wróć do bloga

Rammstein nagrał teledysk w polskim Teatrze Sabat [TO NIE ŻART]

Kontrowersyjny zespół Rammstein prezentuje drugi singiel z nadchodzącej płyty „Zeit”. Teledysk do piosenki „Zick Zack” został nagrany w Polsce w zjawiskowym Teatrze Sabat. Natomiast niektóre sceny nakręcono też w… szpitalu psychiatrycznym w podwarszawskich Tworkach.

Rammstein w Polsce

Klip metalowej grupy muzycznej jednocześnie zachwyca i przeraża. Na nagraniu jest brokat, piękne tancerki, spektakularne stroje i splendor.

Z drugiej strony fragmenty przedstawiają też makabryczne sceny, zdeformowaną botoksem twarz i okaleczanie. To wszystko, aby skrytykować bezrefleksyjną i szkodliwą pogoń za ideałami piękna.

Teledysk został zrealizowany głównie w rewiowym teatrze Małgorzaty Potockiej. Muzycy zachwycili się nie tylko jego bogatymi i dekoracyjnymi wnętrzami, ale też strojami projektowanymi przez właścicielkę instytucji.

Dlatego w teledysku wykorzystano m.in. kreacje stworzone na potrzeby spektaklu Gwiazda. Jednak przede wszystkim na nagraniu można podziwiać wspaniałe tancerki Teatru Sabat oraz choreografię autorstwa Małgorzaty Potockiej.

Nowa płyta zespołu Rammstein „Zeit” zostanie wydana już 29 kwietnia 2022 roku. Artyści zagrają koncert w Polsce na Stadionie Narodowym w Warszawie 16 lipca.