Już 7 maja na scenie Teatru Polonia odbędzie się długo wyczekiwana premiera spektaklu „Mąż i żona” w reżyserii Krystyny Jandy. Na scenie w rolach głównych wystąpią wybitni aktorzy m.in. Małgorzata Kożuchowska (aktorka Teatru Narodowego), Marcin Hycnar i Maria Dębska.

Terminy spektakli

Zamknięty spektakl premierowy „Mąż i żona” na podstawie komedii Aleksandra Fredry odbędzie się 7 maja na Dużej Scenie Teatru Polonia. W kolejnych miesiącach każdy miłośnik teatru będzie mógł wybrać się na popremierowe pokazy.

W najbliższym czasie publiczność będzie miała okazję zobaczyć przedstawienie 8, 9, 10, 11 i 12 maja. Jednak ta zabawna i niezwykle zaskakująca komedia będzie też wystawiana w czerwcu oraz lipcu.

O czym jest „Mąż i żona”?

„Mąż i Żona” to jedna z najbardziej znanych komedii Aleksandra Fredry. Pierwszy raz na deskach teatru pojawiła się już w 1822 roku we Lwowie i od razu podbiła serca widzów.

Sztuka wzbudziła jednak nieco kontrowersji. Przez część osób została uznana za nieprzyzwoitą. Do dzisiaj uchodzi za najśmielszą Fredrowską komedię.

Już po tytule można domyślić się, że główną tematyką fabuły jest małżeństwo. Nie jest zwyczajne, bo na scenie zobaczymy miłosny czworokąt, w którym Elwira (Małgorzata Kożuchowska) zdradza swojego męża – hrabiego Wacława (Marcin Hycnar). Jednocześnie zarówno mąż, jak i kochanek Elwiry romansują z pokojówką Justysią (Maria Dębska).

Pełny opis spektaklu Mąż i żona oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.