Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle - zdjęcie Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle - zdjęcie Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle - zdjęcie Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle - zdjęcie Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle - zdjęcie Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle - zdjęcie Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle - zdjęcie Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów

9,4 / 10

Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle

Główną postacią przedstawienia teatralnego o plastiku będzie słynny Doktor Dolittle, czyli weterynarz wrażliwy na dobro środowiska i zwierząt. Powieści z udziałem doktora doczekały się wielu interpretacji, ale żadna z nich nie skupiała się na zanieczyszczeniu wszechobecnymi tworzywami sztucznymi. Powstanie pierwszych opowieści o Doktorze Dolittle zbiegło się w czasie z początkiem produkcji tworzyw sztucznych. W tamtych czasach plastik wydawał się materiałem idealnym, dziś stanowi jeden z największych problemów środowiskowych. Po niemal stu latach od wydania książki przyszedł czas na historię na miarę XXI wieku – spektakl ekologiczny pt. „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle”. Bohater w wyniku osobistych zawirowań życiowych zmuszony będzie do pracy w cyrku. Nowe miejsce pracy zaskakuje wieloma problemami społeczno-środowiskowymi, które są bliskie jego sercu, takie jak: generowanie ogromnej ilości plastiku, brak segregacji śmieci, czy złe traktowanie zwierząt. Spektakl składa się z narracji, monologów, zabawnych i pouczających dialogów, numerów wokalnych, akrobatycznych oraz gagów w wykonaniu mimów.

Cele przedsięwzięcia:

Wydarzenie ma charakter: edukacyjny, kulturalny, naukowy, rozrywkowy i społeczny. Za sprawą widowiska artystycznego pt.: „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle” pragniemy osiągnąć efekty takie jak: zwiększenie ogólnej świadomości ekologicznej, zaprzestanie generowania ogromnej ilości odpadów tworzyw sztucznych, w tym opakowań jednorazowego użytku, osiągnięcie bardziej odpowiedzialnych postaw w zakresie postępowania z odpadami oraz większej umiejętności selektywnego zbierania odpadów.

Wiek: od 4 lat

Na scenie występuje Jerzy Grzechnik jako Doktor Dolittle, Artur Chamski jako Mateusz, Arkadiusz Pyć jako Mim.

Czas trwania: 50 minut
Źródło zdjęcia: Piotr Kowalski

Zwiastuny

Występują

Jerzy Grzechnik - zdjęcie

Jerzy Grzechnik
Doktor Dolittle

Twórcy

Muzyka: Janek Traczyk

Dialogi: Piotr Stawski

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Sztuka " Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle " ma przesłanie dla wszystkich, w tym do dzieci. Piękna muzyka, śpiew i akrobacje. Polecam.

  pa.....@bo...se.com / 08 listopada 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl posiadał jednoznaczny przekaz, dla dzieci w różnym wieku, Występom aktorów towarzyszyła piękna muzyka. Bardzo ładne stroje aktorskie. Teatr zjawiskowy, bardzo dobrze oświetlony.

  pa.....@bo...se.com / 20 października 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo ładne przedstawienie. Aktorzy pięknie śpiewają (szczególnie pani tańcząca z wężami). Dużo się dzieje na scenie. Nie można się nudzić.

  an.....@gm...il.com / 21 sierpnia 2023

 • 10,0/ 10

  Dzieci wpatrzone w scenę i stwierdziły, że chcą jeszcze przyjść na kolejne przedstawienia :-)

  pr.....@gm...il.com / 26 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl warty zobaczenia :)

  sy.....@....pl / 17 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Wyjątkowo wzruszająca i barwna opowieść o problemach współczesnego świata- zanieczyszczeniu środowiska, zniewoleniu zwierząt, chciwości i obojetnosci na cierpienie istot żywych.

  mi.....@ya...oo.com / 27 maja 2022

 • 9,0/ 10

  Pomysł i wykonanie oraz wplecenie "EKO" w przedstawienie było super. Brakowało trochę zakończenia oraz (jak syn zauważył), że kichający słoń mógłby być ciekawym dodatkiem. Dla mnie trochę za krótko, ponieważ piękne przedstawienia zawsze są za krótkie. Artyści-aktorzy-akrobaci-cyrkowcy z ogromnym profesjonalnym potencjałem, po proszę o więcej takich przedstawień. Brak zwierząt w cyrku jest bardzo trudno wypełnić a tutaj się udało. Z takich technicznych dodatków, fokarium umieściłbym jeszcze wyżej, ponieważ dzieci podbiegały aby zobaczyć występ. Może większy basen?

  ro.....@co...ta.pl / 27 maja 2022

Bohema House Teatr Ekologiczny - Adres i dojazd

ul. Smugowa 46a, Warszawa

www.bohemahouse.com