wróć do bloga

Dramat w czerwcówkę. Za dużo spektakli w teatrze!

Czerwcówka w teatrze będzie naprawdę napięta. Wszystkich spektakli pewnie nie da się obejrzeć w jeden długi weekend, ale spróbować można. Dlatego klikajcie, przeglądajcie i korzystajcie z bogatych repertuarów, bo sezon teatralny niedługo się kończy.

A jeśli w Boże Ciało planujecie wyjazd do innego miasta, to spokojnie – znakomite spektakle grają m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu. Enjoy!

➜ Czerwcówka w Warszawie

„Kto chce być Żydem?” – Teatr Współczesny w Warszawie

Eliza, która otrzymała właśnie tytuł profesorski i jej mąż Karol, przygotowują z tej okazji wykwintną kolację. Za chwilę zjawią się wszyscy goście, a rodzinne spotkanie zapowiada się niezwykle miło i spokojnie.

Brat Elizy Marek chce przedstawić bliskim Ilonę, swoją narzeczoną. Jednak nie tylko on pragnie zapoznać z rodziną swoją drugą połówkę. Na uroczystości zjawia się też córka gospodarzy, która przyjeżdża prosto z Nowego Jorku razem ze starszym od jej ojca narzeczonym – amerykańskim Żydem polskiego pochodzenia.

Dodatkowo pani profesor ma do przekazania szokujące wieści. Atmosfera robi się coraz bardziej gęsta, a rodzinne spotkanie z każdą chwilą staje się coraz bardziej emocjonujące.

Pełny opis spektaklu Kto chce być Żydem? Teatru Współczesnego w Warszawie oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


„O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor” – Teatr Komedia w Warszawie

W Teatrze Komedia zawsze można liczyć na porządną dawkę humoru, świetną scenografię i znakomitą grę aktorską. Dlatego spodziewajcie się też tego podczas genialnej komedii „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor”.

Akcja spektaklu dzieje się w przepięknej, paryskiej scenerii lat 30. Niedługo ma się odbyć widowisko stulecia, czyli koncert wybitnego włoskiego tenora – Tito Marelliego.

Pasmo pomyłek i nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawia, że operę prawdopodobnie trzeba będzie odwołać. Jednak byłaby to katastrofa, dlatego bohaterowie starają się zrobić wszystko, żeby koncert się odbył.

Pełny opis spektaklu O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor Teatru Komedia oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


„VICTORIA / True Woman Show” – Garnizon Sztuki w Warszawie

„VICTORIA / True Woman Show” w Garnizonie Sztuki to sprawdzona propozycja na udany wieczór. Pełen humoru komediodramat o trzech różnych kobietach, nie tylko urzeka intrygującymi portretami postaci, ale dodatkowo pozostawia widzowi przestrzeń na refleksję o kobiecości i społecznych oczekiwaniach wobec kobiet.

Jest też kolejna, ogromna zaleta sztuki – na scenie w rolach głównych występują uwielbiane przez publiczność aktorki – Ewa Konstancja Bułhak, Edyta Olszówka i Anita Sokołowska. Co więcej, pojawią się też znakomici aktorzy – Krzysztof Szczepaniak i Zbigniew Zamachowski.

Pełny opis spektaklu VICTORIA / True Woman Show Garnizonu Sztuki oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


„20 lexusów na czwartek” – Potem-o-tem w Warszawie

Na co do teatru w Warszawie? To zależy. Jeśli chcielibyście wziąć udział w jednym z najzabawniejszych i najbardziej zaskakujących wydarzeń w Warszawie, postawcie na teatr Potem-o-tem.

„20 lexusów na czwartek” to nie tylko tytuł znakomitego spektaklu, ale też… autorska metoda Takashi Fakaito – mistrza harmonii i wewnętrznego spokoju. Czerpie z niej Coach Ela, która poprowadzi sesję terapeutyczną dla Was i bohaterów sztuki. Ci wyrzucą z siebie traumy, z których często nawet nie zdają sobie sprawy.

