Na jakie festiwale muzyczne 2023 najlepiej się wybrać? W Polsce każdego roku odbywa się wiele wydarzeń muzycznych, na których zjawiają się tłumy fanów. 

W tym roku każdy z festiwali zaskakuje nas różnorodnymi gatunkami muzycznymi oraz rozmaitym line up’em, dlatego na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie! 

W 2023 roku kalendarz festiwali jest naprawdę bogaty. Pojawiło się w nim wiele ciekawych propozycji, których nie można przegapić. Ale już nie przedłużamy – zobacz wydarzenia, które na pewno Cię zaskoczą.

Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw

⇨ Kto? Sokół & PONO, BOKKA, Bedoes 2115, Nosowska, Margaret, Mrozu, Rubens, Tymek, BARANOVSKI i Matylda/Łukasiewicz
⇨ Gdzie? Park na Terenie Ośrodka Wawelska w Warszawie
⇨ Kiedy? 16-17 czerwca

Co Jest Grane Festival, to wydarzenie organizowane corocznie w Warszawie. Kolejna edycja odbędzie się już 16-17 czerwca w Parku na terenie Ośrodka Wawelska. W tym roku Paulina Przybysz przygotowuje specjalny program, w którym to każdego dnia wystąpią silne kobiece artystki, promując zjednoczenie w imię wolności kobiet do bycia sobą w ramach Women’s Voices Kolektyw.

Festiwal Co Jest Grane, to doskonałe miejsce, by zobaczyć na żywo największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale również aby odkryć nowe talenty i uczestniczyć w ciekawych projekty przygotowanych przez organizatorów. W tym roku na scenie wystąpią m.in. Sokół & PONO, BOKKA, Margaret, Katarzyna Nosowska, Mrozu, Bedoes, Tymek. Podczas wydarzenia będziecie mogli nie tylko posłuchać dobrej muzyki, ale również spróbować kuchni świata, które serwować będą dla was foodtrucki.

Festiwal Co Jest Grane, jest znany nie tylko ze świetnej muzyki, ale również z zaangażowania w tematy społeczne. Organizatorzy co roku podejmują różne inicjatywy związane z ochroną środowiska czy walką z przemocą.

Idę tam!


➜ EEJ Festiwal 2023

⇨ Kto? M.in. Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime, Klawo, Koncepcje bez twarzy
⇨ Gdzie? Bieszczady (Dokładna lokalizacja zostanie podana osobom, które zakupiły bilet na wydarzenie)
⇨ Kiedy? 10-12 sierpnia

EJJ Festival, to nowatorski projekt ludzi, którzy chcieli stworzyć coś, czego jeszcze nie było. Lokalizacja festiwalu zostanie podana tylko osobom, które zakupiły bilet, na tydzień przed jego rozpoczęciem. Na razie wiadomo, że odbędzie się on od 10 do 12 sierpnia, w sercu Bieszczad. Tak więc spokój, harmonia, piękno otaczającej nas przyrody i muzyka etno, to motywy przewodnie tego festiwalu.  

Na razie organizatorzy nie podali zbyt wiele szczegółów dotyczących wydarzenia, jednak znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią w tej zachwycającej, naturalnej przestrzeni. Są to m.in. Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime, Klawo, Koncepcje bez twarzy.

Podczas festiwalu odbędą się panele dyskusyjne, aktywności fizyczne, wystawy, warsztaty oraz wiele innych atrakcji, dzięki czemu z pewnością nie będziecie się nudzić. Przewidziane jest również silent disco oraz DJ sety trwające aż do wschodu słońca. Nie może zabraknąć tam żadnych fanów takich klimatów. 

Idę tam!


Olsztyn Green Festival 2023

⇨ Kto? M.in. Dawid Podsiadło, RAT KRU, Rubens, Katarzyna Nosowska, Karaś/Rogucki, Brodka, Kacperczyk, WaluśKraksaKryzys, Ofelia, Król, Piotr Zioła, Sorry Boys, LorMatylda/Łukasiewicz ,KAMP!, ARS LATRANS Orchestra Bajm Paulina Przybysz, Maks Łapiński, Baasch
⇨ Gdzie? Centrum Rekreacyjno-Sportowym UKIEL
⇨ Kiedy? 11-13 sierpnia 

Kolejna edycja Olsztyn Green Festival, jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce, odbędzie się 11-13 sierpnia w malowniczej scenerii, tuż obok jeziora w Centrum Rekreacyjno-Sportowym UKIEL. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Organizowany co roku w Olsztynie, przyciąga tysiące ludzi. W 2023 roku festiwal odbędzie się po raz kolejny, a organizatorzy już teraz przygotowali dla nas niezapomniane emocje! 

To idealna okazja do posłuchania muzyki i zabawy, ale również zaczerpnięcia wiedzy na temat ekologii. Na Festiwalu artyści oraz aktywiści będą prowadzić rozmowy, dotyczące dbania o naszą planetę. To festiwal doskonały dla osób ceniących sobie kontakt z naturą, dbających o otaczający nas świat, a także szansa na wsparcie działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. 

W tym roku w tej pięknej scenerii pojawią się m.in. Dawid Podsiadło, Rubens, Katarzyna Nosowska, Kacperczyk, Bodka i Ofelia. W programie zaplanowane są 24 koncerty polskiej muzyki hip hopowej, alternatywnej, popowej oraz elektronicznej. Emocje gwarantowane, dlatego nie może was tam zabraknąć. 

Idę tam!


