Jesteśmy na półmetku 30. Festiwalu Mozartowskiego – za nami wiele niezapomnianych arii, uwertur i partii wokalnych, a przed nami drugie tyle (jeśli nie więcej) znakomitych muzycznych przeżyć. Zobaczymy wiele operowych klasyków w mistrzowskim wykonaniu, takich jak Così fan tutte czyWesele Figara . Zainteresowanie widowni jest bardzo wysokie, a dzięki hybrydowej formie festiwalu znacznie więcej widzów będzie mogło zobaczyć nadchodzące pokazy. Ci, którzy nie zdążą zaopatrzyć się w bilety na widownię, będą mogli zobaczyć większość wydarzeń online.

W czerwcu na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej pojawią się artyści, których nazwiska podbiły serca melomanów na całym świecie. Jeśli kochacie muzykę poważną, tych koncertów nie możecie przegapić!

Simone Kermes & Amici Veneziani

Simone Kermes & Amici Veneziani
Już najbliższą niedzielę 6 czerwca o godz. 17:00 wystąpi zjawiskowa Simone Kermes. Sopranistka, która jest jedną z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych śpiewaczek na całym świecie, ma na swoim koncie już wiele prestiżowych muzycznych nagród. Artystka wystąpi na scenie Zamku Królewskiego, gdzie wykona cały wachlarz różnorodnych utworów. Program koncertu obejmuje bowiem twórczość charakterystyczną dla wczesnego baroku, przez romantyzm, aż po współczesność XX wieku.

Sopranistka wystąpi przy akompaniamencie Amici Veneziani, w składzie: Raffaele Tiseo – skrzypce, Giuseppe Mulé – wiolonczela, Gianluca Geremia – teorba, Luca Stevanato – kontrabas.

Nazwisko Simone Kermes jest międzynarodowym gwarantem udanego koncertu. Nie możemy się już doczekać emocji i niezwykłego kunsztu, który z pewnością zapewni widzom śpiewaczka.

Bilety i więcej informacji o koncercie Simone Kermes & Amici Veneziani – 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie znajdziecie na naszym portalu.

Leszek Możdżer Solo: jazz meets classic

Leszek Możdżer Solo: jazz meets classic
Jeden z najważniejszych polskich muzyków wystąpi w Warszawskiej Operze Kameralnej już 14 czerwca o godz. 19:00. Leszek Możdżer zasłynął jako członek legendarnej formacji Miłość, współtwórca jazzowego podgatunku zwanego yassem, a także niebywale wszechstronny muzyk. Wielokrotnie występował na scenie ze światowymi gwiazdami jazzu, rocka czy muzyki klasycznej, a jego kompozycje znanych klasycznych utworów wywołują lawinę emocji i estetycznych doznań.

W czerwcu czeka nas muzyczna uczta, w trakcie której Możdżer wystąpi wraz z orkiestrą Musiace Antiquae Collegium Varsoviense. Instrumenty dawne w jego kompozycjach wywołują poczucie spokoju i ukojenia, a także pozwalają odkryć zapomniane już dźwięki.

Bilety i więcej informacji o koncercie  Leszek Możdżer Solo: Jazz meets classic znajdziecie na naszym portalu.

Vivica Genaux & MACV

Vivica Genaux & MACV
Niezwykła mezzosopranistka z Alaski zwiedziła już najbardziej prestiżowe teatry i opery na całym świecie. Tym razem pojawi się w Zamku Królewskim w Warszawie 19 czerwca o godz. 17:00. Program koncertu jest przeplatanką utworów Mozarta i Hassego, którego Vivica stale stara się popularyzować. Jej ogromna wiedza oraz zaangażowanie sprawiły, że odebrała wiele prestiżowych nagród, m.in. Hasse-Preis 2019.

Artystka jest bardzo aktywna twórczo: stale wydaje nowe albumy, angażuje się w muzyczne projekty oraz planuje koncerty z dużym wyprzedzeniem. Jej wizyta w Warszawie jest świetną okazją, by zakochać się w jej dynamicznym głosie i światowej klasy kunszcie.

Jeśli nie możecie zobaczyć jej osobiście, możecie obejrzeć koncert tej znakomitej artystki online. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, dzięki czemu widzowie będą mogli przeżyć pełnię koncertowych emocji.

Bilety i więcej informacji o  koncercie Vivica Genaux & MACV – 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie znajdziecie na naszym portalu.
Festiwal Mozartowski będzie trwał do 4 lipca, przed nami zatem miesiąc wypełniony muzycznymi wydarzeniami najwyższych lotów. Dotychczasowe koncerty zostaną w naszej pamięci na długo – jesteśmy przekonani, że czerwcowe koncerty również nie rozczarują najbardziej wymagającej widowni.