wróć do bloga

Olsztyn Green Festival 2024. Wśród gwiazd m.in. Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski

Fot. tytułowe: Dagmara Szewczuk / OGF

Olsztyn Green Festival od 9 lat dostarcza fonom polskiej muzyki niesamowitych, nie tylko muzycznych emocji. W 2024 r. organizatorzy zaproszą nas na 10. jubileuszową odsłonę festiwalu, która odbędzie się 15-17 sierpnia na ternie CRS Ukiel w Olsztynie. Bilety już w sprzedaży.

Podsiadło, Nosowska, Zalewski, Natalia i Paulina Przybysz, Artur Rojek, Kult – to tylko początek długiej listy artystów, którzy rozkochali już w sobie publiczność w Olsztynie. Pomimo kolejnych rekordów frekwencji (w tym roku w wydarzeniu wzięło udział blisko 35 tys. osób) organizatorzy nie zamierzają zwalniać tempa. Uczestnicy festiwalu jako pierwsi poznali pierwsze szczegóły Olsztyn Green Festival 2024.


Olsztyn Green Festival po raz dziesiąty

Olsztyn Green Festival 2024Fot. Dagmara Szewczuk / OGF

Tuż przed ostatnim koncertem na scenę wyszli organizatorzy i ogłosili datę 10. jubileuszowej edycji festiwalu oraz otwarcie sprzedaży biletów. Fan tickets rozeszły się w rekordowym tempie i zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia. W przyszłym roku widzimy się dokładnie w tej samej lokalizacji 15-17 sierpnia! Karnety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży regularnej.


Kto wystąpi na Olsztyn Green Festival 2024? Poznaliśmy pierwsze gwiazdy

Kilka dni temu poznaliśmy pierwszych artystów, którzy pojawią się na przyszłorocznej odsłonie festiwalu w Olsztynie. Worek z ogłoszeniami otworzyli rockowcy z zespołu KIM NOWAK, czyli zespołu, który w 2009 r. powołali do życia bracia Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy oraz Michał Sobolewski. Nie mogło zabraknąć też stałego bywalca OGF, czyli Krzysztofa Zalewskiego. W 2024 r. muzyk wykona na scenie swój autorski materiał.

Ale to nie koniec niespodzianek. Żeńską część przyszłorocznego lineupu otworzyła Daria Zawiałow, która niebawem obchodzić będzie dziesięciolecie swojej pracy artystycznej. Z tej okazji 20 października artystka wydała nowy krążek pt. „Dziewczyna Pop” i jest niemal pewne, że koncert w Olsztynie będzie niepowtarzalną okazją, aby usłyszeć premierowe kompozycje w wersji na żywo. W gronie potwierdzonych już artystów znaleźli się również: Kaśka Sochacka, Smolik / Kev Fox oraz projekt Łona x Konieczny x Krupa. Kolejna porcja ogłoszeń jeszcze przed nami!

Jedź na festiwal


Festiwal zielonego stylu życia

Fot. Dagmara Szewczuk / OGF

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. To festiwal muzyki i zielonego stylu życia, który ściąga do Olsztyna 35-tysięczną widownię.

Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię. To idealna propozycja dla osób, które cenią kontakt z naturą oraz dobrą muzyką w połączeniu z relaksem nad jeziorem.