Jakie prezenty dla pracowników przyniosą korzyść Twojemu zespołowi i Twojej firmie? Osoby zasypane czelendżami już od porannych godzin wpół do fakapa, na pewno ucieszy coś więcej niż uścisk dłoni, czy poklepanie po plecach.

Przemyślany prezent od firmy z okazji urodzin, jubileuszu pracy, świąt lub osiągniętego wyniku może być wspaniałą odmianą dla upominków w postaci nowych dedlajnów i targetów.

O czym marzy każdy pracownik?

Wbrew pozorom mało który pracownik marzy o owocowych czwartkach. Jeśli chodzi o owoce, to raczej zadowoli go zarabianie kokosów.

Bądźmy szczerzy. Praca to nie zawsze hobby. Jednak mimo tego może być przyjemna i przynosić satysfakcję. I warto o tym pamiętać, bo najlepsi pracownicy wcale nie pracują, ponieważ uwielbiają swoją firmę. Robią to, aby osiągnąć osobiste cele. 

Pomagając im w tym, tworzysz zmotywowane, oddane zespoły, które dołożą wszelkich starań, aby pomóc Twojej firmie odnieść sukces.

Wystarczy spojrzeć na dane firmy daVinci Payments, według których 79% pracowników z pokolenia Z i Milenialsów stwierdziło, że uznanie w postaci nagród dla pracowników sprawiłoby, że byliby oni bardziej lojalni wobec swoich pracodawców.

Najlepsze prezenty dla pracowników – pomysły

Jeśli jakiś pracownik uśmiechnął się otrzymując kubek lub smycz z logo firmy, to możesz mieć pewność, że… zrobił to jedynie z uprzejmości. Prawdopodobnie taka osoba właśnie doświadczyła nieprzyjemnego flashbacku z dzieciństwa, kiedy zamiast wymarzonej zabawki, otrzymała jedynie skarpetki.

Dlatego jeśli nie chcesz niechcący zafundować nikomu kolejnej traumy, daj pracownikom możliwość wyboru prezentu. Wspaniałym pozapłacowym upominkiem na każdą okazję jest bilet otwarty na wydarzenia kulturalne, dzięki któremu pracownicy mogą sami zdecydować, jak spędzą czas wolny.

Jednak voucher na prezent dla pracownika to doskonały pomysł nie tylko dlatego, że ten będzie miał możliwość wyboru. Wieczór w teatrze lub na koncercie wzbudzi też mnóstwo pozytywnych emocji.

Z tego powodu obdarowani będą długo pamiętać nie tylko o upominku, ale też o tym, że pracują w miejscu, w którym dba się o pracowników nie tylko w biurze, ale też poza nim. 

Dlaczego jeszcze warto zatroszczyć się o taką kulturę pracy i zainwestować w prezenty dla współpracowników? Badania MetLife potwierdziły, że dla 50% pracowników benefity są ważnym powodem, dla którego pozostają w obecnej pracy. Dodatkowo tylko 46% pracowników, którym nie oferuje się żadnych dodatków, poleciłoby swoją firmę jako świetne miejsce pracy. 

Voucher na prezent dla pracownika portalu ewejsciowki.pl

Pracownik, który ma czas na rozrywkę i kulturę, to gatunek zagrożony wyginięciem. A wyjście do teatru lub inna forma relaksu po 5-dniowym korposurvivalu mogą okazać się zbawienne dla jego produktywności w pracy.

Dlatego jeśli chciałbyś okazać pracownikom wyrazy uznania, podaruj im niesamowite doświadczenia, które będą mogli dopasować do swoich upodobań.

Voucher portalu ewejsciowki.pl pozwala wybierać spośród teatrów w całej Polsce. W repertuarach dostępne są popularne spektakle teatralne, koncerty, stand-upy i kabarety. Miłośnicy kultury wysokiej mogą zdecydować się też na wyjście do opery, na balet i koncert muzyki klasycznej, jazzowej lub popularnej.

Taki pomysł na prezent dla pracownika wcale nie wymaga też dużego budżetu. Vouchery można zakupić w różnych kwotach – od 30 do 300 zł.  Jednak co najważniejsze, rozrywka dostępna jest dla wszystkich pracowników. Mogą z niej skorzystać osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach, na wsiach lub za granicą. Bo w ofercie znajdują się też spektakle i koncerty online, które można obejrzeć na platformie VOD. 

Prezenty dla pracowników. Z jakiej okazji warto je wręczyć?

Zbliżają się urodziny Twojego pracownika? To doskonała okazja, żeby wynagrodzić mu trudy ciężkiego korpo-życia. Więc jeśli jeszcze nie znalazłeś dla niego upominku, zorganizuj coś ASAP.

Warto pamiętać, że kultura pracy, w której nie zapomina się o urodzinach członków zespołu, świętach i jubileuszach prowadzi do większej satysfakcji pracowników i ich ogólnej wydajności. 

A okazji do docenienia zespołu jest wiele. Najbardziej popularne okazje to rocznica pracy, osiągnięcie wyników, a także imprezy firmowe.  Wiele firm wręcza też prezenty dla pracowników z okazji Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Typowe okazje do świętowania to też okoliczności, takie jak przejście na emeryturę, ślub lub narodziny dziecka.

Dlaczego warto nagradzać pracę członków zespołu?

O pozapłacowych benefitach krążą już legendy. Frazesy takie jak „praca w młodym, dynamicznym zespole”, „doskonała kawa”, „piątki bez krawata”, czy „możliwość rozwoju” już dawno nie wystarczają, aby przekonać do siebie pracowników.

Zadbanie o ich satysfakcję to duża odpowiedzialność. Zadaniem pracodawcy lub działu HR jest m.in. ograniczenie rotacji pracowników. A to oznacza nic innego, jak utrzymanie ich zadowolenia z wykonywanej pracy m.in. poprzez ich docenianie. 

Jednym z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów na zmotywowanie i uhonorowanie osiągnięć współpracowników jest wręczanie prezentów od pracodawcy. Bo kto nie lubi dostawać upominków? 

A wartościowe i przemyślane benefity przynoszą firmie wiele korzyści:

  1. Wyróżnianie i nagradzanie pracowników pokazuje, że cenisz ich pracę,
  2. Zwiększa ich zaangażowanie,
  3. Buduje lojalność,
  4. Motywuje, 
  5. I dodatkowo rozwija pozytywne relacje. 

A to wszystko to MUST HAVE, jeśli chcesz zbudować rzetelny zespół.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami ASAP!

  • Napisz na adres bruno.markovic@kicket.com
  • lub zadzwoń pod numer 22 699 99 40.