Teatralny krok w nowy rok, czyli sylwester w teatrze

Koniec roku już za rogiem, a przedświąteczny chaos tak daje Wam się we znaki, że nie macie czasu zaplanować sylwestra? Spokojnie, usiądźcie wygodnie i weźcie głęboki oddech, bo z przyjemnością pomożemy Wam wybrać spektakl, który sprawi, że ostatni wieczór tego roku będzie niezapomniany. A jeśli sylwester w teatrze 2021 to dla Was nowość, to dosłownie za chwilę przekonamy Was, że naprawdę warto. Tak więc poniżej znajdziecie spektakle, które polecają się na ostatni, teatralny seans tego roku.

“Grand Musical Hotel” Teatr Rampa

Gatunek: musical

Nie ma chyba nic lepszego niż wejście w nowy rok lekkim, tanecznym krokiem! Pandemia, inflacja, przedświąteczne kolejki w sklepach… to wszystko sprawia, że marzymy o ucieczce z kraju. Jeśli chociaż raz przeszło Ci przez myśl, żeby wyjechać za granicę na sylwestra, to dobrze trafiłeś lub trafiłaś. Zespół aktorski Teatru Rampa zabierze Cię w podróż na Teneryfę, Majorkę lub Hawaje – bez konieczności opuszczania miasta i wydawania fortuny na bilety lotnicze. Sylwester z gwiazdami kina? Laureatami Konkursu Chopinowskiego, Orłów lub Fryderyków? Oderwij się od szumu miasta i w ostatni wieczór tego roku oddaj się muzykoterapii w Teatrze Rampa. 

Opis spektaklu „Grand Musical Hotel” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu. 

“Dobrze się kłamie” Spektaklove w Scenie RELAX

Gatunek: komedia

Mnóstwo śmiechu, dobrej zabawy i zaskakujących zwrotów akcji – to wszystko tylko w Spektaklove. Kojarzycie kultowe Kino Relax? To właśnie tam możecie przywitać nowy rok z wyjątkową obsadą! Na scenie zobaczycie m.in Magdalenę Lamparską, Marcina Perchucia czy Szymona Bobrowskiego. Jak potoczy się wieczór, podczas którego grupa przyjaciół postanawia zagrać w grę i pokazać zawartość swoich telefonów? Co z tego wyniknie? Niezapomniane przeżycia i dobra zabawa gwarantowane. Jedyne, czego nie możemy zagwarantować, to że będą jeszcze wolne miejsca. Dlatego radzimy się pospieszyć…

Opis spektaklu „Dobrze się kłamie” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu. 

“Inteligenci” Spektaklove w Małej Warszawie

Gatunek: tragikomedia

Skoro mowa już o Spektaklove, to nie możemy pominąć jednego z najlepszych spektakli tego sezon. Mowa oczywiście o sztuce autorstwa Marka Modzelewskiego “Inteligenci”. Agata Kulesza, Iza Kuna i Wojciech Malajkat zapraszają na wyjątkowe spotkanie z inteligencką parą, czyli Anną i Szczepanem, ich starszym synem Szymonem i zaściankową siostrą Anny – Bożeną. To właśnie oni poruszą z Wami ważne i aktualne tematy. Co więcej, przestrzeń Małej Warszawy jest wyjątkowa, a co za tym idzie – wieczór tam spędzony również taki będzie.

Opis spektaklu „Inteligenci” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu. 

“Słoneczni chłopcy” Och-Teatr

Gatunek: komedia

 Sylwester w teatrze z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem na pewno nie będzie nudny. Tych dwóch znakomitych aktorów komediowych zaprasza Was na sylwestrowe spektakle najnowszej produkcji Och-Teatru “Słoneczni chłopcy”. To historia dwóch zapomnianych aktorów, którzy swoimi skeczami przez lata zabawiali szeroką publiczność całego kraju. Postrzegani jako nierozłączny duet w rzeczywistości… nie mogą znieść swojego towarzystwa. Są skłóceni od wielu lat, aż pewnego dnia dostają propozycję powrotu do studia telewizyjnego ze swoim legendarnym numerem. Jak potoczy się ta historia? Jedno jest pewne – znakomita obsada i fenomenalna reżyseria Marcina Hycnara nie pozwolą Wam nudzić się ani przez chwilę. 

Opis spektaklu „Słoneczni chłopcy” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.  

“20 lexusów na czwartek” Potem-o-tem

Gatunek: spektakl muzyczny 

Szalony, muzyczny, dowcipny, energetyzujący i refleksyjny – dokładnie taki wieczór możesz spędzić w warszawskim Teatrze Soho z grupą Potem-o-tem. Oprócz niesamowitych doznań teatralnych, wieczór okraszony będzie winem i słodko-słonym poczęstunkiem, a w repertuarze przewidziane są specjalne przerwy na noworoczne toasty. “20 lexusów na czwartek” to musicalowa opowieść o współczesnych uzależnieniach. Podczas autorskiej sesji musical therapy uczestnicy odkryją przed widzami swoje problemy, a właściwie… wyśpiewają je i zatańczą. To będzie zwariowany wieczór!

Opis spektaklu “20 lexusów na czwartek” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu. 

“Pozytywni” Garnizon Sztuki

Gatunek: komedia

Łukasza Simlata i Janusza Chabiora w takich rolach jeszcze nie widzieliście. Że są “pozytywnie” zakręceni, to za mało powiedziane. “Pozytywni” to spektakl dla miłośników dobrej zabawy i znakomitego teatru. O fenomenie tego przedstawienia świadczy chociażby fakt, że jest ono grane od 2016 roku i nieustannie cieszy się powodzeniem wśród publiczności. Czy jest lepszy plan niż pozytywny początek 2022 roku? Co więcej, na pokazach sylwestrowych będziecie  mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć premierową obsadę, a w niej… Agata Wątróbska!

Opis spektaklu “Pozytywni” w oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.  

Skoro czytacie ten artykuł, to doskonale wiecie, że nie ma lepszego początku roku niż sylwester w teatrze 2021. Jak sami widzicie, mnóstwo teatrów poleca się na sylwestrowy wieczór. Jak to się mówi… “jaki sylwester – taki cały rok”, więc tego życzymy i Wam – jak najwięcej wieczorów spędzonych w teatrze!

A informacje o wszystkich sylwestrowych spektaklach znajdziecie w naszym serwisie