Libido romantico - zdjęcie Libido romantico - zdjęcie Libido romantico - zdjęcie Libido romantico - zdjęcie Libido romantico - zdjęcie Libido romantico - zdjęcie

Średnia ocena

33 oddanych głosów

9,6 / 10

Libido romantico

200 lat temu premierze „Ballad i romansów” towarzyszył skandal obyczajowy i niepokój społeczny. Mickiewicza oskarżono o niemoralność i perwersyjność. Przemówił językiem grupy o najniższym statusie społecznym, oddając jej prawo do ucieleśnienia jej fantazji i pragnień. Przepełnione erotyzmem, zmysłowością, miłosnym szaleństwem teksty spełniały również rolę emancypacyjną, stając się manifestem nowej wrażliwości, znosząc hierarchie klasowe i postulując demokrację uczuć. Balladami wprowadził nowe, niedopuszczane społecznie obrazy, które uderzyły z całą mocą w mieszczańską pruderyjność. Czy jego teksty dziś mogą wywołać podobny niepokój? W „Libido romantico” aktorzy i aktorki, twórcy i twórczynie rzucają wyzwanie współczesnemu społeczeństwu. Sięgając po klasyczne i (wydawałoby się) ujarzmione, narodowe, uświęcone teksty narodowego wieszcza, odnajdują w nich swój głos.

Tekst na podstawie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza oraz improwizacji Aktorów i Aktorek.

Spektakl dla osób od 16 roku życia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Program Teatr 21 / Centrum Sztuki Włączającej jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Na scenie występują między innymi Maja Kowalczyk, Daniel Krajewski, Janek Kowalewski, Aleksander Orliński, Piotr Sakowski, Magdalena Świątkowska.

Źródło zdjęcia: fot. Monika Stolarska

Zwiastuny

Realizacja

Wisła Nicieja – kostiumy i scenografia

Zoi Mikhailova – muzyka

Wojtek Kaniewski – wideo

Monika Sidor – światło

Justyna Lipko-Konieczna – dramaturgia, scenariusz

Justyna Wielgus – reżyseria

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Spektakl "Libido romantico" wywarł na mnie ogromne wrażenie. Zaczynając od gry aktorów, poprzez wymagające teksty, aż po scenografię, która swoim pięknem i dopracowaniem przeniosła w inny świat. Świat libido i romantico. Był to spektakl wymagający, dający do myślenia, nie tylko o barierach świata zewnętrznego, ale i o swoich własnych. Czy poleciłabym ten spektakl każdemu? Z pewnością nie. Jest do spektakl, który wymaga dużej wrażliwości, uważności, a nawet wglądu w siebie, którego życzę każdemu. Z przyjemnością myślę o tym spektaklu, że powstał, dzieje się i ma swoich odbiorców, to bardzo ważne.

  g......@on...et.pl / 03 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Niezwykły spektakl, wysublimowany, wzruszający, przełamujący tabu w inteligentny i poruszający sposób, zagrany z wielką pasją. Szalenie potrzebny.

  an.....@....pl / 03 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Profesjonalna robota wszystkich (reżyserski, aktorek i aktorów). Sztuka krytyczna w najlepszej odsłonie. Otwiera głowy i serca.

  be.....@gm...il.com / 03 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Odkrywcze, przeciekawe teatralnie, doniosłe społecznie

  an.....@gm...il.com / 02 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl piękny, mądry i bardzo potrzebny! Teatr 21 przekracza kolejne bariery, mierząc się z najtrudniejszymi tematami i zachowując przy tym artystyczną doskonałość - koniecznie trzeba zobaczyć.

  au.....@po...ta.onet.pl / 01 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo mocny, bardzo ważny spektakl.

  ma.....@gm...il.com / 23 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny, odważny, trafiający do serca. Polecam

  Th.....@gm...il.com / 23 maja 2022

 • 7,0/ 10

  Dla mnie za bardzo wyzywające w wyrazie

  we.....@gm...il.com / 11 czerwca 2023

 • 6,0/ 10

  Spektakl bardzo poruszający dobrze prezentujący problemy osób niepełnosprawnych w zakresie potrzeb seksualnych. Trochę mało wpisywało się to w teksty ballad i romansów Mickiewicza.

  tg.....@gm...il.com / 24 maja 2022

Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 - Adres i dojazd

https://teatr21.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.