Aktualizacja 28.04.2021

Wreszcie nadszedł ten moment, w którym na konferencji premiera i ministra zdrowia usłyszeliśmy dobre informacje. Razem z majem nadejdzie powolne, stopniowe odmrażanie gospodarki, które obejmie również sektor kultury.

Muzea oraz galerie sztuki w całej Polsce zostaną otwarte już 4 maja przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych. Obowiązujący limit to 1 osoba na 15 m2, a wszyscy odwiedzający będą musieli pozostać w maseczkach.

Gorąco zachęcamy do kupowania biletów online, aby zminimalizować kontakt z obsługą placówek. Na eWejściówki.pl  już znajdziecie bilety do muzeów w największych polskich miastach.

Jeżeli po poluzowaniu obostrzeń wzrost zachorowań nie będzie dużo większy, zostaną wprowadzone kolejne zmiany. 

Już 15 maja będziemy mogli cieszyć się spektaklami teatralnymi oraz pokazami filmowymi na świeżym powietrzu przy zapełnieniu 50% możliwej powierzchni.

Z kolei do kin i teatrów wrócimy 29 maja. Widownia będzie mogła być zapełniona w 50%, w placówkach będzie musiał być ściśle przestrzegany reżim sanitarny, a widzowie przez cały spektakl lub seans będą musieli pozostać w maseczkach.

Zaplanuj wieczór w teatrze w swoim mieście już dziś. Bilety na spektakle znajdziesz w portalu ewejsciowki.pl

Aktualizacja 15.04.2021

W tym tygodniu obostrzenia dotyczące sektora kultury zostały przedłużone. W związku z tym muzea i galerie sztuki (a także teatry, domy kultury, kina itp.) pozostaną zamknięte przynajmniej do 25 kwietnia.

Wiele instytucji kultury stara się jednak prowadzić działalność bez przerw – dzięki wydarzeniom online. Takie działania prowadzi np. Muzeum Warszawy Muzeum Łazienki Królewskie . Na platformie VOD eWejściówki.pl znajdziecie niezwykle ciekawe wykłady czy warsztaty prowadzone w ramach działalności muzeów. W ten sposób odbiorcy mogą się wiele dowiedzieć i spędzić czas w wyjątkowy sposób, a muzea kontynuują swoją działalność mimo obostrzeń.

W takiej samej sytuacji znajdu.ją się teatry – aby przetrwać pandemię, wiele z nich transmituje spektakle w internecie. Spektakle online z teatrów w całej Polsce znajdziecie TUTAJ  

Aktualizacja 28.01.2021:

Dzisiejsze rozporządzenie premiera zakończyło się dobrymi wiadomościami dla miłośników kultury. Już od 1 lutego będziemy mogli odwiedzić muzea oraz galerie sztuki. Na razie nie wiadomo, czy wszystkie instytucje zdecydują się na otwarcie – będziemy o tym informować na bieżąco na naszym blogu.

Muzea i galerie sztuki będzie można zwiedzać tylko i wyłącznie przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych, dlatego konieczne będzie zabranie ze sobą maseczki oraz stosowanie się do zaleceń personelu. Zachęcamy również do kupowania biletów online, aby nie tworzyć niepotrzebnych kolejek i zachować odpowiedni dystans.

Teatry i kina na razie pozostają zamknięte. Kolejne rozporządzenia mają zostać ogłoszone 14 lutego.

Kiedy otwarte muzea?  Czy muzea są otwarte? Czy galeria sztuki jest otwarta?  Czy mogę iść do muzeum ? To pytania które zadaje dziś każdy z Nas. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy każdego przemówienia w sprawie obostrzeń związanych z koronawirusem. Dziś (27.01.2021) minister zdrowa p. Niedzielski  poinformował nas o zmianach, które nastąpią od 1 lutego 2021. Jak bardzo wpłyną one na nasze życie? 


Najważniejsza dla nas jest oczywiście kultura, więc zaczniemy od tego sektora. Mamy dobrą wiadomość – od 4 maja zostaną otwarte muzea i  biblioteki . Oczywiście będą temu towarzyszyły dodatkowe wymogi, takie jak ograniczenie liczby osób przebywających w środku, dostępność środków dezynfekujących itp., ale to bardzo duży krok na przód. O teatrach niestety na razie nic nowego nie wiadomo – a jeśli nie wiecie, jak odnosiły się do nich poprzednie obostrzenia, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł na ten temat: Kiedy będą otwarte teatry? 

Kolejna dobra wiadomość: zostaną otwarte galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe, czemu będzie towarzyszył limit osób i zakaz spożywania posiłków. W centrach handlowych pozostaną zamknięte kluby fitness, restauracje z jedzeniem na miejscu oraz place zabaw. Sklepy budowlane natomiast będą otwarte także w weekendy.

Od poniedziałku otwarte będą też hotele z wyłączeniem basenów i siłowni oraz z ograniczonym dostępem do restauracji.

Dobra wiadomość dla miłośników sportu: wreszcie będziecie mogli wskoczyć na rower miejski!

Po majówce będzie można korzystać z rehabilitacji leczniczej, ale salony masażu wciąż pozostaną zamknięte.

I najważniejsza informacja dla wszystkich rodziców: od 6 maja zostaną otwarte żłobki i przedszkola, jeśli organ prowadzący daną placówkę wyrazi na to zgodę.

Pamiętajcie, że wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Noście maseczki i dbajcie o siebie i bliskich. Premier wyraźnie podkreślił, że musimy działać ostrożnie, bo w przeciwnym razie będziemy musieli wykonać krok w tył.

Cieszcie się otwartymi muzeami od poniedziałku – śledźcie na eWejściówki.pl, czy Wasze ulubione muzea już są otwarte. Na naszej stronie będziecie mogli kupić bilety wstępu online do muzeum.