Noc Teatrów w Krakowie zbliża się wielkimi krokami – z 11 na 12 czerwca 2022 roku miłośnicy spektakli będą mogli zrobić sobie prawdziwy maraton teatralny przy blasku księżyca. 

A to już piętnasty raz, kiedy wydarzenie to dostarczy nawet najbardziej wymagającym widzom sporej dawki teatralnych wrażeń. 

Bo nie ma drugiego takiego święta jak Noc Teatrów. Co to jest Oddech Orientu i kim była Florence Foster Jenkins? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie już niedługo na deskach krakowskich teatrów, ale także w pięknych miejskich plenerach. Co warto zobaczyć?

Noc Teatrów 2022. Program

Noc Teatrów – wydarzenia teatralne

Noc Teatrów to ponad 60 spektakli i przedsięwzięć teatralnych. Poszczególne wydarzenia dostępne są na stronach teatrów. Wśród nich znajdziecie nie tylko spektakle, ale też koncerty.

Między innymi na Dużej Scenie Teatru Ludowego o 17.00 będzie można obejrzeć sztukę „Boska” Petera Quiltera w reżyserii Roberta Talarczyka. Jest to słodko-gorzka komedia o Florence Foster Jenkins – amerykańskiej sopranistce znanej jako „najgorsza śpiewaczka świata”. 

Na Scenie pod Ratuszem pojawi się „Wstyd” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Uciekający pan młody, panna młoda zamykająca się w domu i niespełnione wyobrażenia rodziców o szczęściu swoich dzieci. To wszystko już 11 czerwca o 20.30 w Teatrze Ludowym.

Noc w Teatrze Słowackiego spędzić można oglądając dwa spektakle. Pierwszy to „Ludwiczek” w reżyserii Daniela Malchara i Rafała Szumskiego (o 19.00 i 21.00), a drugi to „Danton” w reżyserii Radka Stępnia (o 20.30 i 22.30). 

Noc Teatrów – spektakle plenerowe  

Noc Teatrów to także 9 wydarzeń na świeżym powietrzu. Wszystkie zapowiadają się obiecująco.

Spektakle plenerowe będzie można zobaczyć na Rynku Głównym od strony Ratusza. Wśród nich o  20.00 Teatr Nikoli zaprezentuje „Księżycową drogę” w reżyserii Mikołaja Wiepriewa

Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop wystawi sztukę „Kamienny” w reżyserii Piotra Kulczyka i Michała Brańka, a o 22.00 Teatr Ognia Mandragora zaserwuje „Oddech Orientu” w reżyserii Moniki Skolarczyk. 

Na dziedzińcu przed Starą Synagogą będzie można także zobaczyć sztukę „Echo” Teatru Migro w reżyserii Moniki Kozłowskiej

Wejściówki na spektakle

Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny. W związku z tym nie obowiązują tradycyjne bilety, tylko wejściówki, które można odbierać od 8 czerwca w siedzibach teatrów. Natomiast na część spektakli widzowie zarezerwują miejsca telefonicznie lub mailowo.