➜ Re: Rzeszów Festival

⇨ Kto? M.in. T.Love, Julia Wieniawa, Bedoes, Błażej Król, Rubens, Grzegorz Hyży, Jann
⇨ Gdzie? Bulwary nad Wisłokiem w Rzeszowie
⇨ Kiedy? 28-29 lipca 

To już druga edycja podkarpackiego festiwalu, która w tamtym roku cieszyła się dużym powodzeniem. Festiwal przyciągnął naprawdę wielu fanów muzyki. Uczestniczyło w nim ponad 5,5 tys. osób, dzięki czemu ma on sporą szansę zapisać się na stałe w kalendarzu letnich imprez. Tym razem odbędzie się on 28-29 lipca na Bulwarach nad Wisłokiem w Rzeszowie.

Pierwszymi ogłoszonymi artystkami i artystami drugiej edycji RE: Rzeszów Festival są Król, T.Love, Bedoes 2115, Sorry Boys i Julia Wieniawa, a organizatorzy zapewniają, że niebawem dowiemy się kto jeszcze wystąpi na rzeszowskiej scenie festiwalu muzycznego. 

W tym roku we współpracy z władzami Rzeszowa organizujemy drugą edycję. To wspaniałe, że możemy tworzyć festiwal, na którym zagoszczą tak różnorodni twórcy, reprezentujący rozmaite gatunki muzyczne od popu, poprzez rock, elektro aż po rap reprezentowany przez młodych raperów zdobywających szczyty popularności wśród młodej widowni na Youtube i Spotify.

– mówią organizatorzy. 

Idę tam!


Od Nowa Festiwal 

⇨ Kto? M.in. Ralph Kamiński, Paweł Domagała, Mrozu, Vito Bambino, Sorry Boys
⇨ Gdzie? Sopot, Płock, Kielce, Opole
⇨ Kiedy? 4 czerwca, 10 czerwca, 15 sierpnia, 2 września

Od Nowa festiwal w wakacyjne weekendowe popołudnia zapewnia nam występy jednych z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej i to aż w czterech miastach w całym kraju.

Jeśli lubisz posłuchać dobrej muzyki, chcesz przeżyć niezapomniane chwile w urokliwych miejscach i po prostu dobrze się bawić, to nie może Cię tam zabraknąć. 

Poniżej znajdziesz daty, miejsca oraz artystów, którzy wystąpią w poszczególnych miastach:

  • 4 czerwca w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią: Ralph Kaminski, Paweł Domagała, Anita Lipnicka, Smolik//Kev Fox, Sorry Boys.
  • 10 czerwca w Amfiteatrze w Płocku, wystąpią: Ralph Kaminski, Mrozu, Vito Bambino, Sorry Boys.
  • 15 sierpnia w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach, wystąpią: Krzysztof Zalewski, Ralph Kaminski, Mrozu, Sorry Boys.
  • 2 września w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu, wystąpią: Ralph Kaminski, Mrozu, Sorry Boys, Piotr Zioła. 

Idę tam!


Gądecz Hip-Hop Festival

⇨ Kto? M.in. Polska wersja, Gibbs, Lipa, Paluch, Słoń, O.S.T.R
⇨ Gdzie? Gądecz 8a, 15 km od Bydgoszczy
⇨ Kiedy? 24 czerwca

Jeśli chcecie hucznie spędzić pierwszy dzień wakacji w hiphopowym stylu, to koniecznie musicie wybrać się na Gądecz hip-hop festival. Odbędzie się on na przepięknym agroturystycznym terenie zlokalizowanym 15 min od Bydgoszczy.

Dojazd jest niezwykle prosty, zmotoryzowanym polecamy wybrać drogę S5, natomiast reszta może skorzystać z komunikacji miejskiej MZK. Oprócz tego, na terenie festiwalu będzie udostępniony duży parking dla wszystkich festiwalowiczów. 

Festival rozpocznie się od godziny 16, a zakończy się około godziny 1. Na evencie wystąpią znani polscy raperzy m.in. Paluch, O.S.T.R, Gibbs, Słoń, Polska Wersja, którzy rozgrzeją scenę do czerwoności. 

Idę tam!


ORW Festiwal

⇨ Kto? M.in. Smolasty, Kubańczyk, O.S.T.R, Avi, C-Bool, Tujamo, Hazel
⇨ Gdzie? Bałtów, Bałtowski kompleks turystyczny
⇨ Kiedy? 30 czerwca – 1 lipca

ORW Festiwal w Bałtowie gwarantuje 2 dni wspaniałej zabawy przy dwóch stylach muzycznych. Pierwszego dnia festiwalu wystąpią gwiazdy polskiej sceny rapowej, których utwory biją rekordy na serwisach streamingowych. Są to m.in. Kubańczyk, Kaz Bałagane, Smolasty, Polska Wersja, O.S.T.R i Avi.  

Drugiego dnia klimat będzie trochę inny, ponieważ scenę przejmą artyści znani z muzyki klubowej: techno, house, electro. Tego dnia wystąpią m.in. DBL, DJ Matys, C-Bool, TUJAM, Bounce Inc, Hazel, DJ Kuban & Neitan, Arti & Ralph

Festiwal oferuje nie tylko dobrą muzykę, ale również dostęp do bazy gastronomicznej którą zapewnią: Restauracja Browar Bałtów, Zajazd Przystocze, Restauracja Bałtowski Zapiecek, Jadło pod stokiem. Ponadto na terenie festiwalu udostępniona zostanie strefa relaksu, w której będziecie mogli usiąść i nabrać energii na kolejne koncerty.  

Idę tam!


Gdzie można kupić bilety na festiwale muzyczne 2023? 

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupować bilety na koncerty, podpowiadamy, że najwygodniejszym sposobem jest zarezerwowanie ich przez Internet. Bilety na wszystkie wyżej wymienione festiwale muzyczne znajdziecie na stronie kicket.com (dawne eWejściówki.pl).