wróć do bloga

Pomysły na Dzień Dziecka, które są strzałem w dziesiątkę

Pomysły na Dzień Dziecka, które ucieszą maluchy bardziej niż zabawka, to przede wszystkim przeżycia i doświadczenia, które angażują i pobudzają wyobraźnię. 1 czerwca to też świetna data, aby wspólnie spędzić czas, budując wspomnienia, które pozostaną w pamięci na długo. 

A więc co robić w Dzień Dziecka? Wybór jest prosty jak kaszka z mlekiem. Zabieramy Was w podróż po magicznych spektaklach i atrakcjach, które ożywiają ciekawość i rozwijają fantazję. Mamy też dobrą wiadomość dla dorosłych. Wy też możecie wziąć w nich udział razem z Waszymi pociechami i cieszyć się jak dziecko 😉

Zobacz kalendarz wydarzeń


Opera dla dzieci „Czarodziejski flet” Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie 

Kto chciałby obejrzeć jedną z najbardziej magicznych oper Mozarta? Palec do budki! Wejdźcie do baśniowego świata pełnego niesamowitych bohaterów, dowiedzieć się czy przy pomocy niezwykłego fletu Tamino zdoła odnaleźć i uwolnić ukochaną piękną Paminę.

Ta zaczarowana opowieść jest wspaniałą okazją do pokazania dzieciom niezwykłego świata opery, gdzie genialna muzyka wraz ze śpiewem i tańcem, zapierające dech w piersiach scenografia i kostiumy oraz poruszająca historia zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych widzów.

Smykaj na operę


Spektakl dla dzieci „Gdzie jest Buteleczka?” Garnizonu Sztuki w Warszawie 

Najlepsze pomysły na Dzień Dziecka to między innymi spektakle. Przede wszystkim takie, które dzieci będą oglądać jak zahipnotyzowane. Jednym z nich jest muzyczna bajka „Gdzie jest Buteleczka?”, która zabierze Was w niezwykłą morską podróż. 

To historia plastikowej butelki, która trafia na plażę i wraz z Glonkiem, Żółwiem Morskim, Rafą Koralową i Wielorybem przemierza ocean w poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi. Po drodze odkrywa, jakie zagrożenie dla środowiska stwarza niewłaściwe pozbywanie się odpadów.

Smykaj na spektakl


Akrobatyczne widowisko „Calineczka. Magia tkwi w naturze” Bohema House w Warszawie 

Nie od dziś wiadomo, że dzieci (i nie tylko!) uwielbiają odkrywać nowe rzeczy. Dlatego z pewnością zachwyci Was „Calineczka. Magia tkwi w naturze”, podczas której możecie spodziewać się widowiskowych popisów wokalnych, tanecznych i akrobatycznych, które oczarują każdego, kto uwielbia niepowtarzalne doznania.

Dzień Dziecka spędzony w Bohema House Teatr Ekologiczny to też doskonały sposób na wytwarzanie dobrych nawyków i edukację o tym, jak dbać o planetę. Przedstawienie opowiada znaną historię Calineczki, postaci z popularnej baśni Hansa Christiana Andersena, którą wyróżnia niesamowita wrażliwość na piękno świata.

Smykaj na spektakl


Spektakl muzyczny „Dzień Dziecka” Teatru Rampa w Warszawie 

Ten spektakl da radość dzieciom, a dorosłym przypomni o tym, że sami kiedyś byli dziećmi. Na widzów czeka też prezent – kolorowy program z dołączoną do niego płytą ze wszystkim piosenkami ze spektaklu i muzyką do samodzielnego śpiewania tychże piosenek. 

A o czym jest spektakl? Pan Jan jest ważnym, wiecznie zajętym Dyrektorem i nie ma czasu dla swojej córki Paulinki. Sądzi przy tym, że dziecko nie powinno mieć o to do niego pretensji, ponieważ dzieci „to dopiero mają dobrze” – zajmują się przecież tylko zabawą i szkołą. 

Ale czy rzeczywiście tak jest? Pewnego dnia sam się o tym przekonuje, gdy dziwnym zrządzeniem losu staje się znowu małym Jasiem, który musi iść do szkoły…

Smykaj na spektakl


Wycieczka Pociągiem RETRO Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Ten pomysł na Dzień Dziecka to niezwykła podróż w czasie, dzięki której przeżyjcie niezapomnianą przygodę! Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej, podczas której spędzicie wyjątkowy czas z rodziną, wyrwiecie się z miasta oraz poznacie na nowo serce Mazowsza.

A podróż Pociągiem RETRO to też wyjątkowe atrakcje – w trakcie wycieczki czeka na Was m.in. spacer z przewodnikiem po sielankowym Kampinosie oraz piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej.

Smykaj na wycieczkę


Spektakl „Dr Dolittle i jego zwierzęta” Teatr Współczesny w Krakowie

Zastanawiasz się na co do teatru w Dzień Dziecka? To dziecinnie proste! Kto z nas jako dziecko nie zaczytywał się w niesamowitej książce o lekarzu, który rozmawia ze zwierzętami? „Dr Dolittle i jego zwierzęta” to opowieść, która przenosi do najpiękniejszych miejsc na świecie i z którą można przeżyć wiele emocjonujących przygód. 

Podczas znakomitej inscenizacji w Teatrze Współczesnym w Krakowie dzieci będą miały okazję poznać rozmaite gatunki zwierząt i ich zwyczaje, a także nauczą się, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, szacunek do zwierząt i przyjaźń. Tym razem podróż doktora rozpocznie się od pewnej wiadomości z Afryki. Na małych i dużych widzów czeka wielka przygoda, podróż przez bezkresny ocean, a nawet pobyt w więzieniu afrykańskiego króla.

Smykaj na spektakl


Spektakl „Tajemniczy ogród” Teatru Nowego w Łodzi 

Teatr jest dla dzieci magicznym miejscem. Szczególnie kiedy na scenie można podziwiać tak czarujące spektakle jak „Tajemniczy ogród” Teatru Nowego w Łodzi.

W interpretacji Justyny Łagowskiej i Darii Sobik spektakl będzie pretekstem do rozmowy o ponadczasowych wartościach i kwestiach ważnych dla młodego pokolenia: przyjaźni i pozytywnych relacjach z innymi ludźmi, niezależnych od ich statusu majątkowego; empatycznym towarzyszeniu w sytuacji choroby, cierpienia i utraty, a także: o znaczeniu przyrody w życiu człowieka oraz wzajemnym między nimi oddziaływaniu.

Smykaj na spektakl