Tomasz Dedek to aktor, którego kreacje stały się kultowe. Czy jest to Jędrula z „Rodziny zastępczej”, Mały z „Poranku kojota”, czy też jakiekolwiek inna rola, można być pewnym, że będzie wyrazista i wyjątkowo charakterystyczna.

Jednak okazuje się, że aktor jest też niesłychanie płodnym twórcą tweetów. Niektórzy nazywają je zabawnymi, sarkastycznymi, a jeszcze inni wulgarnymi. Jedno jest pewne – odważne wpisy zwracają uwagę i zaskakują. Bo czy znaliście Jędrulę z tej strony?

A Tomasz Dedek jest kozakiem nie tylko w Internecie. Słyszeliście już anegdotę o jego ucieczce ze szpitala? Chwilę po tym pojawił się w teatrze… aby zagrać w spektaklu i jak gdyby nigdy nic, wrócić następnie na oddział.

Tweety Tomasza Dedka

O co chodzi z wpisami Tomasza Dedka? Twitter pęka od radosnej twórczości aktora, która przypadła do gustu użytkownikom platformy. Jego profil obserwuje ponad 20 tys. osób, a liczba fanów stale rośnie.

Można się zastanawiać, co tak bardzo urzeka jego obserwatorów. Czy są to kontrowersyjne wpisy, dzielenie się filozoficznymi przemyśleniami, komentarze polityczne, a może pozdrowienia lub informacje z życia codziennego?

Z pewnością ostatni wzrost zainteresowania aktorem związany jest też z aferą z Tomaszem Dedkiem w roli głównej, który zamieścił wulgarny komentarz pod adresem Łukasza Schreibera. Kiedy żona polityka, Marianna Schreiber, zapowiedziała złożenie pozwu przeciwko aktorowi, nie zaskoczy nikogo, że Dedek odniósł się do sprawy na Twitterze.

Dodatkowo od tej pory wpisy z serdecznymi pozdrowieniami przybrały nieco inną formę. Nie są to już zwykłe „Siemka”, „Dobry den”, „Ola!”, czy „Dżin dybry wszystkim”, a enigmatyczne i nieco złowieszcze „Dzień dobry wszystkim z małymi wyjątkami”.

Gdzie można zobaczyć Tomasza Dedka na żywo?

Nie da się ukryć, że Tomasz Dedek jest też pasjonatem teatru i świetnym aktorem. Jego grę można podziwiać na scenie Teatru Komedia w Warszawie w towarzystwie innych, wspaniałych aktorów, m. in. Katarzyny Zielińskiej, Mikołaja Krawczyka, Katarzyny Kwiatkowskiej i Rafała Cieszyńskiego.

Jeśli chcielibyście zobaczyć aktora w akcji, wybierzcie się na przezabawny spektakl Zaręczony pogrąŻony, podczas którego główny bohater spotyka się nie z jedną, nie dwoma, a aż z czterema kobietami na raz. A to może prowadzić tylko do katastrofy. Tym bardziej, że na mężczyznę czeka poczwórna zemsta.

Kolejny komiczny spektakl, podczas którego możecie podziwiać Tomasza Dedka, to Na pełnych obrotach. W trakcie przedstawienia obejrzycie desperackie próby przypodobania się swojemu nowemu szefowi przez gospodarza talk-show, Patricka Sumnera. A ich wspólne spotkanie bynajmniej nie pójdzie po myśli bohatera. Za to przerodzi się w serię pomyłek i zwrotów akcji, przez co kariera bohatera zawiśnie na włosku.