wróć do bloga

Vertigo Summer Jazz Festival 2024. Program wydarzeń

To już 7. edycja Vertigo Summer Jazz Festival! Twórcy festiwalu mają jeden cel: promować jazz w przestrzeni miejskiej, w szczególności we Wrocławiu. Chcąc dotrzeć do jak największej i najbardziej zróżnicowanej grupy odbiorców, których można zarazić miłością do jazzu, festiwal przerodził się w podróż po ulicach i zaułkach miasta. 

Wydarzenia odbywają się przez cały lipiec i skupiają się na promocji muzyków, ale także ciekawych i nietuzinkowych miejsc w mieście. Dlaczego więc nie wybrać się na koncert w tramwaju, beach barze, na dachu lub na statku?

Łap bilety!

Vertigo Summer Jazz Festival. Program 

Koncerty w ramach festiwalu odbędą się na plażach, dachach, w komunikacji, hotelach, Vertigo Jazz Club, parkach, na Wyspie Daliowej oraz w tzw. special locations. W poniedziałki festiwalowicze udadzą się na plaże. We wtorki koncerty odbędą się w tramwajach, na statku, czy w porcie lotniczym. W środy muzyka jazzowa będzie zachwycać słuchaczy na dachach galerii handlowych czy hoteli.

W czwartki festiwal przeniesie się do hoteli. W piątki koncerty odbędą się w samym Vertigo Jazz Club, a w soboty będzie można posłuchać jazzu w parkach. Niedziele to Wyspa Daliowa nad Odrą, a wspomniane special locations, to na przykład Hala Stulecia, czy Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

Vertigo Jazz Club we Wrocławiu

Vertigo Jazz Club & Restaurant to klub jazzowy we Wrocławiu, a zarazem „dom” festiwalu. W przestrzeni klubu organizowane są liczne koncerty i wystawy, związane nie tylko z muzyką jazzową, ale ze sztuką w ogóle. W Vertigo Jazz Club prawie codziennie można delektować się muzyką na żywo. Różnorodny repertuar z pewnością zadowoli miłośników muzyki jazzowej, jak i tych, którzy dopiero odkrywają ten gatunek. Na scenie pojawiają się zazwyczaj wrocławscy artyści, ale także goście z całej Polski oraz zagranicy.

Dodatkowo na scenie można podziwiać doskonałe spektakle IMPROKRACJI, czyli jednej z najlepszych grup impro w kraju.