Koncert Chopinowski w najpiękniejszej Sali Koncertowej Fryderyk - zdjęcie Koncert Chopinowski w najpiękniejszej Sali Koncertowej Fryderyk - zdjęcie Koncert Chopinowski w najpiękniejszej Sali Koncertowej Fryderyk - zdjęcie Koncert Chopinowski w najpiękniejszej Sali Koncertowej Fryderyk - zdjęcie Koncert Chopinowski w najpiękniejszej Sali Koncertowej Fryderyk - zdjęcie Koncert Chopinowski w najpiękniejszej Sali Koncertowej Fryderyk - zdjęcie

Średnia ocena

29 oddanych głosów

9,8 / 10

Koncert Chopinowski w najpiękniejszej Sali Koncertowej Fryderyk

Zapraszamy na recitale muzyki Fryderyka Chopina do Sali Koncertowej Fryderyk uznanej za najpiękniejszy salon muzyczny Warszawy. To niezwykła okazja, aby wysłuchać kompozycji Fryderyka Chopina w wykonaniu artystów odnoszących sukcesy na największych scenach koncertowych Europy i świata.

Koncerty odbywają się codziennie o godz. 19.00

Na koncertowym fortepianie Steinway grają profesorowie polskich akademii muzycznych i młodzi, utalentowani pianiści: absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, nowojorskiej Julliard School, Londyńskiej Royal Music Academy, francuskiego Conservatoire de Paris, znakomici laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych. Artyści przedstawiają własne interpretacje utworów genialnego, polskiego kompozytora. Zabrzmią m.in. Etiuda c-moll op. 10 nr 12 zwana Rewolucyjną, Polonez As-dur op. 53 tzw. „Heroiczny", Preludium Des-dur op.28 nr 16 zwane też „Deszczowym”i wile innych.

Sala Koncertowa Fryderyk, która jest miejscem tych wydarzeń mieści się w kompleksie zabytkowym klasy A przy ulicy Podwale 15, wpisanym na listę UNESCO i uznanym za pomnik historii „Warszawa-historyczny zespół miasta z traktem Królewskim i Wilanowem. To właśnie tutaj mieszkała ukochana siostra Fryderyka Chopina Ludwika, która przez wiele lat przechowywała w swoim mieszkaniu Jego serce zanim znalazło swój ostateczny spoczynek w Kościele Św. Krzyża w Warszawie.

Wnętrze Sali Koncertowej Fryderyk inspirowane jest XIX wiekiem, epoką w której Fryderyk Chopin żył i tworzył. Stąd eleganckie, kryształowe żyrandole, stylowe dodatki XIX wiecznych designerów i atmosfera nawiązująca do XIX-wiecznych salonowych spotkań z muzyką. Sala Koncertowa Fryderyk została uznana za najpiękniejszy salon muzyczny Warszawy i jako jedyna znalazła się w ofercie Warszawskiej Organizacji Turystycznej skierowanej do zagranicznych gości odwiedzających Polskę : "Warszawa Luksusowa”.

Koncerty zapowiadane przez gospodarza wydarzenia składają się z dwóch części, przedzielonych krótką przerwą podczas której goście są częstowani lampką szampana.

Po koncercie zgodnie z tradycja intymnych, XIX-wiecznych spotkań muzycznych artysta rozmawia z gośćmi i chętnie udziela autografu na programie koncertu czy autorskiej płycie CD.

Zdjęcie z pianistą będzie miła pamiątką niezapomnianego wieczoru.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia:

Zwiastuny

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Konieczne nastrojenie fortepianu.

  m......@....poznan.pl / 20 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Jeszcze nigdy nie byłam na tak pięknym koncercie. Pan Maciej Poliszewski, to prawdziwy geniusz, można Go słuchać bez końca. Cudowny Salonik, fantastyczna atmosfera, stworzona przez Organizatorów, przy lampeczce winka. Szkoda, że nie mieszkam w W-wie !!! Bardzo, bardzo polecam :-) :-)

  ha.....@....pl / 03 stycznia 2023

 • 10,0/ 10

  Very nice moment, in a beautiful place with à wonderful concert in old town. I recommand.

  c......@ya...oo.fr / 27 grudnia 2022

 • 10,0/ 10

  Świetne wykonanie w pięknym wnętrzu Jedna uwaga brakowało wprowadzenia po polsku rozumiem ze większość słuchaczy to goście zagraniczni jednakże jesteśmy w Polsce i wypadałoby to podkreślać

  ma.....@gm...il.com / 16 listopada 2022

 • 10,0/ 10

  mogłoby trwać chociaż pół godzinki dłużej :-) fantastycznie.

  sy.....@gm...il.com / 09 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Super!!!

  wg.....@gm...il.com / 16 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Beautiful concert hall, the concert amazing! I was blown away by the pianist's performance and beauty of the Fryderyk's interior!

  ca.....@gm...il.com / 28 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Przepiękna sala koncertowa. Gorąca publiczność i bardzo miła, przyjazna atmosfera. Znakomity pianista, Można poczuć się wyjątkowo. Chętnie wrócimy.

  so.....@po...ta.onet.pl / 21 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo piękny recital w wykonaniu Joanny Sochackiej. Sala wytworna, przepiękna z dbałością o każdy szczegół. Przed koncertem i w trakcie przerwy z lampką wina ( bardzo miły szczegół) w tle dyskretna muzyka klasyczna. Dodaje to atmosfery . Uczynny gospodarz koncertu. Polecam i melomanom i ludziom chcącym poczuć się specjalnie. Zdecydowanie polecę znajomych i sama wrócę!

  ag.....@gm...il.com / 20 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Genialne wykonanie utworów Fryderyka Chopina. Do tego piękna sala ze świetną akustyką. Klimat tego miejsca jest magiczny. Polecam!

  dw.....@gm...il.com / 19 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Przepiękny koncert w luksusowej Sali Koncertowej Fryderyk zachwycił publiczność. Owacje na stojąco, trzy bisy, koncert przepełniony emocjami. Polecam ten koncert każdemu kto ceni sobie wysoki poziom. Brawo!

  ma.....@gm...il.com / 18 lutego 2022

Fryderyk Concert Hall Concert Agency Presto - Adres i dojazd

Sala Koncertowa Fryderyk
ul. Podwale 15
05-077 Warszawa

https://fryderyk.events/pl