Będzie Pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk - zdjęcie Będzie Pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk - zdjęcie Będzie Pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk - zdjęcie Będzie Pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk - zdjęcie

Średnia ocena

46 oddanych głosów
262 zainteresowanych osób

8,5 / 10

Będzie Pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk

Jest taka wieś, w której powietrze zastygło. Jest taka wieś, w której cisza trwa nieprzerwanie: nie słychać w niej ani brzęczenia much, ani wiatru poruszającego kłosami zbóż na polach, ani nadjeżdżającego wozu… Jest taka wieś, w której nie ma dzieci, od lat nie ocieliła się żadna krowa, a kury nie znoszą jajek. Mechanizm rodzenia i umierania został wstrzymany. Nie tworzą się nowe rodziny. Połowa domów stoi pusta, bo pozostali tutaj wyłącznie najsilniejsi. I żaden z mieszkańców nie jest normalny.

Czy przygotowywane z wielką pompą wesele Ziuni i Siutka przerwie panowanie ciszy, ożywi lokalną społeczność i zakończy martwy sezon tradycyjnym „…i żyli długo i szczęśliwie”? A może postępującej apokalipsy nie da się już powstrzymać? Jedno jest pewne: nadciąga nieproszony gość weselny: zło.

Na scenie występują między innymi Bożena Borowska-Kropielnicka, Andrzej Niemyt, Mariusz Zaniewski, Bartosz Roch Nowicki jako (gościnnie), Ildefons Stachowiak, Julia Rybakowska.

Czas trwania: 210 minut

Twórcy

Reżyseria, scenografia, kostiumy: Agata Duda-Gracz

Muzyka: Jakub Ostaszewski

Ruch sceniczny: Tomasz Wesołowski

Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk

Asystentka reżysera: Dagmara Olewińska

Inspicjent: Hanna Kujawiak

Opinie naszych widzów (15)

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl. Długość spektaklu dostosowana do wieku widzów. Aktorzy mocno zaangażowani, scenografia skromna, ale wymowna. Polecam!

  js.....@gm...il.com / 18 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniała! Jedna z najlepszy sztuk na jakich byłam! Wszyscy aktorzy pokazali bardzo wysoki poziom, jednak na owacje na stojąco zasługuje Anna Mierzwa ze swoim cudownym głosem oraz Mateusz Ławrynowicz. Polecam wszystkim z całego serca. Niezwykle emocje, historię skłaniające do przemyśleń nad własnym ja. ♥️

  ro.....@gm...il.com / 27 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Super spektakl - wysyła cie w kosmos emocji od smutku do śmiechu i z powrotem do łez. Zapewniam wszystkich, że będziecie Państwo zadowoleni ;)

  Pa.....@gm...il.com / 21 marca 2019

 • 10,0/ 10

  NAJLEPSZY SKPEKTAKL na jakim byłam! NA PRAWDĘ warto! :)

  ma.....@gm...il.com / 21 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie. Niby wesołe, ale śmiech przez łzy.. Obnaża nasze wady. Jeden z nsjlepysz spektakli, na których byłam.

  sy.....@gm...il.com / 10 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Fenomenalna gra aktorska, magia kontaktu sztuki z publicznością. Brak słów, żeby to opisać, po prostu trzeba zobaczyć!

  gi.....@....pl / 27 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry i mocny spektakl. Może szokować. Jedyne co przeszkadza, to śmiechy dochodzące z widowni w nieodpowiednich momentach, ale to nie wina spektaklu. Jeśli ktoś chce się wybrac na ten spektakl by się pośmiać, niech wybierze inne przedstawienie. To nie jest komedia.

  kr.....@gm...il.com / 05 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Dla mnie to znacznie więcej niż dobry spektakl - to konsekwentnie świetny teatr Agaty Dudy-Gracz. Kolejny po łódzkiej "Iwonie.." i wrocławskim (rewelacyjnym) "Makbecie" dowód na wspaniały przemyślany teatr tej reżyserki, przepięknie namalowane sceniczne obrazy podbite wspaniałą muzyką, wyważone i dopracowane aktorstwo oraz autorskie rozegranie sensów literackich pierwowzorów. Dla mnie prace Agaty Dudy-Gracz to absolutnie wybitny teatr, wart wszelkich paszportów, nie tylko "Polityki", ale myślę, że wszelkie granice reżyserka otwiera sobie sama, zwróćcie proszę uwagę, w jaki sposób w każdym swoim spektaklu prowadzi wątek postaci kobiecych... !

  an.....@....pl / 07 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Spektakl wybitny, począwszy od zamysłu Agaty Dudy-Gracz, przez tekst, scenografię, światła, muzykę aż do perfekcyjnej realizacji. Pełen podziw dla aktorów!

  ir.....@po...ta.onet.pl / 30 października 2017

 • 9,0/ 10

  Rewelacja!

  ka.....@gm...il.com / 25 października 2018

 • 9,0/ 10

  Sztuka ciekawa pod względem formy, coś nowego i niespotykanego. Scenariusz zabawny, gra aktorska - wyśmienita. Polecam.

  en.....@gm...il.com / 11 lipca 2017

 • 9,0/ 10

  -Momentami aktorzy mowili bardzo nie wyraznie -slabe naglosnienie -troche za dlugi

  ma.....@gm...il.com / 03 maja 2017

 • 5,0/ 10

  Gra aktorska na wysokim poziomie, ale przekaz i jego forma dyskusyjna. Zresztą "brawa" na zakończenie w odpowiedni sposób oddały zachwyt widzów.

  ma.....@....pl / 19 marca 2019

 • 5,0/ 10

  Spektakl zbyt dugi , pierwsza część wydaje się interesująca i wprowadza uczestnika w stan zaskoczenia i ciekawości z uwagi na odważnne sceny i dynamiczną grę aktorów, natomiast druga wprowadza niesmak zbyt dużą ilością scen erotycznych i wulgarnym językiem Po obejrzeniu sztuki pozostają mieszane uczucia niekoniecznie pozytywne .

  an.....@po...to.pl / 19 marca 2019

 • 5,0/ 10

  Pierwszy raz wyszedłem w trakcie spektaklu. Sztuka nie dla wszystkich.

  ma.....@gm...il.com / 13 listopada 2017

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5, Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.