jest kluczem do historii kobiet. "Misspiece" to solowy performans Dominiki Wiak, tancerki, performerki i choreografki młodego pokolenia. Otwiera ona proces poszukiwania własnego głosu i miejsca w świecie zdefiniowanych ról społecznych, binarnych podziałów, tworzonych przez mężczyzn „masterpieces”. Podejmuje śmiałą próbę rozszczelnienia obowiązującego kanonu i odnalezienia w nim herstorii. Artystka odkrywa emancypacyjny potencjał w muzyce house, która staje się przestrzenią manifestacji kobiecego głosu oraz ciała będącego w ciągłym ruchu, tworzącego i przetwarzającego. W "Misspiece" ciało jest schronem uciszanego głosu i źródłem jego wydobycia.

Zwiastun MISSPIECE

● Czas trwania 40 min.

______________________________________________

TENS Marta Wołowiec, Polska

W spektaklu "Tens" Marta Wołowiec eksploruje temat ciała jako generatora, przekaźnika i odbiornika energii. Artystka poszukuje organiczności przepływu odczuć fizycznych i wibracji. Interesuje ją podążanie za głosem intuicji, zestrojenie ciała i umysłu. W minimalistycznej kompozycji, do której Wojciech Kiwer tworzy muzykę na żywo, Wołowiec daje czas widzom na zharmonizowanie ich ciał z ciałem performerki. W autorskich pracach młoda artystka koncentruje się wokół energii i ruchu progresywno-transowego. "Tens" (z ang. metoda przezskórnej i elektrycznej stymulacji nerwów, stosowana w terapii przeciwbólowej) w tytule spektaklu sygnalizuje napięcie i uważność, a także siłę, którą można odnaleźć w głębokim wdechu i wydechu, stając mocno na nogach.

Zwiastun TENS

● W spektaklu pojawia się efekt stroboskopu.

● Czas trwania: 30 min.

● Po obu spektaklach spotkanie z artystkami o g. 19.30

_______________________________________________________

Projekt współfinansowany przez Miasto st. Warszawę. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, British Council

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

www.cialoumysl.pl

Zwiastuny

Twórcy

MISSPIECE:

Choreografia, wykonanie: Dominika Wiak

Dramaturgia: Marcin Miętus

Muzyka: Rafał Ryterski, Aleksander Wnuk (live)

Reżyseria światła: Klaudyna Schubert

Rzeźba: Dominika Wiak (koncept), Jasna Iwan (wykonanie)

Premiera: 29.04.2022

Produkcja: Krakowskie Centrum Choreograficzne - Nowohuckie Centrum Kultury, Fundusz Popierania Twórczości ZAiKS. Wsparcie: Living Space Theatre.

Foto: Klaudyna Schubert

TENS:

Choreografia i kostiumy: Marta Wołowiec

Performerzy: Marta Wołowiec, Wojciech Kiwer

Muzyka: Wojciech Kiwer

Reżyseria światła: Marta Wołowiec

Premiera: 4.09.2020.

Produkcja: Krakowskie Centrum Choreograficzne - Nowohuckie Centrum Kultury, Fundusz Popierania Twórczości ZAiKS. Wsparcie: Living Space Theatre.

Foto. M.Zakrzewski

Fundacja Ciało/Umysł - Adres i dojazd

https://cialoumysl.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.