Niekonwencjonalna forma sprawi, że poczujecie się tak, jakbyście sami brali udział w musical therapy. Co więcej, humor, zabawne dialogi i świetnie wyśpiewane piosenki wprowadzą Was w znakomity nastrój. A taka terapia zmieni Wasze życie na dobre, bo już na zawsze zostaniecie wiernymi fanami Potem-o-tem.

Pełny opis spektaklu 20 lexusów na czwartek Potem-o-tem oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


➜ Czerwcówka w Krakowie

„Seks po krakosku” w Krakowie

Podczas „Seksu po krakosku” publiczność przeniesie się do Krakowa z początku XX wieku. Pojawią się nie tylko dawne kostiumy, znakomita scenografia, ale również motywy twórczości Wyspiańskiego i Malczewskiego.

Ale to nie koniec gwiazd. Jednym z bohaterów spektaklu będzie sam Tadeusz Boy-Żeleński. Jednak kluczową postacią jest Stanisław Kurkiewicz, czyli pierwszy polski seksuolog.

Niepowtarzalnego klimatu dodaje fakt, że adres Teatru Współczesnego to jednocześnie miejsce, w którym lata temu znajdował się gabinet Kurkiewicza. Sztuka w zabawny sposób przypomni wybitną postać seksuologa, ukazując perypetie trójki przyjaciół.

Pełny opis spektaklu Seks po krakosku Teatru Współczesnego w Krakowie oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


„Boska” Teatr Ludowy w Krakowie

W latach czterdziestych w Nowym Jorku śpiewaczką, którą wszyscy chcieli zobaczyć na żywo, była Florence Foster Jenkins. Była wyjątkową sopranistką, która… nie miała ani słuchu, ani głosu.

Przez cały wieczór wrzeszczała do publiczności, która wybuchała śmiechem i (w większości) była zachwycona. Ekscentryczna Jenkins wcale nie zwracała uwagi na krytyków, nagrywała płyty i występowała, triumfując nawet w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych, Carnegie Hall.

Spektakl „Boska” w Teatrze Ludowym to słodko-gorzka komedia oparta na prawdziwej, choć nieprawdopodobnej historii. Podczas sztuki boską Florence zagra znakomita aktorka, Marta Bizoń.

Pełny opis spektaklu Boska Teatru Ludowego oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


„Misery” Teatr Barakah w Krakowie

Zimowa scenografia i mrożąca krew w żyłach historia o rannym pisarzu uratowanym przez byłą pielęgniarkę, przeszywa do szpiku kości. Chociaż na początku wydaje się, że Annie troszczy się o Paula, to prawdziwą twarz pokazuje później. Jak się okazuje, kobieta jest nie tylko jego fanką, ale też bezwzględnym oprawcą.

A mroczny thriller możemy zawdzięczać autorowi książkowych bestsellerów, Stephenowi Kingowi. Jak wyznał, Annie była metaforą jego uzależnienia od narkotyków – używka była jego fanką i nie chciała go opuścić.

Podobnie ekranizacja o tym samym tytule zyskała rzeszę entuzjastów. Film został wyreżyserowany przez Roba Reinera, którego inspiracją były produkcje Alfreda Hitchcocka.

Powstały też liczne adaptacje teatralne, które wystawiano na całym świecie – w Londynie, Finlandii, na Broadwayu, a także w Polsce. Bo „Misery” można zobaczyć w krakowskim Teatrze Barakah. Spektakl zachwyca, trzyma w napięciu i poraża makabryczną fabułą, a dodatkowo urzeka przerażająco dobrą grą aktorską.

Pełny opis spektaklu Misery Teatru Barakah oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


„Kolacja dla głupca” Teatr Ludowy w Krakowie

Paryski wydawca razem ze swoimi uprzywilejowanymi przyjaciółmi raz w tygodniu organizuje kolację dla głupca, podczas której każdy z nich przyprowadza nieudacznika, który jest nieświadomy tego, że oto walczy o pierwsze miejsce w konkursie na największego półgłówka.

Pierre znajduje idealnego kandydata – Françoisa Pignona – niezdarnego, choć dobrodusznego księgowego z Ministerstwa Finansów, który ma osobliwe zainteresowania.

