Dlaczego lubimy thrillery? To gatunek, który pozwala porzucić rutynę i uciec w intrygujące (a czasem przerażające) historie i spędzić czas w atmosferze lekkiej grozy. 

A czy są wśród Was fani wciągających i tajemniczych opowieści, które mogą przyprawić o dreszcze? Jeśli tak, to na pewno spodobają Wam się spektakle, które fascynują i trzymają w napięciu do ostatnich minut sztuki.

Lubicie mroczne klimaty? Zobaczcie też naszą listę spektakli z dreszczykiem Czarne chmury nad teatrem…

1. „Dziewczyna z pociągu” Och-Teatr w Warszawie

Pewnie czytaliście lub chociaż słyszeliście o tajemniczym thrillerze psychologicznym Pauli Hawkins, który stał się bestsellerem. Na podstawie książki powstał spektakl, który publiczność pokochała za jego niepowtarzalny, pełen napięcia nastrój.

Rachel Watson to rozwódka, która zmaga się z chorobą alkoholową. Codziennie z okna pociągu obserwuje szczęśliwą parę, która mieszka w jednym z mijanych domów. Snuje na ich temat fantazje, aż w końcu zaczyna czuć się, jakby znała obce jej małżeństwo. 

Jej ucieczka do wyimaginowanego świata kończy się, gdy obserwowana przez nią kobieta ginie. Chociaż Rachel była świadkiem zdarzenia, była pod wpływem alkoholu i niewiele pamięta. Czy detektyw rozwiąże zagadkę tragicznego wypadku?

Pełny opis spektaklu Dziewczyna z pociągu oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

2. „Osiemnastka” Teatr Rampa w Warszawie

Już samo miejsce akcji „Osiemnastki” wywołuje poczucie strachu i sugeruje, że z bohaterami może stać się coś złego. Fabuła toczy się w domu na skraju lasu, który wynajęły trzy rodziny, aby wyprawić 18-te urodziny swoich dzieci.

Jednak impreza nie przebiega zgodnie z ustalonym planem. W pewnym momencie rodzice orientują się, że nastolatkowie zniknęli. Ich tajemnicze zaginięcie jest jedynie początkiem niewytłumaczalnych zdarzeń

Ta niepokojąca opowieść przeraża nie tylko z powodu zagadkowej akcji, ale dodatkowo rzuca światło na ciemne strony ludzkiego umysłu. A ten skrywa równie wiele sekretów, lęków i obsesji, uzależnień oraz nerwic.

Pełny opis spektaklu Osiemnastka oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

3. „Tom na wsi” TR Warszawa w Warszawie

Podczas spektaklu „Tom na wsi” publiczność musi przygotować się na intensywne emocje i atmosferę, która z każdą chwilą będzie robić się coraz bardziej gęsta. Akcja osadzona jest na dalekiej wsi, co tylko potęguje poczucie osaczenia i niemożliwości ucieczki.

Tom pojawia się na pogrzebie swojego tragicznie zmarłego chłopaka. Jednak szybko orientuje się, że nikt nie wie, kim jest, ani jaka była jego relacja ze zmarłym. Co więcej, podczas jego pobytu na jaw wychodzą kolejne tajemnice rodziny

Młody mężczyzna musi utrzymywać swoją tożsamość w tajemnicy, tym bardziej, że agresywny brat zmarłego, który podejrzewa prawdę, wciąga go w pokrętną i sadystyczną grę.

Pełny opis spektaklu Tom na wsi oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

4. „8 kobiet” Och-Teatr w Warszawie

Ten kryminalny thriller rozgrywa się na mrocznym odludziu, w domu na pustkowiu. Dochodzi tam do makabrycznej zbrodni. Pan domu zostaje znaleziony martwy. 

W tym odciętym od świata miejscu przebywa też 8 innych osób: matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki i dwie pokojówki. Jedna z kobiet jest sprawczynią zabójstwa. Każda jest podejrzana, bo każda z nich miała motyw. 

Rozpoczyna się śledztwo, które odkryje znacznie więcej tajemnic niż ktokolwiek się spodziewa. Bo w tej historii nic nie jest tak oczywiste, jak się wydaje. Każda z postaci jest jednocześnie oprawcą i ofiarą, a zakończenie zaskoczy nawet najbardziej wyrafinowanych fanów kryminałów.

Pełny opis spektaklu 8 kobiet oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

5. „Imię róży” Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Spektakl rozgrywający się w klasztorze w czasach późnego średniowiecza to mieszanka mistycznego kryminału historycznego, wątków filozoficznych, religijnych i miłosnych

Kiedy mnich zajmujący się ozdabianiem manuskryptów zostaje znaleziony martwy, nikt nie spodziewa się, że zwiastuje to pasmo tragicznych zdarzeń. Następne dni przynoszą kolejne enigmatyczne morderstwa benedyktynów, którzy mieli coś wspólnego z klasztorną biblioteką. 

Duchowny Wilhelm i jego uczeń Adso przybywają do opactwa, w którym zmierzą się z rozwiązaniem zagadki tajemniczych śmierci. Jednak jeśli Wilhelm ma odkryć prawdę, musi zbuntować się przeciwko Kościołowi i stawić czoła spiskowi mnichów z klasztoru

Pełny opis spektaklu Imię róży oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

6. „Wigilia” Teatr Kamila Maćkowiaka w Łodzi

To prawdopodobnie najbardziej trzymający w napięciu thriller w tym zestawieniu. Dlaczego? Liczy się tu czas, a z każdą sekundą wzrasta prawdopodobieństwo, że stanie się coś katastrofalnego. 

Jest Wigilia, a profesor uniwersytecka jest właśnie w drodze, by spędzić Święta z rodziną. Tego wieczoru kobieta nie dotrze jednak do domu. Zostaje zatrzymana przez policję i trafia do pokoju przesłuchań.

Była inwigilowana od dawna. Na jej laptopie znaleziono dowody sugerujące plany zamachu terrorystycznego. Naprzeciwko niej siedzi cyniczny i nieugięty funkcjonariusz, który zrobi wszystko, aby usłyszeć to, co chce. Jednak czy podejrzana rzeczywiście stanowi zagrożenie?

Pełny opis spektaklu Wigilia oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

8 kobiet

19.12 / 19:30
81.00 PLN Kup

Osiemnastka

18.12 / 19:30
60.00 PLN Kup

Tom na wsi

15.12 / 19:00
45.00 PLN Kup