„BEZCZAS” HASHTAG ENSEMBLE / „KWARTETY TANSMANA” ATOM STRING QUARTET - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,0 / 10

„BEZCZAS” HASHTAG ENSEMBLE / „KWARTETY TANSMANA” ATOM STRING QUARTET

Utwory współczesnych, XX-wiecznych kompozytorów: George’a Crumba, Kaiji Saariaho i Mortona Feldmana oraz Aleksandra Tansmana w interpretacji Hashtag Ensamble oraz Atom String Quartet. W czasie koncertu usłyszymy dwa programy muzyczne: "Bezczas" oraz "Kwartety Tansmana"

W projekcie „Bezczas” Hashtag Ensemble spotkają się giganci muzyki współczesnej: Kaija Saariaho („Cendres”), George Crumb („Vox Balaenae”) i Morton Feldman („Why Patterns?”).

W swoich, często medytacyjnych, utworach zmagają się oni z czasem jako kategorią mistyczną i muzyczną. Hashtag Ensemble to wyjątkowa muzyczna kooperatywa założona przez Anię Karpowicz, specjalizująca się w wykonaniach światowej i polskiej muzyki współczesnej, inicjatywach improwizatorskich i edukacji artystycznej.

Atom String Quartet, przygotowując projekt „Kwartety Tansmana”, sięga po dwa kwartety smyczkowe Aleksandra Tansmana (numer 3 i 5), a więc te które powstały podczas drugiej wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Utwory te są pełnym emocji, niezwykłym krzykiem rozpaczy ginącego narodu. Formacja Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących zespołów kameralnych na świecie. Doskonale łączą możliwości klasycznego kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W ich twórczości, oprócz jazzu, słychać inspiracje folklorem, muzyką współczesną i klasyczną.

Realizacja

BEZCZAS

HASHTAG ENSEMBLE w składzie:

ANIA KARPOWICZ flety

PIOTR SAŁAJCZYK fortepian

HUBERT ZEMLER perkusja i instrumenty perkusyjne

DOMINIK PŁOCIŃSKI wiolonczela

KWARTETY TANSMANA

ATOM STRING QUARTET w składzie:

DAWID LUBOWICZ skrzypce

MATEUSZ SMOCZYŃSKI skrzypce

MICHAŁ ZABORSKI altówka

KRZYSZTOF LENCZOWSKI wiolonczela

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Kwartety poza konkurencją. Uwielbiam Atom String Quartet w każdym repertuarze!

    go.....@ga...ta.pl / 24 października 2022

  • 10,0/ 10

    Genialni, zdolni, pracowici muzycy! Atom String Quartet to esencja męskości . Dziękuję Wam, że jesteście i tworzycie tak wspaniałą muzykę.

    ma.....@gm...il.com / 24 października 2022

Festiwal Muzyka Pokoju - Muzyka Wiary - Adres i dojazd

https://muzykapokoju.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.