Splot zwariowanych zdarzeń powoduje, że obydwaj panowie nie udają się na kolację, za to muszą zacząć współpracować, co może przynieść katastrofalne skutki. Tym bardziej, że François popełnia gafę za gafą.

Pełny opis spektaklu Kolacja dla Głupca Teatru Ludowego oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


➜ Czerwcówka we Wrocławiu

„Trąbka do słuchania” Wrocławski Teatr Współczesny

Naszym zdaniem Leonora Carrington, znana głównie jako surrealistyczna malarka i meksykańska ikona feminizmu, to jedna z najbardziej fascynujących postaci ze świata sztuki. Dlatego kiedy na afiszu Wrocławskiego Teatru Współczesnego pojawił się spektakl na podstawie jej książki „Trąbka do słuchania”, od razu wiedzieliśmy, że to będzie coś ekstra.

Prawie stuletnia, niedosłysząca Marion, zostaje uwikłana w absurdalną sytuację. Zamiast wyjechać z przyjaciółką na wymarzoną wycieczkę do Laponii, jej rodzina postanawia umieścić ją w osobliwym domu spokojnej starości.

Bystra staruszka poznaje prawdę o swoim losie dzięki tytułowej trąbce do słuchania, którą dostaje w prezencie od przyjaciółki. Kobiety wcale nie mają ochoty usuwać się w cień. Dlatego uwaga – nadchodzi rewolucja!

Pełny opis spektaklu Trąbka do słuchania Wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


„Powiedz TAK!” Wrocławski Teatr Komedia

Zaczyna się sezon ślubny. Dlatego co powiecie na komedię, która opowiada o przygotowaniach do najpiękniejszego dnia w życiu?

Valerie i Stefan są już gotowi powiedzieć sobie sakramentalne “tak”. Jednak organizacja ślubu wcale nie jest tak prosta – planowanie budżetu, dekoracje, usadzenie gości… Ta lista zdaje się nie kończyć. Jednak od czego są organizatorzy ślubów?

Para decyduje się zatrudnić specjalistę prosto z Paryża. To słynny i bardzo wyrafinowany Walter Craig. Mężczyzna przybywa z pomocą na przedmieścia, do małego mieszkania Valerie i Stefana. A zderzenie tych dwóch światów będzie naprawdę wybuchowe.

Pełny opis spektaklu Powiedz TAK! Wrocławskiego Teatru Komedia oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


➜ Czerwcówka w Łodzi

„Wilkołaki – horror improwizowany” Teatr Komedii Impro w Łodzi

Spektakle improwizowane nie są zwyczajnymi przedstawieniami. Aktorzy potrafią nie tylko oczarować humorem, historią i grą aktorską, ale też nawiązać wyjątkową relację z widzami.

Publiczność może mieć wpływ na przebieg fabuły, a w przypadku impro „Wilkołaki – horror improwizowany”, ta jest nieprzeciętna. Akcja dzieje się w średniowiecznej osadzie, która kryje przerażającą tajemnicę.

Na mieszkańcach spoczywa mroczna klątwa. Raz na 70 lat, kiedy na niebie pojawia się złoty księżyc, zaczynają ginąć ludzie… Jednak co najważniejsze – zdjąć klątwę może tylko publiczność.

Pełny opis spektaklu Wilkołaki – horror improwizowany Teatr Komedii Impro oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj


„Wszystko o kobietach” Teatr Nowy w Łodzi

Chociaż bohaterek w spektaklu jest aż 15, na scenie występują 3 kobiety. Co ciekawe, historia piętnastu kobiet w różnym wieku została napisana… z męskiej perspektywy.

Opowieści przeplatają się ze sobą, ukazując mozaikę kilku prostych historii, z których wyłaniają się stereotypowe, kobiece portrety. Żadna z historii nie jest jednak przypadkowa. Spektakl o nietypowej strukturze w końcu układa się w całość.

Pełny opis spektaklu Wszystko o kobietach Teatru Nowego w Łodzi oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Odkrywaj