Spektakl „Bliżej” na podstawie sztuki Patricka Marbera pojawi się już jesienią na scenie Teatru 6. piętro. Tekst zdobył liczne nagrody na całym świecie. Co więcej, w 2004 roku powstała też adaptacja filmowa o tym samym tytule, w której główne role grają Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman oraz Clive Owen. Film w 2005 roku otrzymał 2 nominacje do Oscara – w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy oraz najlepsza aktorka drugoplanowa.

„Bliżej” to opowieść o złożoności relacji między kobietami i mężczyznami, ale także o miłości, pożądaniu oraz bliskości. Dlatego jest to idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają emocjonalne spektakle z przewrotnym humorem. 

O czym jest spektakl „Bliżej”?

W spektaklu „Bliżej” splatają się losy czwórki bohaterów. Dan ratuje młodą Alice z wypadku drogowego. Zaczynają flirtować, a chłopak jest oczarowany nową znajomością z dziewczyną, która pracuje jako striptizerka. Fascynacja trwa, dopóki Dan nie poznaje światowej Anny, która jednak… jest w związku z Larrym. 

Skomplikowane relacje, burzliwe związki i romanse to tylko ułamek labiryntu uczuć, w którym znajdą się bohaterowie. Ci zakochują się i odkochują w sobie nawzajem, próbując zaspokoić fundamentalną potrzebę bliskości

Kiedy premiera Teatru 6. piętro?

Spektakl „Bliżej” na żywo będzie można zobaczyć już w październiku na scenie Teatru 6. piętro –  premiera planowana jest dokładnie na 1 października 2022 roku.

Obecnie pod okiem reżysera i dyrektora artystycznego Teatru 6. piętro, Eugeniusza Korina, trwają przygotowania do premiery. Podczas sztuki na scenie będzie można podziwiać Aleksandrę Popławską, Mateusza Damięckiego, Polę Gonciarz oraz Michała Żebrowskiego. 

Podpowiadamy, że bilety na spektakl możecie kupić już dziś.

Teatr 6. piętro. Repertuar 2022. Co jeszcze zobaczyć? 

Znamy już repertuar na najbliższy sezon i znajdziecie tam nie tylko spektakl „Bliżej”. Teatr 6. piętro szykuje dla publiczności znacznie więcej niesamowitych wydarzeń. A na które pozycje w repertuarze warto zwrócić uwagę?

Zdecydowanie na „ART” Yasminy Rezy w reżyserii Eugeniusza Korina – podczas kultowego spektaklu na jednej scenie wystąpią Janusz Chabior, Borys Szyc oraz Michał Żebrowski. Słynna komedia opowiada nie tylko o potrzebie przyjaźni i tolerancji, ale także o sile i znaczeniu sztuki.

Kolejną ciekawą propozycją jest „Piękna Lucynda”, także w reżyserii Eugeniusza Korina. To komedia muzyczna, okraszona nutą erotyki oraz doskonałymi piosenkami Mariana Hemara. Na scenie oprócz gry aktorskiej, widzów zachwycą piękne kostiumy oraz barwna scenografia. W rolach głównych wystąpią między innymi Adriana Kalska, Joanna Liszowska, Dorota Stalińska, Hanna Śleszyńska oraz Piotr Gąsowski