Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza mieści się na warszawskim Powiślu w budynku, który powstał w latach 20. XX wieku. Założony w latach 30. Przez Stefana Jaracza, wybitnego aktora i reżysera, miał być miejscem łączącym artystów z różnych dziedzin. Silnej konkurencja, cenzura czy ataki prasy nie przeszkodziły w osiągnięciu rozgłosu na całą Polskę. Idea „teatru żywego, aktualnego i użytecznego” przetrwała do czasów powojennych, kiedy kierownictwo objął Janusz Warmiński. W Teatrze Ateneum występowali najlepsi polscy aktorzy, swoje sztuki wystawiali najlepsi reżyserzy. Wśród dyrektorów teatrów pojawili się tacy aktorzy jak Zbigniew Libera i Gustaw Holoubek, natomiast dziś dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Paweł Dangel.

Repertuar Teatru Ateneum przyciąga widzów zarówno produkcjami, które nie schodzą z afisza przez wiele lat, jak i najnowszymi spektaklami. Wspaniały zespół aktorski gwarantuje najwyższy poziom gry, a co za tym idzie – ogromne emocje podczas spektaklu!

Nie wiesz, na co się wybrać do teatru? W Ateneum na pewno znajdziesz coś dla siebie!

 • Kolacja dla głupca
  Ten spektakl jest prawdziwym bestsellerem pośród warszawskich komedii. Bohaterowie to przyjaciele, którzy w ramach rozrywki we wtorkowe wieczory urządzają sobie konkursy na przyprowadzenie na kolację wyjątkowego nieudacznika. Podczas jednej z tytułowych „kolacji dla głupca” sprawy przybierają jednak niespodziewany obrót. Na scenie pojawią się m.in. Piotr Fronczewski i Krzysztof Tyniec, którzy dostarczą widowni mnóstwo śmiechu. Bilet do teatru Ateneum warto nabyć z wyprzedzeniem, szczególnie na ten spektakl. Największym wyznacznikiem jakości jest w tym przypadku statystyka – spektakl był zagrany już ponad 900 razy i wciąż nie traci swojej popularności!
 • Cesarz
  Adaptacja. Ta ponadczasowa powieści „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego o władcy Etiopii i jego dworskiej świcie to świetne studium władzy, strachu, niemocy i dwulicowości. Okazuje się, że fabuła jest niezwykle aktualna w kontekście dzisiejszej sytuacji politycznej, co potwierdza ponadczasowość tej genialnej sztuki. Czeka Was spektakl z gwiazdorską obsadą: na scenie m.in. Marian Opania, Marcin Dorociński, Julia Konarska i Janusz Łagodziński.
 • Edukacja Rity
  …to opowieść o energicznej, młodej kobiecie, która chce zdobyć lepsze wykształcenie i wyrwać się z roli kury domowej. Poznaje znanego Profesora, dojrzałego i niespełnionego poetę. Prowadzą długie dyskusje, podczas których nawiązuje się miedzy nimi nić porozumienia. W tej urzekającej sztuce zobaczycie Piotra Fronczewskiego jako Profesora oraz Katarzynę Ucherską jako jego uczennicę!
 • Dwór nad Narwią
  To propozycja, której żaden fan horrorów i dreszczowców nie może odpuścić! Czeka Was dramat o duchach z przeszłości, które zmaterializują się na scenie i będą uporczywie wtrącać się w losy bohaterów. Sztuka, która jest jednocześnie upiorna i śmieszna, dotyka problemu historii narodu, która ciągnie się jak kula u nogi lub napawa dumą – w przypadku Polski będą to oba przypadki jednocześnie. Zobaczcie sami, jak przeszłość miesza się z teraźniejszością. Polecamy!