ANNA SENIUK Wieczór w Teatrze Wielkim - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

ANNA SENIUK Wieczór w Teatrze Wielkim

10,0/ 10

Anna Seniuk w monodramie "Wieczór w Teatrze Wielkim" wg. poematu Stanisława Balińskiego.

„Wieczór w Teatrze Wielkim” w mistrzowskim wykonaniu Anny Seniuk, to poetycko-muzyczna opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten kameralny spektakl jest nie tylko ucztą dla fana teatru ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Aktorce towarzyszy kwartet Polonika – zespół znajdujący się w ścisłej czołówce polskiej kameralistyki.

Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi.

Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem- także ból porażki. Dawny plac Teatralny zabłyśnie tego wieczoru światłem gazowych latarni, znamienita publiczność wypełni po brzegi amfiteatr i znów rozpocznie się spektakl….

Anna Seniuk o poemacie Balińskiego: „Jest w nim coś i o teatrze, i o muzyce, trochę sentymentalnie, ale z poczuciem humoru, czyli tak jak lubię. Mówię ten poemat od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej.“

Teatr Wielki Poznań, 15.10.2018

Na scenie występuje Anna Seniuk.

Źródło zdjęcia: Fot. Jacek Poremba

Występują

Twórcy

Kwartet Polonika

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    przecudnej urody i talentu spektakl :). Gorąco polecam

    al.....@po...ta.fm / 26 października 2018

So Simple - Adres i dojazd

ul. Hetmańska 26/4, Poznań

sosimple.com.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.